Connect with us

Genel

Sarıyer Akademi’den yüzde 90 başarı

Published

on

blank

Sınavlara Sarıyer Akademi’de hazırlanan öğrenciler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük bir başarıya imza attı. TYT ve AYT sınavlarına katılan 200 öğrenciden 180’i Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine yerleşti.

Sarıyer Akademi, bu yıl da üniversite sınavlarında %90’lık bir başarıya imza atarak Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarına öğrencilerini yerleştirdi. Üniversite sınavına giren 200 öğrenciden 180’i Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarına yerleşti. Öğrencilerin; 55’i mühendislik, 10’u tıp, 7’si diş hekimliği, 13’ü ise hukuk fakültesini kazandı. Üniversite bazında öğrencilerin; 5’i Boğaziçi Üniversitesi, 2’si ODTÜ, 15’i İstanbul Üniversitesi, 17’si Marmara Üniversitesi, 14’ü İTÜ,9’u Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yerleşti.

GURUR DUYUYORUZ

Sonuçların açıklanmasının ardından Sarıyer Akademi’yi ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Kendinize bir yol çizdiniz. Belirli bir düzen içerisinde bu sınavı kazandınız. Şansınızı kendiniz yarattınız, bizler de sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gördüğümüz tablo karşısında da gurur duyuyoruz” dedi.  Sarıyer Akademi Kurum Müdürü Sami Görey ise “Akademi çok güzel bir yapı. Burada herkesin bir tuğlasının olması bizleri daha güçlü kılacaktır. Gerçekten özel işler yapıyoruz ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz” diye konuştu.

Sınavlara Sarıyer Akademi ayrıcalığıyla hazırlanarak istedikleri bölümleri kazanan öğrenciler ise duygularını şu şekilde ifade etti:

Mehmet Aytaç Arıkan – İTÜ Uçak Mühendisliği

Sarıyer Akademi’ye 12. sınıfta geldim ve bir yıl eğitim aldım. 9,10 ve 11. sınıftaki eksikliklerimi kapatmamda çok yardımcı oldu. Burada birçok farklı okuldan öğrencilerle bir arada olarak, öğretmenlerimin desteğiyle kendimi yukarı çektiğime inanıyorum. Akademi’nin kaynaklarını da çok başarılı buluyorum. Pandemi süresince de online dersler bizlere çok yardımcı oldu. Derslerin dışında hocalarımızın gönderdiği online denemeler bizleri sınavlara daha iyi hazırladı. Sarıyer Akademi sayesinde hedeflerime ulaştım.

Ada Aykan – ODTÜ Psikoloji

Sarıyer Akademi’ye son senemde başladım buna rağmen benim için çok faydalı oldu. Özellikle derslerin interaktif bir şekilde işlenmesinin bizlere büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Kaynakları da oldukça yeterliydi. Online derslerde ise adeta sınıftaymışız gibi işlendi. İyi ki gelmişim diyorum.

Pınar Berber – İstanbul Üniversitesi Eczacılık

Buraya dört senedir geliyorum. Bizlerden hiçbir ücret talep etmeden çok destek oldular. Buradan Sarıyer Akademi ailesine teşekkür ediyorum. Çok değerli hocalarla birlikte büyük işler başardık. Kaynak olarak da bizlere güzel imkânlar sağladılar. Pandemi sürecinde de hiçbir şekilde dersler aksatılmadı ve her zaman yanımızda oldular. Sadece sınava çalışma aşamasında değil tercih aşamasında da bizlere yol gösterdiler. Sarıyer Akademi iyi ki var.

Yiğit Coşkun – Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü

Ben 11. Sınıfta akademiye başladım. Şimdi dönüp baktığımda arada çok büyük fark görüyorum. Hocaların desteği olsun rehberlik desteği olsun beni çok geliştirdiğine inanıyorum. Pandemi süresince online dersler oldu ve bu beni oldukça geliştirdi. Her öğrencinin zorlandığı gibi zorlandık ama sorunsuz bir şekilde hallettik. Özellikle tercih döneminde kafam çok karışıktı. Akademi’nin rehberlik servisi sayesinde doğru tercihi yaptım.

Kübra Dörter – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Sarıyer Akademi ile arkadaş çevrem sayesinde tanıştım. Daha önce dershaneye de gitmiştim ama onun beş katı kadar fayda gördüm. Pandemi süresince de online eğitim yaptık ve yüz yüze ders işlemekten bir farkı olmadı. Sarıyer Akademi büyük bir şans.

Can Çelik –  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bundan önceki senelerde çok çalışma disiplini olan ve derslerine önem veren biri değildim. Ama Sarıyer Akademi’ye başladıktan sonra hocalarımın ilgileri beni dersin içine çekti. Buradaki çalışma düzeni ve disiplinine de alışınca kazandım. Sarıyer Akademi’ye gelmeseydim böyle çalışamazdım. Kaynaklarımız da belirlendiği için yanlış kaynaklara yönelmeden doğru tercihler yapmış olduk.

Özge Öz – ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği

Sarıyer Akademi ye toplam 2 yıl devam ettim ve bana çok katkısı oldu. Hocalar akademik olarak çok donanımlı insanlar. Sınava hazırlanırken akademinin kaynaklarını çokça kullandım. Özellikle pandemi sürecinin çok iyi yönetildiğini düşünüyorum. Oldukça verimli geçti. Tercihleri yaparken çok kafam karışmıştı. Tıp ve mühendislik arasında kalınca rehberlik servisinden destek aldım ve kararıma katkısı oldu. Üniversite hazırlık için çok iyi bir kurum. Yine olsa burayı tercih ederdim. Ben hiç böyle bir şey görmemiştim hayatımda.

Genel

Sarıyer FSM’deki iki katlı binada yangın

Published

on

blank

Sarıyer Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde 2 katı bir binanın çatı katı alev alev yandı. Yangın çevre sakinlerine korku dolu dakikalar yaşattı.

Yangın, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çiçek Çıkmazı Sokak’ta saat 21.00 sıralarında 2 katlı binanın çatı katında çıktı. Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangında alevler kısa sürede tüm çatıyı sardı. Çevre sakinlerinde korkuya neden olan yangına ilk başta İstinye itfaiyesi olmak üzere, Sarıyer, Seyrantepe ve Beşiktaş’tan gelen ekipler müdahale etti. Alevler, çevredeki diğer binalara sıçramadan kontrol altına alındı.

Yangın sırasında herhangi bir yaralanan olmazken, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme sürüyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyerli çocuklara tiyatro dolu bir karne şenliği

Published

on

blank

SARIYERLİ ÇOCUKLARA TİYATRO DOLU BİR KARNE ŞENLİĞİ

Sarıyer Belediyesi tiyatro ekibinden yarıyıl tatiline girecek çocuklar için karne hediyesi var. Sarıyerli çocuklar, 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında BKSM’de birbirinden farklı oyunları izleyebilecek.

Yarıyıl tatiline giren öğrencilere karne hediyesi Sarıyer Belediyesi’nden. Bu yıl 23 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında sergilenecek oyunlar arasında Fısıltılı Masal, Eşit Masallar ve Kahraman Ağustos Böceği gibi tiyatrolar olacak. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve rezarvasyon yaptırmak için Sarıyer Beledeyisi web sitesini ziyaret ediniz.

Continue Reading

Genel

İBB daire başkanları Sarıyerli muhtarları dinledi

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yönettiği oturumda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Sarıyerli muhtarların sorunlarını dinledi, notlar aldı.

Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde İBB daire başkanları ile Sarıyerli muhtarlar bir araya geldi. Önce İBB daire başkanlarının yaptıkları çalışmaları anlattığı, ardından ise Sarıyerli muhtarların mahalle sorunlarını dile getirdiği toplantıyı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetti.

İstişare toplantısında konuşan Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü 3. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Sarıcı, muhtarların diğer sorunlarının yanında asfalt ve kasis taleplerini de değerlendirdiklerini söyledi. Sarıcı, ayrıca 2022 planları içinde Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi’nin araç giriş-çıkışının farklı yerlerden yapılması için çalışmalar sürdürdüklerini ifade etti.

İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Selami Taşer de, yağmur suyu gibi atık suların geri kazandırılması konusunda çalışmaları olduğunu aktararak, “Asıl çalışma alanım Uskumruköy ve Zekeriyaköy. Sarıyer’in yukarı kısmında Karadeniz’e dökülen dereler var. Bu dereler taştığında bu sefer pisliği de dışarı taşıyor. Yani daha beter oluyor. Yağmur suyunu ayıracağız, böylece daha temiz bir ortam olacak. Baltalimanı Arıtma Tesisi var. O bölgenin atık sularını toplayacak. Zekeriyaköy’de de planladığımız bir arıtma tesisi var.” diye konuştu.

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Dairesi Başkanı Müfit Yetkin, muhtarlardan daha önce gelen talepler doğrultusunda Sarıyer’de otobüs duraklarının bakım ve temizliğinin yapıldığını, bazı güzergahlarda da otobüslere ek seferler konulduğunu kaydetti.

“SARIYER’DE ÖMRÜNÜ DOLDURMUŞ PARKLAR YENİLENECEK”

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman da İBB’nin yetki alanına giren ve ekonomik ömrünü doldurmuş parkları ele alarak yenileyeceklerini ifade etti.

İstanbul’da ağaçlara tehdit oluşturan teke böceği sorununa işaret eden Duman, şunları söyledi:

“Türkiye’ye musallat olan teke böceğiyle ilgili büyük bir çaba içerisindeyiz. Bu böcek türü, İstanbul’daki tüm ağaçları tehdit eder durumda. Eğer biz teke böceği ile mücadele etmezsek akça ağaç türlerinden başlayarak İstanbul’da ağaç olayının yüzde 80’ini kaybedebiliriz.”

Konuşmaların ardından Sarıyerli muhtarlar,  sırayla sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. İBB daire başkanları ise gelen taleplerin ardından yapacakları çalışmalarla ilgili notlar aldı, bilgi verdi.

 

Continue Reading

Popüler

blank