Connect with us

Genel

Sarıyer’de Ata’ya saygı yürüyüşü düzenlendi

Published

on

blank

Sarıyer Hacıosman’daki Atatürk Kent Ormanı’nda Ata’ya saygı yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 

Sarıyerliler, “Saygıyla, özlemle, gururla yazarım adını” sloganıyla düzenlenen “Ata’ya Saygı Yürüyüşü” için Atatürk Kent Ormanı’nda bir araya geldi. Yürüyüşe CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç katıldı. Vatandaşlarla birlikte yürüyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı konuşmada; “Yarına ulaşmak için Atatürk’ü yaşam biçim haline getirmemiz gerekiyor. Bu anlayış içinde olan tüm dostlarımı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü özlem ve minnetle anıyorum” dedi.

blank

”DÜNYADAKİ MAZLUM İNSANLARIN LİDERİ”

Başkan Genç’ten sonra söz alan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “10 Kasım 2022, bugün Atatürk’ü anmanın ötesinde daha çok anlamamız ve daha çok anlatmamız gereken günlerdeyiz. Çünkü Cumhuriyetimizin, partimizin kurucusu ve tüm dünyadaki mazlum insanların lideri. Bizler bugün işine geldiği zaman dudağının kenarına ismini iliştirenlere inat bugün Mustafa Kemal Atatürk’ü, aklına, fikrine, yüreğine yazanlar olarak anmak, anlamak, anlatmak ve yaşatmak durumunda ve sorumluluğundayız. Tüm dünyadaki tüm mazlum insanlar için.

blank

”CUMHURİYET’i 100. YAŞINA DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAKSAK EĞER, İŞİMİZİ İYİ YAPMALIYIZ”

Ne demişti büyük Gazi, ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.’ O yüzden bizler, kurucusu olduğu partide, kurduğu Cumhuriyet’te, onun fikriyle onun idealleriyle onun inancıyla mücadele edip, onun kurduğu Cumhuriyet’i 100. yaşına demokrasiyle taçlandırarak götüreceksek eğer, ismini dudağına öylesine yerleştirmek zorunda olanlara inat, yine ondan öğrendiğimiz gibi işimizi her zaman çok iyi yaparak hem geçmişimizi hem de geleceğimizi sevmenin ötesinde sorumluluğumuzu yerine getireceğimizi hissediyoruz. Ben bugün Ata’ya Saygı Yürüyüşü’nü de bu duygu ve düşüncelerle hissederek, anarak ve daha çok anlamaya daha çok yaşatmaya ve işimizi daha iyi yaparak geleceğe taşımaya kararlı olarak katılacağım.” dedi.

Yürüyüş öncesinde katılımcılar Atatürk büstüne karanfil bıraktılar. Yürüyüş sonrasında ise katılımcılara Florya Atatürk Kent Ormanı’nda yetiştirilen Fıstık Çamı fidesi verildi.

blank blank blank

Genel

Kocataş’ın ulaşım sorunu için İETT’de önemli toplantı

Published

on

blank

Kocataş Mahallesi’nde bir süredir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yüksek enflasyonla birlikte mazotun çok pahalı olması nedeniyle bir süredir minibüs seferlerinin yapılmadığı Kocataş’ta minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesi, bir süredir ulaşım aksaklıklarının yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorun, İETT Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplantıda ele alındı.

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi’ndeki ulaşım sorunu İETT Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantının gündem maddesi oldu. Mazotun pahalı olması nedeniyle masraflarını karşılamakta güçlük çeken minibüs esnafının bir süredir seferlerini yapmadığı Kocataş hattında minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesiyle birlikte ulaşımda önemli aksaklıklar meydana gelmeye başlamıştı.

GÜNDEM MADDESİ ULAŞIM VE OTOBÜS SORUNU

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, Avrupa Yakası Muhtarlıklar Şube Müdürü Ali Öztürk, İETT Yolcu Hizmetleri Müdürü Büşra Boysan, İETT Avrupa Bölgesi Planlama Müdürü Suzan Tunç, İBB Mahalli İdareler Müdürü Ayşe Dündar, CHP İBB Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Görkem Kurşun ve Kocataş Mahallesi Muhtarı Serdal Doğan’ın katılımıyla Beyoğlu’nda düzenlenen toplantının gündem maddesi Kocataş’taki ulaşım ve otobüs sorunu oldu.

OTOBÜSLERİN TAMAMI DEĞİŞTİRİLECEK

Gerçekleşen toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Mahallemizdeki ulaşımla ilgili yaşanan olumsuzluklar, otobüslerin sefer iptalleri, iptallerden dolayı oluşan aşırı yoğunluk, araç arızaları ve seferlerin yetersizliğini en ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tarafımıza Kocataş Mahallemizde çalışan otobüslerin tamamının değiştirilerek, yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesi sözü verildi” diye belirtti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Uygur Türklerinden Çin protestosu

Published

on

blank

Doğu Türkistan’da 30 katlı bir binada çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer Tarabya’da eylem yapan 500 kişilik Uygur Türkü, yangında Çin yetkililerinin ihmali olduğunu söyleyerek protesto etti.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde bulunan 30 katlı bir binanın 15’inci katında 24 Kasım Perşembe günü yangın çıktı. 21’inci kata kadar sıçrayan yangında 6 ev yanarken, 30 kişi hayatını kaybetti. Çinli yetkililerin, Uygur Türklerinin yaşadığı binada çıkan yangına müdahale etmediğini iddia eden Uluslararası Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri Tarabya’daki Çin konsolosluğu önünde eylem yaptı. Pankart ve dövizler açan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atıp Çin’i protesto etti. Saat 1400’da başlayan ve 1 saat süren eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den Amasra şehitlerinin çocuklarına eğitim bursu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, Amasra’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarına eğitim desteği vereceğini açıkladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplamda 55 çocuğa verilecek burs desteği için Sarıyerlilere ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden oy birliğiyle geçen karar doğrultusunda; Türkiye’yi yasa boğan maden faciası sonrasında 42 maden işçisinin çocuklarına burs imkanı sağlanacak. 0-6 yaş arası 33 çocuğa 1.000 TL afet yardımı yapılacak. İlk, ortaokul ve lise olmak üzere 22 çocuğa ise 1.600 TL verilecek.

Yaraları Sarmak Hepimizin Görevi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada; “Bartın’da yaşanan maden faciası hepimizi büyük acılara boğdu. Ailelerin yuvasına ateş düştü. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zor koşullarda çalışarak evine ekmek götürme derdinde olan madencilerimizin bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Devletimiz, STK’lar, hayırseverler üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Biz de yerel yönetim olarak ailelerimizin yanında olmak istedik ve meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla çocuklarımıza burs desteği sağlayacağız. Yaraları sarmak hepimizin görevi” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank