Connect with us

Genel

Sarıyer-Kilyos tüneliyle Sarıyer’e ulaşım süresi 5 dakikaya inecek

Published

on

blank

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu birlikte yapımına devam edilen Sarıyer- Kilyos Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Uraloğlu, Sarıyer’e ulaşım süresinin 5 dakikaya ineceğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu birlikte yapımına devam edilen Sarıyer- Kilyos Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Tünelin, Maslak, Beşiktaş ve Levent gibi ilçelerin Kuzey Marmara Otoyolu’na doğrudan bağlantısına katkı sunacağını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, ‘Marmara Otoyolu’nun Uskumruköy Kavşağından çıkan ve bu civarda yaşayanların, düşük standartlı şehir içi yollarını kullanarak Sarıyer’e ulaşmaları ortalama 35 dakikada sağlanmaktadır. Sarıyer- Kilyos Tüneli’nin hayata geçmesiyle, şehir içi imar yolları by-pass edilecek ve Sarıyer’e ulaşım süresi sadece 5 dakikaya inecektir” dedi.

2026 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapım çalışmalarına devam edilen Sarıyer-Kilyos Tüneli’nde incelemelerde bulundu. İstanbul Valisi Davut Gül, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de programa eşlik etti. Bakan Uraloğlu tüneldeki gezisi öncesinde, Kilyos’ta bulunan şantiyede konuşma gerçekleştirerek, tünel hakkında bilgi verdi; yapım sürecini anlattı. Konuşma sonrasında Uraloğlu ve Karaismailoğlu, Uraloğlu’nun kullandığı araçla çalışmaları devam eden tüneli birlikte gezdi, çalışma süreci hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bakan Uraloğlu, inceleme sırasında çalışmaların 2026 yılı sonlarında tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Click to comment

Bir Cevap Yazın

blank
blank
blank