Connect with us

Genel

Memleket Partisi Sarıyer, yerel basınla kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

Sarıyer’de ilçe örgütlenmesini oluşturan Memleket Partisi, ilçe başkanlığı binasında yerel basını ağırladı. Kahvaltılı toplantıda yerel basının soruları cevaplandı.

Büyükdere’de Sarıyer İlçe Başkanlığı binasını açan Memleket Partisi Sarıyer, kahvaltıda yerel basını ağırladı. Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da yer aldığı kahvaltıda Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, Sarıyer Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ile kurucu yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Altıntaş ve Deniz, yerel basının önemine vurgu yaptı ve yerel basınla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MEHMET DENİZ: “HER PARTİNİN OYUNA TALİBİZ”

Basınla gerçekleşen kahvaltının ardından soruları cevaplayan Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, “CHP Sarıyer’de 7 yıla yakın ilçe başkanlığı yaptım. İlçe başkanı olduğum dönemlerde de yerel basına çok önem verdim. Yerel basının gücünü unutmamamız gerekir. Şimdi Memleket Partisi’ndeyiz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. İktidar partisi ülkeyi çok kötü yönetmektedir ve her geçen gün oy kaybetmektedir. İktidar partisi oy kaybederken, doğal olarak ana muhalefet partisinin oyunun yükselmesi gerekir. Doğanın kanunu böyledir. Ancak bizim ülkemizde bu durum, tam tersi olarak, yani doğanın kanununa karşı olarak işlemektedir. İktidar oy kaybederken, ana muhalefet partisi de oy kaybetmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yıllarca mücadele ettik. Ancak özünden saptığı için, beklentileri karşılayamadığı için bu gün Memleket Partisi’ndeyiz. Bizim mücadelemiz iktidar partisi olan AK Parti’ye karşıdır. Bu gün Türkiye yönetilememektedir. Türkiye’nin birçok aşılamayan sorunu vardır. Biz, bu sorunları aşmak için Memleket Partisi ile yola çıktık. CHP’den bize durduk yere sataşma gelmediği müddetçe CHP hakkında herhangi bir söylemde bulunmayacağız. Halkın yeni bir arayışı var. Mevcut düzen partilerinden vatandaşlarımızın bıktığını görüyoruz. Kararsızlar, ana muhalefet partisi konumuna gelmiş durumdadır. Biz, Memleket Partisi olarak her partinin oyuna talibiz. Eleştiriye açık bir partiyiz. Partisinden umudunu kesen, kararsız kalan tüm vatandaşlarımızın oyuna talibiz. Memleket Partisi, Atatürk’ün ilkelerini her zaman savunan ve o ilkelerden asla sapmayan bir partidir. Atatürk’le sorunu olanla bizim işimiz olmaz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, “Ne Cumhur, ne Millet, tek yol Memleket” diyerek, Atatürk ilkelerinden sapmayan, Atatürkçü olan, ülkesini seven tüm vatandaşlarımızı Memleket Parti’mize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ALTINTAŞ: “SARIYER’DE BİRİNCİ PARTİ OLMAK İSTİYORUZ”

İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz’in ardından söz alan ve yerel basının sorularını cevaplandıran Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ise “CHP’de çeşitli kademelerde yıllarca görev yaptım. Daha önce CHP’den Tekirdağ Şarköy Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecim de oldu. Bir şeylerin doğru gitmediğini gördüğümüz ve de Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız için yolumuza Memleket Partisi’nde devam etme kararı aldık. Sarıyer’in sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu gün burada bizimle bulunan siz yerel basınımıza çok teşekkür ederiz. Partimizin kongre süreçlerinden sonra sahada çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Sarıyer’de birinci parti olmak istiyoruz.” diye konuştu.

blank

Genel

Pınar Mahallesi’nde motosikletle kamyonet çarpıştı

Published

on

blank

Pınar Mahallesi’nde ışıklı kavşaktan geçmeye çalışan motosikletle kamyonet çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle yola savrulan motosiklet sürücüsü yaralandı ve ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza dün saat 18.30 sıralarında Sarıyer Pınar Mahallesi, Sarıyer Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Emirhan A.’nın kullandığı 34 DVD 745 plakalı motosiklet kavşağa yaklaştığı sırada kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen durmayarak kavşağı geçmek istedi. Bu sırada kendisine yeşil ışık yandığı için kavşağa giren 16 TE 714 plakalı kamyonete çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklet sürücüsü Emirhan A. yola savruldu.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNÜN YARDIMINA KOŞTULAR

Kazayı görenler, motosiklet sürücüsünün yardımına koştu. Ardından sağlık ekiplerine haber verildi. Sağlık ekipleri Emirhan A.’ya müdahale ederken, çevredekiler motosikleti çekerek yolun kenarına aldı. Yaralı Emirhan A. olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Continue Reading

Genel

Serdar Ortaç: Sarıyer Belediyesi’ne borcum var

Published

on

blank

Bebek’te görüntülenen şarkıcı Serdar Ortaç, evine haciz konduğunu ve Sarıyer Belediyesi’ne de 25 bin lira borcu olduğunu açıkladı.

Ünlü şarkıcı, eski eşi Chloe Loughnan’ın kendisine dava açtığı yönünde çıkan haberlere, “Eskiden sorun yaratmıyordu. Ama demek ki o da değişti. Eve haciz koydurdu. Artık parası neyse ödeyeceğiz. Chloe’nın parası bende kalmaz!

Sarıyer Belediyesi’ne 25 bin lira, eski eşim Chloe‘ye 600 bin lira borcum var. Sağlık olsun, ödeyeceğiz” diyerek sitem etti.

Sevgilisi Seçil Gür ile ayrıldıklarını söyleyen Ortaç “Nazar değdi galiba. Seçil Gür ile ilişkimiz yürümedi” dedi.

“KUMARDA ÇOK PARA KAYBETTİM”

Ortaç, yakın dostu Mehmet Ali Erbil’in “Bütün telif haklarını sattı. Hayatının garantisiydi, emekli maaşıydı. Evinde kumar oynamak için sattı! Şimdi şarkıları nerede çalınsa, parası o sattığı adama gidiyor” sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Onu parasızlıktan satmadım. 5 sene önce bestelerimin teliflerini takip etsin diye verdim. Kumar konusunda ise haklı. Kumarda çok para kaybettim” dedikten sonra evinin yolunu tuttu.

Continue Reading

Genel

Tarabya’da apartmanın üzerine ağaç devrildi

Published

on

blank

Tarabya’da Şalcıkır Sokak üzerinde bulunan akasya ağacı dün akşam etkili olan yağmur ve rüzgar nedeniyle 2 katlı evin üzerine devrildi.

Sarıyer’in Tarabya Mahallesi Şalcıkır Sokak üzerinde bulunan akasya ağacı dün akşam etkili olan yağmur ve rüzgar nedeniyle 2 katlı evin üzerine devrildi. Büyük bir gürültüyle çatıya çarpan ağaç paniğe neden oldu. Çatıya yaslanan ağaç için sabah belediye ekiplerine haber verildi. Ağaç, belediye ekipleri tarafından kesilerek evden kurtarıldı.

Continue Reading

Popüler