GenelSon Dakika

Sarıyer Yenimahalle’de büyük yangın

Sarıyer Yenimahalle’de bir binanın çatısında çıkan yangın nedeniyle kara dumanlar bir anda gökyüzünü sardı. İtfaiye ve ambulans ekipleri olay yerine sevk edildi.

Sarıyer Yenimahalle’de bir apartmanın çatı katında büyük bir yangın meydana geldi. Sarıyer’in birçok noktasından kara dumanların oluşmasıyla fark edilen yangın, olay yerine birçok itfaiye ekibinin sevk edilmesiyle kontrol altına alındı. Çıkan yangın nedeniyle polis ekipleri ve birçok ambulans da, olay yerinde hazır bulundu. Yangının 14.30 sıralarında çatıda yapılan tadilat esnasında meydana geldiği öğrenildi.

Yalının sahibi Hüseyin Menekşe de yakınlarının haber vermesiyle yangından haberi olduğunu belirterek, “Yukarıda işçiler çalışıyordu o sırada çıkmış yangın. Aile apartmanı burası. Tadilattan çıkmış yangın” dedi.

YANDAKİ AHŞAP EVLER SON ANDA KURTARILDI

Çevredeki görgü tanıklarından Burhanettin Turan, “Tadilatla ilgili bir sorun yaşandı herhalde. Kaynaktan sıçrama olmuş olabilir. Yangın büyüyünce biz de itfaiyeye haber verdik. Çok hızlı geldiler. Rüzgarın olmaması bir şanstı. Yandaki binaların hepsi ahşap. Onlar da son anda kurtarıldı. İçeridekileri boşalttık. Yaşlı bir amca vardı içeride. Ev sahibi evde değildi, haber verdik onlar geldi sonradan” dedi.

İTFAİYE ERİ YARALANDI

Yangına müdahale eden bir itfaiye eri dumandan etkilendi. İtfaiye erine ilk müdahale olay yerindeki ambulansta yapıldı.

Gazetemizin olay yerinde yetkililerden aldığı bilgiye göre can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

Yangının bulunduğu caddeye ise giriş çıkışlar şerit çekilerek kapatıldı.

 

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı