Connect with us

Genel

SARIYER BELEDİYESİ İLE ERMENİ KİLİSESİ VAKFI SAHUR PROGRAMI DÜZENLEDİ

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı, kilise bahçesinde sahur programı düzenledi. Programda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi’ndeki programa, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kilise Vakfı Başkanı Murat Süme, kilise vakfı üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Sahur yemeğinin ardından Boğaziçi Camii İmam Hatibi Fatih Yüksel yemek duası okudu. Daha sonra konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ”Bizlerin özellikle Türkiye’nin çok geçmiş medeniyetlerle, çok önemli uygarlıklarla beraber insanların bir arada barış içinde yaşamasını bugün bizler devam ettirme konusunda bu işin sorumluluklarını taşıyan insanlarız. Yani insanlığın bize ihtiyacı var. Biz insanlığı en iyi şekilde devamını sağlamak zorundayız. Bu akşam burada sizlerin bir arada toplanması birlik beraberliğimizi her daim devam ettirmek zorundayız. Bu ülke hepimizin, biz bu ülkeye herkesi sığdırırız. Yeter ki gönüller hoş olsun. Yeter ki gönül birlikteliği olsun.” dedi.

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme ise, ”Dün akşam olan kötü durumu nefretle kınıyoruz. Buradan hep beraber inadına haykırıyoruz dostluk, barış ve kardeşlik diye. Allah nasip kısmet ederse gelecek sene burada daha coşkulu hatta dış tarafıda masalarda doldurup bir program yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın