Connect with us

Genel

PFDK’dan Sarıyer’e komik cezalar

Published

on

blank

PFDK’dan Sarıyer’e cezalar yağdı. Hacettepe maçında yaşanan olaylardan sonra verilen cezalar, tüm Sarıyer camiasında şok etkisi yarattı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 19.03.2020 tarih ve 61 sayılı toplantısında almış olduğu karara göre:

“SARIYER Kulübü idarecisi ALİ KORAY BÜYÜKASAR’ın, 14.03.2020 tarihinde oynanan SARIYER-HACETTEPE TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SARIYER Kulübü sporcusu ALİM HARLAK’ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 3.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

SARIYER – HACETTEPESPOR MAÇINDA NE OLMUŞTU?

Yusuf Ziya Öniş’te oynanan ve Sarıyer’in bitime bir dakika kala penaltıdan attığı golle 1-0 kazandığı maçın ardından Hacettepespor teknik ekibi ve futbolcuları yenilgiyi hazmedememiş, Sarıyer’in teknik ekibine ve futbolcularına saldırarak ağır hakaretlerde bulunmuşlardı. Ortamı geren Hacettepelilerin ardından güvenlik güçleri devreye girmiş ve ortamı sakinleştirmişti.

SARIYER’iN HAKKI YENMEYE DEVAM EDİYOR

Sarıyer teknik heyeti ve yöneticileri daha sonra yaşanan olayları yatıştırmaya çalışsa da, Hacettepe ekibinin hakeme yönelik sert tepkileri bir süre daha devam etmişti. Ancak PFDK, ağır ceza kararlarına Sarıyer’i de eklemeyi unutmadı. Bu sezon ve geçtiğimiz sezonlarda birçok maçta aleyhine verilen hakem kararlarıyla hakkı yenen Sarıyer Spor Kulübü, haksız ve hukuksuz bir kararla daha yine karşı karşıya kaldı. Sarıyer’in genç, azimli ve sevilen yöneticisi Ali Koray Büyükasar’ın aldığı 30 gün hak mahrumiyeti cezası, tüm Sarıyerli sporseveleri şok etmiştir. Yaşanan tahriklerin ardından doğal olarak takımını savunan Büyükasar ve yine Sarıyer’in performansıyla etkili oyuncusu olan Alim Parlak için verilen ceza kararlarının daha adil bir şekilde uygulanması için Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak PFDK’a çağrıda bulunuyoruz.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, tüm Sarıyer kamuoyunu yaşanan bu ağır kararların ardından kulübüne sahip çıkmaya davet ediyoruz.