Connect with us

Genel

Sarıyer’de köyler bölgesinin altyapı sorunu çözülüyor

Published

on

blank
Sarıyer’in kanayan yarası Köyler Bölgesi’nin altyapı sorununu çözmek için harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve İSKİ yetkilileri Sarıyer Belediyesi ekipleriyle birlikte incelemelere başladı. Yetkililer, Zekeriyaköy dere Islah çalışmaları, yağmur ve atık su kanallarının ayrıştırılması, genel altyapı sorunları ile ilgili tespitte bulundu.

Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, köyler bölgesinde yaptığı seçim çalışmaları sırasında komşularından en çok altyapının düzenlenmesi ile ilgili talepleri dinlemiş ve göreve gelir gelmez bu sorunun çözümü için çalışmalara başlayacaklarını ifade etmişti.

Başkan Aksu, konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşmeleri yaparak, komşularının bu talebini iletti. Köyler Bölgesi için kolları sıvayan İBB Park Bahçeler ve İSKİ yetkilileri ilk incelemelerini yaparak, altyapı, dere ıslahı, yağmur ve atık su kanallarının ayrıştırılması ile ilgili tespitte bulundu.

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Prof. Dr. Tuğba Ölmez Hancı, İSKİ Atıksu Daire Başkanı Celil Aslan, İBB Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Şube Müdürü Ziya Duman, Sarıyer Şube Şefi Mutlu Başver, İSKİ Atıksu Daire Başkanlığından Bülent Bölükbaş ve Mutlu Güngören, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili, Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Serdar Şahin, İBB Park Bahçeler Müdürlüğü Sarıyer Bölge Şefliğinde toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından Zekeriyaköy Deresi’nde incelemelerde bulunan heyet, çalışmalara dere ıslahı ile başlayacaklarını açıkladı. Islahın etaplara bölünerek gerçekleştirileceği ifade edildi.