Connect with us

Genel

Memleket Partisi Sarıyer, yerel basınla kahvaltıda buluştu

Published

on

blank

Sarıyer’de ilçe örgütlenmesini oluşturan Memleket Partisi, ilçe başkanlığı binasında yerel basını ağırladı. Kahvaltılı toplantıda yerel basının soruları cevaplandı.

Büyükdere’de Sarıyer İlçe Başkanlığı binasını açan Memleket Partisi Sarıyer, kahvaltıda yerel basını ağırladı. Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın da yer aldığı kahvaltıda Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, Sarıyer Kurucu İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ile kurucu yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Altıntaş ve Deniz, yerel basının önemine vurgu yaptı ve yerel basınla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

MEHMET DENİZ: “HER PARTİNİN OYUNA TALİBİZ”

Basınla gerçekleşen kahvaltının ardından soruları cevaplayan Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz, “CHP Sarıyer’de 7 yıla yakın ilçe başkanlığı yaptım. İlçe başkanı olduğum dönemlerde de yerel basına çok önem verdim. Yerel basının gücünü unutmamamız gerekir. Şimdi Memleket Partisi’ndeyiz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. İktidar partisi ülkeyi çok kötü yönetmektedir ve her geçen gün oy kaybetmektedir. İktidar partisi oy kaybederken, doğal olarak ana muhalefet partisinin oyunun yükselmesi gerekir. Doğanın kanunu böyledir. Ancak bizim ülkemizde bu durum, tam tersi olarak, yani doğanın kanununa karşı olarak işlemektedir. İktidar oy kaybederken, ana muhalefet partisi de oy kaybetmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde yıllarca mücadele ettik. Ancak özünden saptığı için, beklentileri karşılayamadığı için bu gün Memleket Partisi’ndeyiz. Bizim mücadelemiz iktidar partisi olan AK Parti’ye karşıdır. Bu gün Türkiye yönetilememektedir. Türkiye’nin birçok aşılamayan sorunu vardır. Biz, bu sorunları aşmak için Memleket Partisi ile yola çıktık. CHP’den bize durduk yere sataşma gelmediği müddetçe CHP hakkında herhangi bir söylemde bulunmayacağız. Halkın yeni bir arayışı var. Mevcut düzen partilerinden vatandaşlarımızın bıktığını görüyoruz. Kararsızlar, ana muhalefet partisi konumuna gelmiş durumdadır. Biz, Memleket Partisi olarak her partinin oyuna talibiz. Eleştiriye açık bir partiyiz. Partisinden umudunu kesen, kararsız kalan tüm vatandaşlarımızın oyuna talibiz. Memleket Partisi, Atatürk’ün ilkelerini her zaman savunan ve o ilkelerden asla sapmayan bir partidir. Atatürk’le sorunu olanla bizim işimiz olmaz. Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin de dediği gibi, “Ne Cumhur, ne Millet, tek yol Memleket” diyerek, Atatürk ilkelerinden sapmayan, Atatürkçü olan, ülkesini seven tüm vatandaşlarımızı Memleket Parti’mize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ALTINTAŞ: “SARIYER’DE BİRİNCİ PARTİ OLMAK İSTİYORUZ”

İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz’in ardından söz alan ve yerel basının sorularını cevaplandıran Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş ise “CHP’de çeşitli kademelerde yıllarca görev yaptım. Daha önce CHP’den Tekirdağ Şarköy Belediye Başkan Aday Adaylığı sürecim de oldu. Bir şeylerin doğru gitmediğini gördüğümüz ve de Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye inandığımız için yolumuza Memleket Partisi’nde devam etme kararı aldık. Sarıyer’in sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu gün burada bizimle bulunan siz yerel basınımıza çok teşekkür ederiz. Partimizin kongre süreçlerinden sonra sahada çok hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Sarıyer’de birinci parti olmak istiyoruz.” diye konuştu.

