Connect with us

Genel

Sarıyer’in birincisi Doğa Deniz Sarıboğa

Published

on

blank

“Sağlık Çalışanlarına Vefa” resim yarışmasında Doğa Deniz Sarıboğa’nın “Sonsuz Minnettarız” resmi Sarıyer birincisi seçildi. İstanbul genelindeki değerlendirme için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirmesi Genel Müdürlüğü işbirliğinde “Sağlık Çalışanlarına Vefa” konulu “Mektup, Resim ve Kısa Film Yarışmaları” düzenlendi.

Ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen resim yarışmasının Sarıyer İlçe bazındaki değerlendirmesi sonuçlandı. Sarıyer’deki ortaokul öğrencilerinin resimlerini değerlendiren İlçe Milli Müdürlüğü seçici kurulu, Sarıyer Kazım Karabekir Ortaokulu 8/A öğrencisi Doğa Deniz Sarıboğa’nın “Sonsuz Minnettarız” isimli resmini BİRİNCİ olarak seçti. “Sonsuz Minnettarız” isimli resim, Sarıyer ilçesini temsilen İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildi.

İstanbul’un 39 ilçesinden birinciliğe layık görülen resim çalışmaları 11 Aralık’a kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki seçici kurul tarafından 11 Aralık’ta yapılacak değerlendirmede birinci seçilecek resim çalışması, Türkiye genelindeki resim yarışmasında, İstanbul’u temsil etmesi için Ankara’ya Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilecek. Resim yarışması 25 Aralık’ta sonuçlanacak.

Doğa Deniz Sarıboğa, geçen yıl da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen “İstanbul ve Maraton” konulu İstanbul Maratonu Resim Yarışması’nda, 7. Sınıflar kategorisinde 2.’liğe layık görülmüştü.

“Sağlık Çalışanlarına Vefa” resmi yarışmasının ilçe bazındaki değerlendirmesinde, Sarıyer Mehmet İpgin Ortaokulu öğrencisi Nehir Yüce’nin resim çalışması ikinci, 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay Ortakoğlu öğrencisi Ezgi Yılmaz’ın resmi çalışması ise üçüncülüğe layık görüldü.

BİLİM KURULU ÜYELERİ SEÇECEK

Resim Yarışması Seçici Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yetkililerle birlikte Bilim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ve Covid-19 ile mücadele döneminde özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının gösterdiği üstün performansın vurgulandığı yarışmada, “birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere fotoğraf makinesi, üçüncü olan öğrencilere de bisiklet, seçici kurul özel ödülü olarak ise akıllı saat” verilecek.

 

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ:

-Prof Dr Kemal ATAMAN (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Veysel BOZKURT (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Erol GÖKA (Bilim Kurulu Üyesi)

-Prof Dr Mustafa Necmi İLHAN ( Bilim Kurulu Üyesi)

MİLİLİ EĞETİM BAKANLIĞI YETKİLELERİ:

-Muammer AKSOY (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Habibe YILMAZ (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Ahmet Yaman DURMUŞOĞLU (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Cebrail SEVİNDİR (MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü)

-Mehmet VELİPAŞOĞLU (Görsel Sanatlar Öğretmeni)

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank