Connect with us

Genel

Reşitpaşa Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği kapılarını açtı

Published

on

blank

Bir süredir açılması için yoğun çaba sarfedilen Reşitpaşa Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği, Sarıyer’in siyasetçilerinin de katıldığı açılış töreniyle kapılarını açtı.

Açılması için bir süredir emek harcanan ve Sarıyer’in Reşitpaşa Mahallesi’ne önemli katkılar sunması beklenen Reşitpaşa Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği, Sarıyer’in siyasetçilerinin de katıldığı törenle halka kapılarını açtı. Açılışın ardından açıklama yapan Reşitpaşa Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Süreyya Cinik, “Sevdiklerimizden, ailemizden ayrı düştügümüz bu salgın günlerinde bir kez daha gördük ki ‘Komşu komşunun külüne muhtaç’ ve sivil toplum kuruluşlarına daha çok görev düşüyor.

Bu bilinçle yola çıkan Resitpaşa Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizin açılışında, bizi onurlandıran; İstanbul Milletvekilimiz Sayın Gökan Zeybek, İzmir milletvekilimiz Sayın Atilla Sertel, Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç başta olmak üzere, başkan yardımcılarımız Hüseyin Coşkun’a, Sayın Nadir Günday’a, meclis üyelerimiz Nizamettin Günel’e, Halim Serdar Sarıoğlu’na, Ayhan Gedik’e, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Kardiganoğlu’na, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Temizel Yalınkılıç’a, Memleket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Deniz’e,, IBB Yönetim Kurulu Üyesi Yeter Büyükdurmuş’a, CHP eski il başkan yardımcısı Erol Abik’e, Ak Parti ilçe başkanı Halil İbrahim Kurşun ve yönetimine, HDP ilçe başkanı Mehmet Ali Işıklı’ya, Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş’a ve tüm yönetimine, MHP eski ilçe başkanı Ünsal Bilgiç’e, Resitpaşa Spor Kulübü Başkanı Adnan Güven’, Emirganspor Kulübü Başkanı Rahmi Coşkun’a eski meclis üyesi mimar Erdal Sarıgöl’e, Sarıyer Belediyesi eski başkan yardımcısı Adnan Ayber’e, Reşitpaşa Muhtarı Engin Manav’a, İmam Hüseyin Cemevi Başkanı Ferhat Yıldız’a, Emirgan Sevenleri Derneği Başkanı Cafer Hergünsel’e, Emekli Genel Kurmay Başsavcımız Hasan Saim Öztürk’e, CHP Sarıyer’in ilçe yöneticilerine, CHP Reşitpaşa Mahalle Temsilcisi Muharrem Aygün’e, Hüseyin Bozkurt’a, Sarıyerliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sibel Kumbasar Bayraktar’a, eski muhtarımız Bekir Ekiz’e, Kağıthane eski yönetim kurulu üyesi Cafer Akkaya’ya, eski meclis üyelerimiz, büyüklerimiz Mikail Yıldız ve Mahmut Sarıoğlu’na, Ali Ekber Tuzluca’ya, Seyit Doğan ve Salman Sarıtaş’a, tüm mahallemize, yasakların kısmen kalkmasıyla nikahlar, kadın meclisleri toplantıları ve kongreler nedeniyle katılmayıp arayan, soran tüm dostlarımızın ve komşularımızın, olağanüstü katkılarınızın bilinciyle, her birinize ayrı ayrı yürekten teşekkür ederiz.”dedi.
RESİTPAŞA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Süreyya Cinik
Hüseyin Karasu
Hüseyin Yıldırım
Zeynep Kına
İbrahim Demirbaş
Ünal Taştan
Cemile Saçık Ateş
Ali Haydar Koç
Veysel Guzelci
Mükerrem Tuncel
Neşet Fırat
Murat İnce

Genel

İmamoğlu: Bir sonraki seçimde yüzde 60’ın üzerinde oy alacağız

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 158 taşınmaz için 39 bin kişinin başvuruda bulunduğu “KİPTAŞ Tuzla Meydan Evleri” için düzenlenen kura çekiminde konuştu. İBB’nin tüm kurumlarının sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul halkı, onun için bize yüzde 55’e yakın oy verdi. Bir dahaki seçimde İstanbul halkı, bize, en az yüzde 60’ın üstünde oy verecek. Biz, bu kadar yürekli bir çalışmanın içerisindeyiz. Bugün aleyhimizde konuşan bazı kurumların temsilcileri dahi bize oy verebilecek. Hatta bazı siyasi kimliklerin evlatlarının, torunlarının bile bugünden oylarına talip olduğumu ve onların da bana oy vereceğini olan inancımı yineleyerek, bu bilinçle ve bu akılla bütün arkadaşlarımın çalışmasını; yürekli bir biçimde, kucaklayıcı bir biçimde çalışmasını diliyorum” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın, geçtiğimiz 31 Mayıs’ta temelini attığı “KİPTAŞ Tuzla Meydan Evleri”ne başvuruda bulunan vatandaşlar için kura çekim töreni düzenlendi. 149 konut ve 9 ticari alan için düzenlenen tören, Zeytinburnu’ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’nde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Törende ilk konuşmayı yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, konut ve ticari alandan oluşan 158 taşınmaz için, toplam 39 bin 57 başvuru geldiği bilgisini paylaştı.

VATANDAŞLARA “MADDİ ÇIKAR” UYARISI

Törende konuşan İmamoğlu, sosyal konut üretimi ve kentsel dönüşüm süreçlerinin kendileri için iki önemli konu olduğunun altını çizdi. Her iki konunun da depremle mücadelede, İstanbul’un dayanıklı bir kent haline gelmesini amaçladığını vurgulayan İmamoğlu, şu uyarılarda bulundu:

“İstanbulluların, 3.9 ya da 4.2’de bile ‘Acaba bana ne olacak’ diye kaygı duymadıkları bir İstanbul var etme çabası içinde olacağız. Çoğu zaman -ben bunu yaşıyorum- bina ya da konut sahipleri, yaşamlarının daha önünde ne yazık ki maddi çıkarlarını ön planda tutabiliyorlar. Ben, bunları açık ve net söylemekle yükümlüyüm. Ben, bu sürecin her tarafında oturdum. Her tarafında oturduğum için de o aklı biliyorum. Vatandaşımızın, bu bakış açısını tümden yadırgamıyorum. Normal bir şehirde, depremle yüzleşmek zorunda olmayan bir şehirde olsak, bunları duymayız, geçeriz. Bu şehrin binaları, geçmişten bugüne eskimiş ve ne yazık ki, yanlış yapılmış. 25-30 sene dediğiniz şey, yapı ömrü açısından daha dün demektir. Daha dün yapılmış bazı binaların, akşamdan sabaha kendiliğinden yıkıldığını gördüğümüz bir kentte, hiçbir vatandaşımızın bu şekilde tavır almasına, davranışına tahammülümüz yok. Bu tavrı göstererek, sadece kendi canlarını değil, orada bu sürecin bir an önce olgunlaşmasını isteyen komşularının, vatandaşlarımızın da canlarını tehlikeye atıyorlar. Ve Allah korusun ki, Allah gecinden versin ki, bizim depremi ne zaman yaşayacağımızı bilmediğimiz bu kentte, depremi yaşadıktan sonra ahlanmanın, vahlanmanın bize hiçbir faydası olmayacak.”

“DEPREM BÜTÇESİNİ DÜŞÜRDÜĞÜMÜZ İDDİALARI GERÇEK DIŞI”

Çalışma arkadaşlarına sektörün bütün temsilcileriyle iş birliği yapmaları konusunda talimat verdiğini belirten İmamoğlu, “Bizim iş birliği kabiliyetimiz ve çekim odağı olmamız, müthiş bir avantaj. Ben inanıyorum ki, toplumun bu denli güvenini yakalamış bir yönetim, uzun yıllardır burada yok. O bakımdan biz, bunu da fırsata dönüştürerek, bütün şeffaflığımızla, bütün kabiliyetimizin, bütün amacımızın insanlara o güvenli evleri vermek olduğunu yaşatarak, bu süreci çok güçlü bir eylem planına dönüştürmemiz şarttır. Bunu istiyorum” dedi. İBB’nin deprem bütçesini düşürdüğü iddialarının gerçeği yansıtmadığını kaydeden İmamoğlu, “Öyle rakam oyunlarıyla, bilanço üzerinden rakamlara bakarak, kendi yaptıkları hataların üstünü örtmeye çalışan bir dille asla muhatap olmayız. Böyle bir şey yok. Gümbür gümbür depremle ilgili, dönüşümle ilgili çalışıyoruz. KİPTAŞ’ın yanı sıra, bütün iştiraklerimiz ve kurumumuzun ilgili birimleri, daire başkanlıkları da yoğun bir biçimde çalışıyor” ifadelerini kullandı.

“KİMSE BUNU YUTMAZ”

İmamoğlu, iddia sahiplerinin amaçlarını, “Durup dururken bu kentin gündemine hem yoğunlaşma hem bu şehri tehdit altına sokma hem bu şehri gelecek anlamında geri dönülmez bir karanlık tünele sokma anlamına gelen, hayatın bütün yaşam unsurlarını yok sayan ‘Beton Kanal’a yüz milyarlarca ayırmayı taahhüt eden aklın, sözüm ona burada bir sorun bir maraz çıkartma çabasıdır. Kimse bunu yutmaz” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, Beton Kanal’a gömülecek parayla İstanbul’un 10-15 yılda güvenli bir şehir haline geleceğine dikkat çekti.

BAKAN YARDIMCISINA YANIT:“iLK UYARAN İLÇE BELEDİYE BAŞKANINIZDI”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar’ın, ihalesi iptal edilen Silahtarağa’daki arıtma tesisiyle ilgili sözlerine de yanıt veren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Arkadaş, demeyecektim, diyeceğim: Beni ilk uyaran, ‘Bu, buraya yapılmaz’ diyen kendi ilçe belediye başkanınız. İlk aylarındaydım Belediye Başkanlığımın. Eyüpsultan’da gezerken, Kâğıthane’ye doğru giderken beni ilk uyaran ilçe belediye başkanınızdı. Sonra bunu İSKİ’ye sorduğumda, çalışma istediğimde, gelen bilimsel rapor, ‘Asla buna ihtiyaç yoktur’ diyor. 200 dönüme yakın, Haliç’in kıyısında, Sayın Cumhurbaşkanı’nın da ‘Kendi elimle diktiğim’ dediği ağaçların da 30 yıllık, 25 yıllık ağaçların da kesilerek yapılmak istenen oradaki arıtma tesisinin gerekli olmadığını bilimsel olarak önümüze koydular. Çünkü Baltalimanı’ndaki tesis ve Yenikapı’nın yeniden yapılan ihalesi ile elde edeceği kapasite ve oradaki biyolojik, ileri biyolojik tesisin olgunlaşmasıyla aslında orada böyle bir ihtiyacın olmadığı net olarak, bilimsel olarak önümüze koyduktan sonra, bizim iptal ettiğimiz bu proje. Bir başka boyutuyla; ‘Ne yaparsanız yapın, istediğiniz gibi arıtın, asla arıtılan suyu Haliç’e veremezsiniz’ denilen bilimsel rapor var. Bunlar, bu arıtılan suyu, Haliç’e vereceklerdi. Bu kadar boyutu olan bir projeyi, bir bakan yardımcısı her gün anlatıyor. Ne kadar sevmiş…”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Marmara Denizi’ndeki müsilaj konusunun siyaset üstü tutma konusunda taahhütte bulunduklarını aktaran İmamoğlu, “Sayın Şehircilik Bakanımız, bakan yardımcınızın saçma sapan bir mesele üzerinden her gün beyanda bulunmasına müdahale edin. Hiç hoş değil. Benim bütün bürokratlarımın, bütün siyasi arkadaşlarımın, müsilaj meselesine -bizim sizinle yaptığımız taahhütten sonra- tek bir cümlesi dahi yoktur. Sayın Şehircilik Bakanımıza bu notu da iletmiş olayım” dedi.

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ”

İBB’nin tüm kurumlarının sorumluluk bilinciyle hareket ettiği vurgusunu yapan İmamoğlu, “Bu anlayışla ve bu hararetle çalışmak zorundayız. İstanbul halkı, onun için bize yüzde 55’e yakın oy verdi. Bir dahaki seçimde İstanbul halkı, bize, en az yüzde 60’ın üstünde oy verecek. Biz, bu kadar yürekli bir çalışmanın içerisindeyiz. Hiç kimseyi siyasi görüşü ile ayırt etmeksizin; bugün aleyhimizde konuşan bazı kurumların temsilcileri dahi bize oy verebilecek. Hatta bazı siyasi kimliklerin evlatlarının, torunlarının bile bugünden oylarına talip olduğumu ve onların da bana oy vereceğini olan inancımı yineleyerek, bu bilinçle ve bu akılla bütün arkadaşlarımın çalışmasını; yürekli bir biçimde, kucaklayıcı bir biçimde çalışmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakırköy 23’ncü Noter Başkatibi Nurettin Aytek’in gözetiminde, İmamoğlu ve İBB üst yönetimi tarafında kura çekimleri gerçekleştirildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesispor’dan genç takviye

Published

on

blank

Misli.com Sultanlar Ligi’ndeki temsilcimiz Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımı, genç oyuncu Begüm Hepkaptan’ı renklerine kattı.

Yeni sezon çalışmalarını sürdüren Misli.com Sultanlar Ligi’ndeki ekibimiz Sarıyer Belediyespor, Begüm Hepkaptan’ı kadrosuna kattı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, 1997 doğumlu oyuncuyla iki yıllık sözleşme imzalandı.

Son olarak Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1. Ligi takımlarından Merinos’da forma giyen orta oyuncu Begüm Hepkaptan, daha önce Işıkkent ve Bozüyük Belediyespor’da oynamıştı.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin eski belediye başkan yardımcısı hayatını kaybetti

Published

on

blank

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Sarıyer Belediyesi Eski Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, hayatını kaybetti.

2009 yılında CHP’den Sarıyer Belediye Başkanı seçilen Şükrü Genç’in ilk dönem kadrosunda yer alan ve o dönemde başkan yardımcılığı görevini yürüten Recep Yel, evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ancak Yel, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başkan Genç ve birçok partili, üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi.

“EMEKLERİNİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

Recep Yel’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Uzun yıllar birlikte görev yaptığım, değerli çalışma arkadaşım, eski başkan yardımcımız Recep Yel’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sevgili Recep’i ve emeklerini asla unutmayacağız. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve çalışma arkadaşlarıma da başsağlığı dilerim.” mesajını paylaştı.

Continue Reading

Popüler