Connect with us

Genel

Sarıyer Spor Kulübü’nden Mehmet Demirtaş’a destek açıklaması

Published

on

blank
Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, kulübün teknik direktörü Mehmet Demirtaş’a inandıklarını ve onu desteklediklerini belirterek, Sarıyer’in hocası, oyuncuları ve şanlı taraftarlarıyla bir bütün olduğunu ifade etti.
Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, teknik direktör Mehmet Demir ve son dönemde yaşananlarla ilgili bir açıklama yaptı. Genç, “Sarıyer Spor Kulübü; yönetimi, Sarıyer’in kıymetli evladı Mehmet Demirtaş hocamız, oyuncuları ve şanlı taraftarıyla bir bütündür. Hepimizin amacı kulübümüzü ve Sarıyerlileri en iyi şekilde temsil etmektir. Bu noktada zaman zaman dışarıdan farklı söylemlerle karşılaşıyoruz. Bunlara da saygı duymakla beraber Sarıyer’i sevenleri üzdüğünü belirtmek isterim. Yönetim kurulumuz, hocamız Mehmet Demirtaş’a inanmakta ve onu desteklemektedir. Şunu çok isteriz ki kulübümüzün ilgili birimleri kamuoyuna her konuda bilgi vermek için hazırdır. Amacımız Sarıyer’i iyi bir yere taşımaktır, hiç kimseyle polemiğe girmek değildir. Yönetim Kurulundan ayrılan bizim için çok kıymetli olan arkadaşlarımız olmuştur. Onlar da ileride yine mutlaka Sarıyer’e hizmet edecek insanlardır. Ayrılmalarını hiç istemezdik fakat kişisel tercihlerine saygı duymaktan başka yapacağımız bir şey maalesef yoktur.
“KİM SARIYER İÇİN GÜZEL BİR ŞEY YAPMAK İSTERSE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”
Sarıyer Spor Kulübümüz uzun yıllardan beri istediği noktaya gelemedi. Eski başkanımız da çok kıymetli ve değerli bir isimdi. Ancak 12 yıllık başkanlığı süresince gönül isterdi ki Sarıyer Spor Kulübü 1.Lig’e çıksın ama olmadı. Kongrede tek aday olarak çıkan Selçuk Kavaloğlu ve ekibi Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçildiler. Şunu da belirtmek isterim ki başta eski kulüp başkanımız Sayın Erdal Aksoy ve yine çok kıymetli burada isimlerini belirtemeyeceğim Sarıyer’i seven kanaat önderleri bazı büyüklerimizin de maddi manevi olarak yönetimin yanında olmaları bizleri mutlu ediyor. Kendilerine buradan şükranlarımı iletmek isterim. Kim Sarıyer için güzel bir şey yapmak isterse bizim her zaman kapımız açık, herkesle Sarıyer’in menfaati için görüş alışverişinde bulunmak isteriz. Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçmiş olduğu başkan ve yönetimine belli bir makul süre verilmelidir. Yeni bir takım ve yeni bir hoca ile yola çıkıldı. Transfer konusunda zaman kısıtlı olmasına rağmen çok başarılı ve herkesin almak istediği birçok oyuncu transfer edilmiş, kaliteli bir ekip yaratılmıştır. Tabi ki zaman içerisinde eksik görülen noktalara da transferler yapılacaktır. Bütün amacımız Sarıyer’in bu kıymetli markasını layık olduğu yere 1-2 sene içerisinde getirmektir.
“KİMSENİN YIPRATMAYA HAKKI YOKTUR”
Sarıyer Spor Kulübü’nü kimsenin yıpratmaya da hakkı yoktur. Şu bilinmelidir ki mahkeme kadıya mülk olmaz. Eğer başarılı olamayacağımıza inanırsak, önümüzdeki kongrede hesap vererek ayrılırız. Başkan ve yönetim olarak başarılı bir yolda ilerliyoruz. Bunu da zaman gösterecektir. Kulübümüz tamamen şeffaf yönetilmekte, her türlü maddi giriş ve çıkışlar kulüp resmi hesabından yapılmakta olup bütün yönetim kurulunun bilgisi dahilindedir. Kulübümüz şu ana kadar başarıyla yönetilmektedir. Geçmiş yönetimden kalan birçok futbolcu ödemelerinin büyük bir kısmı yapılmıştır. Mevcut kontratlı oyuncularımıza da taahhüt edildiği gibi ödemeleri ve primleri yapılmış olup maddi herhangi bir sorunumuz yoktur. Bütün bu giderler Sarıyer sevdalısı yöneticileri ve büyüklerimizin destekleriyle gerçekleşmiştir. Bundan sonra da sadece lafla değil özde Sarıyer sevgisi olanların desteğine ihtiyacımız vardır. Gerçek dışı söylemlerin sadece Sarıyer’e zarar vereceğini herkesin bilmesi gerekir. Sarıyer’in sahibi şanlı Sarıyer taraftarıdır. Bu konuda herkesi sağduyuya davet ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.