blank

Genel

EÇADEM çocukları engel tanımıyor

Published

on

blank

EÇADEM öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde muhteşem bir etkinliğe imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya kadar hazırladıkları sahne şovlarını aileleri için sergileyen çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde hazırladıkları gösterilerle gönülleri fethetti. Piyano gösterisi ile başlayan etkinlik ritim gösterisiyle devam etti. Yeşilçam filmlerinden kesitlerin yer aldığı oyunda Adile Naşit ve Türkan Şoray gibi usta oyuncuları canlandıran öğrencilerin performansı büyük alkış aldı. Etkinlikte Burak Pasun’un zeybek gösterisi büyük beğeni kazanırken, insan ve hayvan etkileşiminden yararlanarak, fizyolojik ve psikolojik mekanizmaları harekete geçiren, metabolizmada sağlığı olumlu yönde geliştiren değişiklikleri başlatan hayvan destekli terapi gösterisinin ardından sahne alan halk oyunları ekibini izleyenler ayakta alkışladı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Koç Üniversitesi Rektör Vekili ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, EÇADEM Müdürü Arzu İnan, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli ve Nihal Yeşilbaş ile EÇADEM öğrencilerinin aileleri katıldı.

YAŞAMLARINA DOKUNUYORUZ

6 yıl önce engelli çocuklara ve ailelerine destek vermek amacıyla EÇADEM’in kurulduğunu ifade eden Koç Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, “Engelli çocukların ve ailelerinin bakım ile danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, bu vesile ile aile bütünlüğünün korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çok önemli bir görevi yerine getiren EÇADEM projesine büyük katkı sağlayan Sarıyer Belediyesi’nden onur duyduğumuzu belirtmek isterim. EÇADEM olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarına dokunmak, ailelerin bakım ve yüklerine nefes olabilmek, gençlerimizin öz bakım becerilerini ve öz güvenlerini artıracak çalışmalar yaparak onlara katkı sağlamak için çok çalışıyoruz” dedi.

SINIRLAMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

Yaşamın her alanında engelli bireylerin hayat kalitelerini arttıran projelere imza atmaya büyük özen gösterdiklerinin altını çizen Sarıyer Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Yaşam bize sızlanmanın hiç kimseye faydası olmadığını öğretti. EÇADEM, oluşturacağınız küçük yaşam alanının koca yüreklere, milyonlara nasıl ulaşabildiğinin en somut örneğidir. Bireyi, sadece kendisine yapılacak eğitimle değil, ailesinin ruhsal olarak, psikolojik olarak duruma hazırlanması ile ilgili yapacağımız çok şey var. Küçük küçük fedakarlıklarla kocaman yüreklere dokunabiliriz” dedi.

Continue Reading

Genel

Reşitpaşa’da amcasıyla bekçiyi yaralayan şahıs intihar etti!

Published

on

blank

Reşitpaşa’da yolda yürüyen bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C.’yi silahla ağır yaralayan Hüseyin Arslan(20) aynı silahla intihar etti.

Olay, saat 22.00 sıralarında, Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, istirahatte olan bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C. caddede yürüdükleri sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan amca ile yeğen ihbar üzerine sevk edilen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Hüseyin Arslan’ın motosikletle kaçtıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde aynı silahla kendisini başından vurarak intihar ettiği ve hayatını kaybettiği belirlendi.

Ekiplerin olaya ilişkin çalışmaları sürüyor.

Continue Reading

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan İstinye’ye ziyaret

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’deki İspirliler Derneği’nde vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’de bulunan Erzurum İspirliler Derneği’nde mahallelilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek de eşlik etti. Mahallede yoğun ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada ekonomiden, yaşam koşullarına dair ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçle ilgili önemli konulara değindi. Dernek yöneticilerinin sorularına da cevap veren Kılıçdaroğlu, onlara CHP’nin tüm bu sorunları nasıl çözeceğini de birçok çözüm yolu sunarak anlattı.

 

Continue Reading

Popüler

blank