Connect with us

Genel

Sarıyer Spor Kulübü’nden Mehmet Demirtaş’a destek açıklaması

Published

on

blank
Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, kulübün teknik direktörü Mehmet Demirtaş’a inandıklarını ve onu desteklediklerini belirterek, Sarıyer’in hocası, oyuncuları ve şanlı taraftarlarıyla bir bütün olduğunu ifade etti.
Sarıyer Spor Kulübü Asbaşkanı Alihan Genç, teknik direktör Mehmet Demir ve son dönemde yaşananlarla ilgili bir açıklama yaptı. Genç, “Sarıyer Spor Kulübü; yönetimi, Sarıyer’in kıymetli evladı Mehmet Demirtaş hocamız, oyuncuları ve şanlı taraftarıyla bir bütündür. Hepimizin amacı kulübümüzü ve Sarıyerlileri en iyi şekilde temsil etmektir. Bu noktada zaman zaman dışarıdan farklı söylemlerle karşılaşıyoruz. Bunlara da saygı duymakla beraber Sarıyer’i sevenleri üzdüğünü belirtmek isterim. Yönetim kurulumuz, hocamız Mehmet Demirtaş’a inanmakta ve onu desteklemektedir. Şunu çok isteriz ki kulübümüzün ilgili birimleri kamuoyuna her konuda bilgi vermek için hazırdır. Amacımız Sarıyer’i iyi bir yere taşımaktır, hiç kimseyle polemiğe girmek değildir. Yönetim Kurulundan ayrılan bizim için çok kıymetli olan arkadaşlarımız olmuştur. Onlar da ileride yine mutlaka Sarıyer’e hizmet edecek insanlardır. Ayrılmalarını hiç istemezdik fakat kişisel tercihlerine saygı duymaktan başka yapacağımız bir şey maalesef yoktur.
“KİM SARIYER İÇİN GÜZEL BİR ŞEY YAPMAK İSTERSE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”
Sarıyer Spor Kulübümüz uzun yıllardan beri istediği noktaya gelemedi. Eski başkanımız da çok kıymetli ve değerli bir isimdi. Ancak 12 yıllık başkanlığı süresince gönül isterdi ki Sarıyer Spor Kulübü 1.Lig’e çıksın ama olmadı. Kongrede tek aday olarak çıkan Selçuk Kavaloğlu ve ekibi Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçildiler. Şunu da belirtmek isterim ki başta eski kulüp başkanımız Sayın Erdal Aksoy ve yine çok kıymetli burada isimlerini belirtemeyeceğim Sarıyer’i seven kanaat önderleri bazı büyüklerimizin de maddi manevi olarak yönetimin yanında olmaları bizleri mutlu ediyor. Kendilerine buradan şükranlarımı iletmek isterim. Kim Sarıyer için güzel bir şey yapmak isterse bizim her zaman kapımız açık, herkesle Sarıyer’in menfaati için görüş alışverişinde bulunmak isteriz. Sarıyer Spor Kulübü delegelerinin oy birliği ile seçmiş olduğu başkan ve yönetimine belli bir makul süre verilmelidir. Yeni bir takım ve yeni bir hoca ile yola çıkıldı. Transfer konusunda zaman kısıtlı olmasına rağmen çok başarılı ve herkesin almak istediği birçok oyuncu transfer edilmiş, kaliteli bir ekip yaratılmıştır. Tabi ki zaman içerisinde eksik görülen noktalara da transferler yapılacaktır. Bütün amacımız Sarıyer’in bu kıymetli markasını layık olduğu yere 1-2 sene içerisinde getirmektir.
“KİMSENİN YIPRATMAYA HAKKI YOKTUR”
Sarıyer Spor Kulübü’nü kimsenin yıpratmaya da hakkı yoktur. Şu bilinmelidir ki mahkeme kadıya mülk olmaz. Eğer başarılı olamayacağımıza inanırsak, önümüzdeki kongrede hesap vererek ayrılırız. Başkan ve yönetim olarak başarılı bir yolda ilerliyoruz. Bunu da zaman gösterecektir. Kulübümüz tamamen şeffaf yönetilmekte, her türlü maddi giriş ve çıkışlar kulüp resmi hesabından yapılmakta olup bütün yönetim kurulunun bilgisi dahilindedir. Kulübümüz şu ana kadar başarıyla yönetilmektedir. Geçmiş yönetimden kalan birçok futbolcu ödemelerinin büyük bir kısmı yapılmıştır. Mevcut kontratlı oyuncularımıza da taahhüt edildiği gibi ödemeleri ve primleri yapılmış olup maddi herhangi bir sorunumuz yoktur. Bütün bu giderler Sarıyer sevdalısı yöneticileri ve büyüklerimizin destekleriyle gerçekleşmiştir. Bundan sonra da sadece lafla değil özde Sarıyer sevgisi olanların desteğine ihtiyacımız vardır. Gerçek dışı söylemlerin sadece Sarıyer’e zarar vereceğini herkesin bilmesi gerekir. Sarıyer’in sahibi şanlı Sarıyer taraftarıdır. Bu konuda herkesi sağduyuya davet ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi.

Genel

Zekeriyaköy’de 5 Milyon liralık uyuşturucu operasyonu

Published

on

blank

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri yoğun koku üzerine Zekeriyaköy’de bir eve yaptığı baskında, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilogram marihuana ele geçirdi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği polisleri, önceki hafta Pazar günü saat 02.00 sıralarında Zekeriyaköy’de uygulama yaptı. Uygulama esnasında polis ekipleri, bir binanın bahçesinden yoğun uyuşturucu madde kokusu geldiğini fark etti. Bunun üzerine ekipler, belirlenen adresi bir süre izlemeye aldı. Binanın çevresinde araç ve yaya yoğunluğunun olduğunun görülmesi üzerine yapılan çalışmada şahısların girdiği dairenin M.M.K. isimli şahsa ait olduğu belirlendi.

SARIYER ASAYİŞİN YİNE GÖZÜNDEN KAÇMADI

Çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan Sarıyer Asayiş Büro Amirliği polisleri, binanın çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Ardından harekete geçen polis, dairede ve müştemilatında yaptığı aramada piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 17 kilo 258 gram marihuana ele geçirdi. Aramaların ardından M.M.K. isimli şahıs gözaltına alındı. Devam eden çalışmalar çerçevesinde binanın bodruma katına inen polis, gördüğü manzara karşısında adeta şoke oldu. Katta uyuşturucu madde yetiştirmek maksatlı düzenek kurulduğunun görülmesi üzerine inceleme yapıldı. İçeride 81 adet Marihuana ekili saksı, marihuana bitkisi dalları, Led ışıklı sistemleri, bağlantı kabloları, plastik boru ve hortumlar, havalandırma boruları ve motorları, nem cihazı, buhar cihazı, termostat ve çok sayıda vantilatör ele geçirildi.

UYUŞTURUCU İMAL VE TİCARET SUÇUNDAN TUTUKLANDI

Gözaltına alınarak emniyete getirilen şahsın ifadesi alınarak adli işlemleri yapıldı. Ardından adliyeye sevk edilen şahsı, çıkarıldığı mahkemece, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi’nin personelleri sağlık taramasından geçti

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi amacıyla personeline sağlık taraması yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleşen çalışma sonrasında sonuçlar uzman doktorlar tarafından değerlendirilecek.

Sarıyer Belediyesi, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında personele sağlık taraması yapıyor. Muayeneler kapsamında; akciğer filmi, görme ve işitme testi, kan tetkikleri ve fiziksel muayene yapılarak tarama verileri personele ait sağlık takibi dosyalarına işleniyor. Ayrıca personele iş sağlığı ve güvenliği hakkında düzenli olarak eğitimler de veriliyor. Çalışanların sağlığını önemsediklerini belirten Sağlık İşleri Müdürü Dr. Armağan Eren, belediye bünyesinde çalışan personelin yaptıkları işe bağlı olarak gelişebilecek sağlık problemleri ve iş risklerini tespit etmenin ve çalışanları bu risklerden korumanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’in sevilen ismi hayatını kaybetti

Published

on

blank

Sarıyer’in sevilen isimlerinden, bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Ali Tuncer Hülagü hayatını kaybetti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden Ali Tuncer Hülagü vefat etti. Acı haberi ailesi sosyal medya hesabından duyurdu. Bir dönem Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığını yapan Ali Tuncer Hülagü, 2017’de seçildiği görevini başarıyla sürdürmüştü.

Ali Tuncer Hülagü’nün cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, Ali Tuncer Hülagü’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.

Continue Reading

Popüler

blank