GenelSon Dakika

Sarıyer’de vatandaşlar marketlere akın etti. Mesafe kuralları hiçe sayıldı…

İçişleri Bakanlığı’nın akşam saatlerinde koronavirüs önlemleri kapsamında aldığı sokağa çıkma yasağı kararı ile vatandaşlar marketlere akın etti, fiziki mesafe kuralları hiçe sayıldı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “10.04.2020 tarihi saat 24:00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Kararın akşam saatlerinde açıklanması nedeniyle vatandaşlar akın akın sokağa döküldü ve ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere, fırınlara koştu. Sarıyer’deki fırın önlerinde uzun ekmek kuyrukları görüldü. Marketler hınca hınç doldu. Vatandaşların fiziki mesafe kurallarını hiçe saydığı gözlemlendi. Bazı vatandaşlar ise isyan ederek, “Karar keşke daha erken saatlerde açıklansaydı. Hazırlıksız yakalandık. Acil ihtiyacımız olan şeyler var. O kadar dikkat ediyorduk. Şimdi virüsle burun buruna geldik.” dedi.

 

blank
Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı