Connect with us

Genel

OTELLER VE SAHİLLER TIKLIM TIKLIM..TRAFİK KİLİT !

Published

on

blank

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum’da oteller ve sahiller tıklım tıklım dolarken, yurdun birçok şehrinden araçları ile gelenler de, kilometrelerce trafik kuyruğu oluşturdu.

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum yerli turistlerle doldu. Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların cuma günü mesainin bitmesiyle birlikte ilçeye akın etmeye başladı.

En büyük yoğunluk başta Bodrum olmak üzere, Fethiye ve Marmaris gibi tatil yörelerinde yaşanmaya başladı. Muğla’nın ilçelerine yaklaşık 4 milyon tatilcinin geleceği tahmin ediliyor. Bu durum ise turizmcinin ve esnafın yüzünü güldürdü.

BODRUM’DA TRAFİK FELÇ

Turizm sezonun Haziran ayında kötü gitmesi esnafın moralini bozmuştu. Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte esnaf heyecanlanmaya başladı. Bayram tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum sokakları doldu taştı. Gelen yerli turist esnafın yüzünü güldürmeyi başardı.Farklı kentlerden Bodrum’a gelenler, uzun trafik kuyrukları oluşturdu.

BODRUM’A EK SEFER

Bayram tatili boyunca 1,5 milyon’un üzerinde yerli turisti ağırlamayı planlayan Bodrum’a uçaklar ise ek sefer yapmaya başladı. Bazı havayolu şirketleri, Ramazan Bayramı tatilinde oluşabilecek yolcu yoğunluğu nedeniyle turizm kentlerine ek seferler düzenledi. Milas – Bodrum hava alanına, iç ve dış hatlardan gelecek uçaklara 150 ek sefer ilave edildi. Uçak biletlerinin günler önceden tükenmesi nedeniyle havayolu şirketleri tarafından ek seferlerin arta bileceği öğrenildi. Şehirler arası otobüs firmaları’da Bodrum seferlerine ek otobüsler koyduklarını bildirdi.

Karamsar bir turizm sezonu çizen otelciler, bayram tatilinin gelmesinin ve Rusların tekrar tatil için Türkiye’yi seçmesinin turizmi düzelteceğini ifade ettiler.

basliksiz-1-15

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank