Connect with us

Genel

SARIYER AYAZAĞA’DA SU FATURASI ŞOKU

Published

on

blank

Sarıyer’de bir apartman dairesine gelen 6 bin 300 TL’lik su faturası, bir arkadaşıyla kalan Ali Aksu’yu şoke etti.

Sarıyer’de bir apartman dairesine gelen 6 bin 300 TL’lik su faturası, bir arkadaşıyla kalan Ali Aksu’yu şoke etti. Hamam veya oto yıkama işletmediğini söyleyen Aksu, “55 ila 70 TL arasında fatura öderken 3 aylık faturam 6 bin 300 lira olarak geldi. Benden habersiz sökülüp incelenen saatimde arıza olmadığı anlaşılınca bana borcumu ödemem söyleniyor. Hata düzeltilsin. Bu meblayı ödeyecek maddi durumum yok.” dedi.

Ayazağa Mahallesi 154. Sokak Güzel Deniz Kooperatifi D Blok 16 numaralı dairede bir arkadaşıyla birlikte yaşayan Ali Aksu, 3 aylık su faturasının 6 bin 308 TL’lik faturaya tepki gösterdi. Soluğu İSKİ’de alan vatandaşın başından geçenler ise şöyle:

Dairede 3,5 yıldır oturduğunu belirten Aksu, “Faturalarımız düzenli olarak geliyor ve ödeniyor. Ortalama 55 ila 70 arasında farklılık gösteriyor. Aralık ayında 6 bin 308 TL’lik bir fatura geldi. Sebebini İSKİ’ye sorduk. ‘Saatiniz sökülüp incelenecek’ dediler. Saati incelediler her hangi bir arızasının olmadığını söylediler. Bana göre bu saatte bir arıza var. Ben burada 2 kişi kalıyorum. Ortalama 70 TL-100 TL arasında gelen su faturası 3 ay 15 gün içinde 6 bin TL nasıl oluyor? Ben burada dükkan da otel de işletmiyorum. Dairemde hamam da oto yıkama da yok. Niye bu kadar fatura geldiğini yetkililere soruyorum. Yetkililere de sordum ‘Bizde bir hata yok. Saatiniz düzgün ödeyeceksiniz. Ödemek istiyorsanız da taksit yapalım, kolaylık sağlayalım’ yanıtını verdiler.” şeklinde konuştu.

Yüksek faturayı ödeme durumunun olmadığını ifade eden Ali Aksu, “Tesisatınızda kaçak falan vardır dediler ama kontrol ettirdik hiçbir yerde su kaçağı yok. Sabah evden çıkarken vanayı kökünden kapatıp çıkıyoruz. Dışardan kapatıyoruz. Böyle bir şey olma durumu da yok. Bu faturaya itiraz ediyoruz gereğinin yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Saati İSKİ’nin yerinden kendi ekiplerinin söktüğünü ve kendilerine haber verilmediğini iddia eden Ali Aksu, “İSKİ aboneye sormadan, bilgi vermeden saati nasıl sökebiliyor? Bu saat benim zimmetli malım. Abone benim. Benim malımı nasıl söküp götürüyor İSKİ bunu anlamıyoruz. Bu kadar yüksek fatura nasıl gelebiliyor. Böyle bir olay İSKİ’nin yöneticilerinin başına gelse evine bu kadar yüksek su faturası gelse ne diyecekler. Çalışan bir işçinin evine 6 bin 300 TL 2 aylık su faturası biz burada hamam işletmiyoruz. Hiçbir şey işletmiyoruz. 2 kişinin yaşadığı bir yer. Bu faturaya itiraz ediyoruz. 2-3 gündür uyku uyuyamıyoruz. Zaten faturanın üzerine suyunuzu keseceğiz diye not düşülmüş 5 gün içinde borcu ödediniz ödediniz, ödemediniz suyu keseceğiz götüreceğiz diye. Hatanın düzeltilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Click to comment

Bir Cevap Yazın