Connect with us

Genel

Sarıyer ATA’sını andı

Published

on

blank

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türk ulusunun ebedi başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yılında Sarıyer’de anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat durdu, sirenler çalmaya başladı ve vatandaşlar Ata’ya saygı duruşunda bulundu.

Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Sarıyer’de Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle andı. Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ilebaşlayan anma törenine Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Garnizon Komutanı Albay Tolga Ekinli, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı. Anma programı Daruşşafaka Okulları tarafından hazırlanan duygusal program ile devam etti.

Hayat Durdu

Saat 09.05’te ise çalan sirenle zaman durdu. İşe yaya gidenler oldukları yerde dururken, araçlarında olan da inip Atasına saygısını gösterdi. İşçiler çalışmalarına ara verdi; çocuklar, gençler, yaşlılar yüzlerce Sarıyerli saygı duruşuna geçti. İşte Atatürk’e duyulan sevgi ve özlem objektiflere böyle yansıdı…

blank

blank
blank
blank