GenelSon Dakika

Sarıyer Müftüsü Kadıoğlu’ndan Dedeman Camii açıklaması

Koronavirüs salgını sürecinde Sarıyer Ferahevler’deki Dedeman Camii’nde başlayan “imkanı olan ikram etsin,ihtiyacı olan alsın” dayanışmasının sona erdiği öğrenildi.

Koronavirüs salgını süresince Sarıyer’de gönüllü birçok dayanışma ağı kuruldu. Onlardan bir tanesi de, Sarıyer’in Ferahevler Mahallesi’nde bulunan Dedeman Camii imamı tarafından gerçekleştirildi. Ulusal basına da haber olan dayanışma ağında, “imkanı olan ikram etsin, ihtiyacı olan alsın” sloganıyla 3422 ihtiyaç sahibine ulaşıldı. Ancak 55 gün süren dayanışma ağının 29 Mayıs Cuma günü cuma namazında camilerin ibadete açılmasıyla son bulduğu öğrenildi. Duyuruyu, Sarıyer Mütfüsü Oğuzhan Kadıoğlu yaptı.

Kadıoğlu, “Sarıyer Müftülüğü Dedeman Cami ” imkanı olan ikram etsin,ihtiyacı olan alsın” etkinliğimiz bugün camilerin cemaatle namaza açılmasıyla sona erdi. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi ve Sarıyer Şubemiz adına -hayırseverlerimiz ve din görevlilerimizle- çok güzel bir hayır faaliyeti oluştu. Hayırseverlerimize, görevlilerimize, gönüllülerimize, bütün basın mensuplarına, vefa sosyal destek grubu bünyesinde çalışmalarımıza rehberlik eden Sarıyer Kaymakamımıza müteşikkiriz.
Yaralı bir yüreğe dokunabildiysek ne mutlu bize. Camimizden 55 Günde 3422 kişiye ulaşıldı.
Allah kabul etsin.” dedi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı