Connect with us

Genel

SARIYER AYAZAĞA’DA SU FATURASI ŞOKU

Published

on

blank

Sarıyer’de bir apartman dairesine gelen 6 bin 300 TL’lik su faturası, bir arkadaşıyla kalan Ali Aksu’yu şoke etti.

Sarıyer’de bir apartman dairesine gelen 6 bin 300 TL’lik su faturası, bir arkadaşıyla kalan Ali Aksu’yu şoke etti. Hamam veya oto yıkama işletmediğini söyleyen Aksu, “55 ila 70 TL arasında fatura öderken 3 aylık faturam 6 bin 300 lira olarak geldi. Benden habersiz sökülüp incelenen saatimde arıza olmadığı anlaşılınca bana borcumu ödemem söyleniyor. Hata düzeltilsin. Bu meblayı ödeyecek maddi durumum yok.” dedi.

Ayazağa Mahallesi 154. Sokak Güzel Deniz Kooperatifi D Blok 16 numaralı dairede bir arkadaşıyla birlikte yaşayan Ali Aksu, 3 aylık su faturasının 6 bin 308 TL’lik faturaya tepki gösterdi. Soluğu İSKİ’de alan vatandaşın başından geçenler ise şöyle:

Dairede 3,5 yıldır oturduğunu belirten Aksu, “Faturalarımız düzenli olarak geliyor ve ödeniyor. Ortalama 55 ila 70 arasında farklılık gösteriyor. Aralık ayında 6 bin 308 TL’lik bir fatura geldi. Sebebini İSKİ’ye sorduk. ‘Saatiniz sökülüp incelenecek’ dediler. Saati incelediler her hangi bir arızasının olmadığını söylediler. Bana göre bu saatte bir arıza var. Ben burada 2 kişi kalıyorum. Ortalama 70 TL-100 TL arasında gelen su faturası 3 ay 15 gün içinde 6 bin TL nasıl oluyor? Ben burada dükkan da otel de işletmiyorum. Dairemde hamam da oto yıkama da yok. Niye bu kadar fatura geldiğini yetkililere soruyorum. Yetkililere de sordum ‘Bizde bir hata yok. Saatiniz düzgün ödeyeceksiniz. Ödemek istiyorsanız da taksit yapalım, kolaylık sağlayalım’ yanıtını verdiler.” şeklinde konuştu.

Yüksek faturayı ödeme durumunun olmadığını ifade eden Ali Aksu, “Tesisatınızda kaçak falan vardır dediler ama kontrol ettirdik hiçbir yerde su kaçağı yok. Sabah evden çıkarken vanayı kökünden kapatıp çıkıyoruz. Dışardan kapatıyoruz. Böyle bir şey olma durumu da yok. Bu faturaya itiraz ediyoruz gereğinin yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Saati İSKİ’nin yerinden kendi ekiplerinin söktüğünü ve kendilerine haber verilmediğini iddia eden Ali Aksu, “İSKİ aboneye sormadan, bilgi vermeden saati nasıl sökebiliyor? Bu saat benim zimmetli malım. Abone benim. Benim malımı nasıl söküp götürüyor İSKİ bunu anlamıyoruz. Bu kadar yüksek fatura nasıl gelebiliyor. Böyle bir olay İSKİ’nin yöneticilerinin başına gelse evine bu kadar yüksek su faturası gelse ne diyecekler. Çalışan bir işçinin evine 6 bin 300 TL 2 aylık su faturası biz burada hamam işletmiyoruz. Hiçbir şey işletmiyoruz. 2 kişinin yaşadığı bir yer. Bu faturaya itiraz ediyoruz. 2-3 gündür uyku uyuyamıyoruz. Zaten faturanın üzerine suyunuzu keseceğiz diye not düşülmüş 5 gün içinde borcu ödediniz ödediniz, ödemediniz suyu keseceğiz götüreceğiz diye. Hatanın düzeltilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’de Betül Demir rüzgarı esti

Published

on

blank

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği 2. Sarıyer Festivali, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda Betül Demir’in coşkulu konseriyle devam etti. Binlerin akın ettiği konser, İzmir Marşı ile son buldu.

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği 2. Sarıyer Festivali, ikinci gününde sanatçı Betül Demir ile Sarıyerlileri buluşturdu. Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen konserde Betül Demir, birbirinden güzel şarkılarını alanı dolduran binlerce kişiyle birlikte söyledi. Konser devam ederken çocukların bariyerin ön kısmına geçmesini isteyen Demir, şarkılarını çocuklarla söylemeye devam etti.

blank

CÜNEYT GÜL ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Sarı Platform Derneği İkinci Başkanı Cüneyt Gül, konser devam ederken sahneye çıkarak Betül Demir’e çiçek takdim etti, teşekkür etti. Ünlü sanatçı Betül Demir de, çiçek için Gül’e teşekkür etti ve Sarı Platform’un bu zamana kadarki yapmış olduğu başarılı çalışmaları takdir ettiğini ifade etti. Daha sonra konserine devam eden Demir, coşkulu konserini binlerin de eşlik ettiği İzmir Marşı ile sonlandırdı.

blank

GRİPİN KONSERİ İLE SON BULACAK

Sarı Platform Derneği tarafından düzenlenen ve 5 Ağustos Cuma günü başlayan 2. Sarıyer Festivali, bugün (7 Ağustos Pazar) saat 20:30’daki Gripin konseri ile son bulacak. Konser, festivalin yer aldığı Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek.

Continue Reading

Genel

İSKİ İstinye’deki su kaçakları için düğmeye bastı

Published

on

blank

İSKİ, İstinye’deki eskimiş altyapı sorununa el attı, çelik isale hattı yenileme çalışmalarına başladı. Bölgede incelemelerde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yapılan çalışma ile su kaçaklarının tamamen önleneceğinin müjdesini verdi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ ekiplerinin İstinye Köyiçi Caddesi’ndeki çelik ishale hattı yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Genç’e İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Su İnşaat Dairesi Başkanı Secaattin Varer, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Genç, İSKİ ekiplerine bir kez daha teşekkür etti. Dr. Şafak Başa ise “Bundan sonra Sarıyer’de İSKİ’yi daha fazla göreceksiniz” diye konuştu.

SU KAÇAKLARININ ÇOĞUNLUĞU ESKİMİŞ ALTYAPIDAN KAYNAKLI

Çalışmaları yerinde inceleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çok önemli hatalar, eksikliklerden söz ettiler bize arkadaşlar. Mesela bir su kaçağından bahsettiler ve bu bilinebilecek bir su kaçağı değil. Ama yıllardır vatandaşın suyu denize gidiyormuş. İsale hatlarının belli dönemlerde yenilenmesi gerekiyor. İstanbul’un en büyük sıkıntısı da bu. Su kaçaklarının büyük çoğunluğu altyapı eskimesinden kaynaklanan kaçaklar. Bu çalışma ile tüm sıkıntılar giderilmiş olacak. Bu kadar yoğun trafiğin olduğu merkezi bir yerde çalışma zorlukları var. Ben vatandaşlarımızdan sabır göstermeleri istiyorum. Emek veren arkadaşlarımız için de kolaylık diliyorum. Bizler onların işini kolaylaştırmak anlamında elimizden ne gelirse yapacağız” dedi.

SIKINTILI BÖLGELERE EN KISA ZAMANDA MÜDAHALE EDECEĞİZ

Proje hakkında bilgi veren İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ise şöyle konuştu: “Bunlar uzun yıllardır el değmemiş ana isale hatlarımız. Zaman zaman arıza verdiğinde bölgede su sıkıntısı yaşatan hatlarımız. Belki hatırlarsınız yılbaşında Yeniköy içlerinde böyle bir sıkıntı yaşadık. Bir süre vatandaşımıza su verilememiştir. Bunları bir program dahilinde yenilememiz gerekiyordu. Ana ishale hatları çok önemli. Kayıp – kaçakları engellemek amacıyla Yeniköy’den İstinye’ye doğru çalışmaya başladık. Hem kayıp-kaçakların önüne geçmek hem de burada kesintisiz bir su arzını sağlamak için bu önemli yatırımı Sarıyer halkına hediye ettik. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için de gerekli tedbirleri alıyoruz. Betonlama ve asfaltlama yaparak çalışmalarımızı ilerlettiğimiz notaları da hızla toparlıyoruz. Burada trafik güvenliği ve akışı açısından yaşanabilecek sorunları da Sarıyer Belediyemiz ve zabıtamızın desteğiyle en kısa zamanda çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Başkanımıza çalışma alanımızı ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Sarıyer’de İSKİ’yi daha fazla göreceksiniz. Bizim yine atık su noktasında eksikliklerimiz var. Onların da plan-projeleri bitti en kısa zamanda altyapısal olarak sıkıntılı bölgelere müdahale edeceğiz.”

Continue Reading

Genel

Emirgan Sahili’nde ölüm kalım mücadelesi

Published

on

blank

Emirgan Sahili’nde serinlemek için denize giren Tunus uyruklu adam, akıntıya kapılınca boğulma tehlikesi geçirdi. Denizde bir süre ölüm kalım mücadelesi veren adamı Sahil Güvenlik ekipleri kurtararak karaya çıkarttı.

Olay, dün saat 18.30 sıralarında Sarıyer Emirgan sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Tunus uyruklu bir adam akşam saatlerinde serinlemek için sahilden denize girdi. Bir süre suda yüzen adam rüzgarın da etkisiyle boğazın akıntısına kapıldı. Denizde boğulma tehlikesi geçiren adamı gören çevredeki vatandaşlar Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen ekipler, denizde ölüm kalım mücadelesi veren adamı önce bota aldı ardından da karaya çıkarttı.

Tunus uyruklu adamın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler

blank