GenelSon Dakika

Ölüm listesi hazırlayan Sevda Noyan için RTÜK’ten flaş karar!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi (RTÜK), Ülke TV’de Sevda Noyan’ın “Bizim aile 50 kişiyi götürür, benim listem hazır” sözleriyle tehditler savurması hakkında kararını verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Ülke TV’de Esra Elönü tarafından hazırlanan “Arafta Sorular” programına konuk olan yazar Sevda Noyan’ın darbe iddialarıyla ilgili olarak “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” sözleri nedeniyle hazırlanan raporu karara bağladı.

Bir süredir muhalif kanallara rekor cezalar yağdıran RTÜK, Ülke TV’ye yalnızca 3 kez yayın durdurma cezası verdi. Kararı CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Taşçı şöyle dedi; RTÜK, “Listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan’ın sözleriyle yayında “toplumun kin ve düşmanlığa tahrik edildiği; toplumda nefret duyguları oluşturulduğu” gerekçesiyle Ülke TV’ye 3 kez program durdurma cezası verdi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı