Connect with us

Genel

Muharrem İnce’nin doktorlarla ilgili bu günleri öngören tarihi konuşması…

Published

on

blank

Dünya genelinde can kaybının hızla arttığı koronavirüste toplam ölü sayısı 14 bini aştı. Virüs bulaşan kişi sayısınınsa 300 bini geride bıraktığı dakikalarda sosyal medyada Muharrem İnce’nin 24 Haziran seçimlerinde yapıtğı bir konuşma yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 7 Haziran’da Hatay’da yaptığı konuşmada ülkenin dört yanında millet kıraathaneleri kuracaklarını açıklamıştı.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, millet kıraathaneleri projelerini eleştirerek şunları söylemişti:

“Millet kıraathaneleri senin olsun.

 Ben iletişim, nanoteknoloji, endüstri 4.0 diyorum, kuantum diyorum, uzay madenciliği diyorum. O gelmiş 16 yılın sonunda kıraathane açacağım diyor. Bacaları tüten fabrika aç.

Ben bu ülkenin okullarında fizik anlattım. Benim öğrencilerimden yüzlerce doktor var. Onların en önemli sorunu tükenmişlik sendorumu.

 Siyasetçi mantığıyla değil devlet adamı mantığıyla hareket etmemiz lazım. Türkiye’deki zihniyet şu: 80 bin doktor var, 80 milyon hasta var. Çakarsın 80 bin doktora 80 milyonun oyunu alırsın. İğne bile yapmıyorlar deyip aşağılarsın. Türkiye’deki mantık bu. Oy getirir ama gelecek getirmez.

Hekim olmak kolay bir şey değil. Nasıl zorluklarla doktor olduklarını biliyorum. Yüzlerce öğrencim var doktor olan. Binaya yatırım yapmak insana yatırım yapmak değildir. Adliye sarayı var içinde adalet yok. Hastane binası var, içinde insanın değeri yok. Bunların hepsini çok kısa sürede çözebiliriz.”

blank
blank
blank