Connect with us

Genel

Sarıyer’de ederi kadar gazetecilik

Published

on

blank

Birçok meslek gibi gazetecilik mesleği de, son dönemlerde sermayenin tekeline entegre olan bir meslek haline geldi. Sarıyer’deki bazı yerel basın organları da, kapitalist sistemin dayattığı bu yapılara teslim oldu.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, tüm yerel basın ve de ulusal basın organlarını takip eden okurlar için bu kısa, özet halindeki satırları sizler için kaleme aldık. Bir gazetenin, gazetecinin hayat görüşü, ideolojisi olmasının çok doğal olması gibi, yaptığı habercilik anlayışının da, bu doğrultular çerçevesinde tarafsız olması, gazeteciliğin ilkeleri arasında yer almaktadır. Belirli bir ideolojiyi takım tutar gibi tutmayan, gazetecilik ilkeleri içerisinde savunan gazeteciler, halka tüm gerçekleri karşılıksız aktarmayı görev edinen tüm gazeteciler, bu mesleğin ciddi bedeller ödeyen, yılmaz mücadele edenleridir. Ancak bir de, gazetecilik mesleğini aldığı para kadar yapan, bu mesleği kirleten, sadece cebine giren kadar yazan gazeteciler son 10 senede, özellikle iyice türer hale geldi. Gerçi hep varlardı; ama iyice çoğaldılar. Bunu, Sarıyer’i özellikle kendi tekeli halinde gören bazı isimlerde kullanmaya başladı. Kendisinden başka kimseyi gazeteci görmeyip, bedeli kadar yazanlar da…

Para karşılığında “Çamur at izi kalsın” anlayışıyla haber yapan, gazeteciliği ayaklar altına alan tüm sözde gazetecileri siz okurlarımıza aktaracağımızdan şüpheniz olmasın.

 

Ulusaldan yerele yayılan bu ahlak dışı anlayışla mücadele, bu mesleğin onuruna, ahlakına sahip tüm gazetecilerin görevidir. Bizler de, mesleğimizin gereğini yerine getirmeye devam edeceğiz.

Takipte kalmaya devam edin…

 

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank