GenelSon Dakika

Sarıyer’de maske isyanı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı yapılacağını açıklamasının ardından Sarıyerli vatandaşlar eczanelere akın etti. Ancak birçok vatandaş, maske alamadan evine geri döndü.

Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı sorunu Sarıyer’in birçok mahallesinde yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak, ücretsiz maskelerin PTT üzerinden dağıtılacağını açıklamıştı. Ancak PTT bu konuda yetersiz kalınca, maskelerin ücretsiz olarak eczanelerden dağıtılacağı duyurulmuştu. Bunun üzerine eczanelere giden Sarıyerli vatandaşlar, evlerine maske alamadan geri dönmek zorunda kaldı.

“TELEFONUNUZA SMS ÜZERİNDEN KOD GELECEK”

Eczanelere maske için giden vatandaşlara eczacılar, “Telefonunuza sms yoluyla bir kod gelecek. Ancak o kod yoluyla maskenizi alabilirsiniz” cevabını veriyor. Birçok vatandaş ise bu cevap karşısında, günlerdir telefonlarına böyle bir mesajın gelmediğini ve maskeleri olmadığı için virüsle burun buruna geldiklerini ifade ederek isyan etti. Bazı vatandaşlar da, “Bari parayla maliyetine satsaydınız da, herkes daha kolay ulaşabilseydi.” diye seslenerek, yaşanan duruma tepki gösterdi.

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı