Connect with us

Genel

Osman Yıldırım’dan adaylık süreciyle ilgili açıklama (Özel Haber)

Published

on

blank

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan ilk isim olan Sarıyer’in efsane kaptanlarından Osman Yıldırım, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Sarıyer’in efsane kaptanı, eski milli futbolcu, CHP Sarıyer’in emektar isimlerinden Osman Yıldırım, Temmuz ayının sonunda CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu ilçe başkanlığı binasında yoğun bir katılımla açıklamıştı. Yıldırım, kongreye sayılı günler kala adaylıktan çekildiğini, gazetemize yaptığı özel açıklamalarla duyurdu.

“ASILSIZ, MESNETSİZ İDDİALARA MARUZ KALDIM”

Osman Yıldırım yaptığı açıklamada, “Saygı değer Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü mensuplarına… Partimizin ilkeleri doğrultusunda hedeflerimi gerçekleştirmek üzere yapılacak ilçe kongresinde ilçe başkanlığına aday oldum. Bu yoldaki amaçladığım birleştirici, bütünleştirici çalışmalarıma rağmen, toplumun bir kesimine karşı ayrıştırıcı, düşmanca bir bakışa sahip olduğum yönünde asılsız, mesnetsiz iddialara maruz kaldım.

“HEDEFE GİDEN HER YOLU MÜBAH GÖRENLERE KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM”

Hangi motivasyonla yapıldığı belli olan bu kara propaganda, keşke çağdaş, sol, sosyal demokrat bir partide yaşanmasaydı. Bu iddialar aynı zamanda parti içinde geniş bir şekilde bulunan bu toplum kesimine yapılmış büyük bir haksızlıktır. Söz konusu iddiaları kınamak, tüm Cumhuriyet Halk Partililerin ortak görevidir. Bu anlamda, hedefe giden her yolu mübah gören siyasi rakiplerimin karşısında mücadeleye bundan sonraki süreçlerde de devam edeceğim. Yapılan bu kara propagandanın sorumlularının hesabının ahlaken ve siyaseten sorulması gerektiği düşüncesi ile adaylık başvurumu geri çekiyorum.” dedi.