Connect with us

Genel

Sarıyerliler İşkur ile iş sahibi oluyor

Published

on

blank

İşsizliğin en büyük sorun olduğu günümüzde Sarıyer Belediyesi bünyesinde hizmet veren İŞKUR Birimi, iş arayan vatandaşların yönlendirmesini sağlarken, firmaların da personel ihtiyacını karşılıyor. Merkeze en fazla başvuru yapanlar ise gençler ve kadınlar.

Sarıyer Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne bağlı İŞKUR Birimi, iş arayan vatandaşlar ile personel ihtiyacı olan kurumlar arasında iletişim sağlayarak vatandaşın iş, kurumların da eleman ihtiyacını karşılıyor. Ana hizmet binası dördüncü katta bulunan İŞKUR’a başvuranSarıyerlilerin Şişli’ye gitmesine gerek kalmadan işlemleri yapılıyor. Vatandaşın, özgeçmiş (CV) bilgileri alıp, uygun iş pozisyonlarına yerleştirilmesi sağlanıyor. Kurum dışı işçi alımları için SARBEL üzerinden çıkan ilanlara başvuru yapılması gerekiyor. Mülakatların ardından uygun bulunması halinde çalışanlar işlere yerleştiriliyor. Gelen vatandaşlara bu konular hakkında da bilgiveriliyor. Bugüne kadar 5 bin 867 Sarıyerlinin iş sahibi olmasını sağlayan kuruma en çok kadınlar ve gençlerden başvuru geliyor.

YENİ MEZUN İŞ, İŞVEREN İSE TECRÜBE ARIYOR

Sarıyer’de iş arayanların genelde kadınlar ve gençler olduğunu söyleyen İŞKUR Birim Yetkilisi Meryem Genç, “Özellikle yeni mezunlar iş arıyor. Fakat işverenler tecrübeli çalışanlar arıyor. Yaş kriteri de konuluyor. Hem yeni mezun hem tecrübe hem de yaş kriteri bir arada olmuyor. Bir de 40 yaş üzeri vatandaşlarımız için iş bulmak zor olabiliyor. Çünkü firmalar talep etmiyor” dedi.

ÖNCE YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜYORUZ

En fazla başvuruyu pandemi sürecinde aldıklarını ve firmaların daha çok kendi bölgesinde olan kişileri tercih ettiğinin altını çizen Genç, şunları söyledi; “Pandemi sürecinde işsizlik katlanarak karşımıza çıktı. Çok sayıda firma kapandı. Sarıyer, turizme yönelik işletmelerin yoğun olduğu bir bölge. Maalesef firmalar kapandıkçayönlendirme yapamadık. Sarıyer bölgesinde açılan bir firma merkezden değil de Sarıyer Belediyesi’nden işçi talebinde bulunuyor. Çünkü merkez İstanbul bölgesinden yönlendirme yapıyor. Biz önce kişilerle yüz yüze görüşüyoruz sonra yönlendirme yapıyoruz.”

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank