GenelSon Dakika

Rumeli Hisarı gönüllüleri dayanışma için seferber oldu

Dünya’da ve Türkiye’de hayatı durduran koronavirüs salgını, insanlar arasındaki dayanışmayı da iyice arttırmaya başladı. Sarıyer’in Rumeli Hisarı Mahallesi’nin gönüllüleri de, bu süreçte harekete geçti ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek için kolları sıvadı.

Tüm Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgını, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Salgın önlemleri kapsamında birçok iş yerinin geçici olarak kapanmasıyla birlikte, ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısı da iyice artmaya başladı. Yaşanan bu durumdan sonra Sarıyer Kaymakamlığı’nca kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu 12 Mart’tan itibaren Rumeli Hisar Mahallesi’nde 65 yaş üstü vatandaşlarımızın alışverişini yaparak bu olağanüstü ve belirsiz dönemde insanî görevini yerini getirdi.

Daha sonra mahallenin yardımseverleri, ihtiyaç sahipleri için erzak yardımı ile kolları sıvadı ve 146 ihtiyaç sahibine yardımları ulaştırdı. Şu ana kadar hiçbir resmi veya özel kurumdan yardım alınmadığı belirtildi. “HİSARDER & HİSARKOOP üzerinden 1200 kişilik mesaj kutumuz ile iletişim sağlamaktayız” denildi.

Kaymakamlık tarafından kurulan VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ile Rumeli Hisarı Mahallesi’nde 12 Mart’tan itibaren mahallelinin ihtiyaçlarını giderebilmek adına seferber olunduğu belirtildi. Yine sokağa çıkma yasağı kararının alınmasının ardından VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU olarak muhtarlık binasında toplantı yapıldığı, bu iki gün boyunca yapılacak çalışmalar için gerekli hazırlıkların tamamlandığı ifade edildi. Fırının, su dağıtanların, eczacıların, özel sağlık merkezinin, halk ekmeğin açık olduğu belirtildi ve bu süreçte Rumeli Hisarı Vefa Sosyal Destek Grubu olarak “vatandaşımızın emrindeyiz” denildi.

İşte Rumeli Hisarı Mahallesi Vefa Sosyal Destek Grubu’nda çalışan gönüllüler:

Hikmet KAYA
Arslan AYDOĞAN
İlker GÜNEL
Sabri KARAYILAN
Cem SATICI
Yılmaz ŞİMŞEK
Şenol ÖZÇELİK
Yakup KAYA
Yüksel ÖZTÜRK
Durmuş KENDİR
Nurettin ŞEN
Erol AKKUŞ
Metin KARAYILAN
Murat GENÇ
Çetin KILIÇ

Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Sarıyer Şube Başkanı ve Rumeli Hisarı Mahallesi Muhtarı Çetin Karayılan süreçle ilgili kısa bir açıklama yaptı:

 

Rumeli Hisarı Mahallesi Kooperatif Başkanı Hikmet Kaya, yapılan çalışmaları anlattı.

 

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı