Connect with us

Genel

Sarıyer’de o ihalelere Corona engeli

Published

on

blank

İstanbul’daki bazı ilçe belediyeleri ve kamu kurumları, koronavirüs salgını nedeniyle bazı ihaleleri iptal etme kararı aldı. İptal edilen ihaleler arasında Sarıyer Belediyesi’nin, “Ramazan İftar Yemeği Hazırlanması ve Servis Hizmeti Alımı” da bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle 4 ihaleyi iptal etti. Yapılan açıklamada, “Belediyemizce 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan etkinlik ve faaliyetlerde, resmi ve özel günlerde kullanılmak üzere ses sistemi, sahne, podyum, ışık, truss, led ekran, jeneratör, mobil karavan (kulis amaçlı)” adı altında açılan ihalenin iptaline şu gerekçe gösterildi: “İçerisinde bulunulan koronavirüs salgını nedeniyle yapılması planlanan etkinliklerimizin (ihalenin büyük bir bölümünü kapsayan) iptal edilmesi nedeniyle”.

“Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde Eğitim Gören öğrenciler İçin 2020 yılında yemek” adı altında açılan ihalenin iptal gerekçesinde de şöyle denildi:

“Milli Eğitim Bakanlığının Korona virüs (Covid -19) genelgesi ile eğitim kurumlarının eğitimine ara verilmesi ve ne zaman eğitimin başlayacağının belli olmaması nedeni ile ihale makamı onayınca ihale iptal edilmiştir”.

“Kilyos Sosyal Tesisler Yemek Hizmeti Alımı”  ve “Ramazan İftar Yemeği Hazırlanması ve Servis Hizmeti Alımı” adı altında açılan ihalelerin iptal gerekçelerinde ise şöyle denildi:

“İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korona virüs (Kovid-19) Tedbirleri kapsamında toplu faaliyetlerin iptal edilmesi nedeniyle ramazan ayı yapılacak olan toplu yemek etkinliği iptal edilmiştir”.

blank
blank
blank