Connect with us

Genel

Son ankette AKP ile CHP kafa kafaya

Published

on

blank

Seçim atmosferinin yoğunlaştığı şu günlerde anketler de 2023 seçimlerinin sonuçlarına ilişkin her geçen gün kayda değer ipuçları koymaya devam ediyor. Son seçim anketi ise PİAR Araştırma tarafından yayımlandı. Şirketin seçim anketi sonucuna göre ilk iki sırada yer alan parti arasında makas kapanmış durumda. 

Türkiye önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek seçimlere kilitlenmiş durumda. Seçim tarihi yaklaştıkça siyasetin gündeminde de hareketli günler yaşanıyor. Siyasi partilerin ve liderlerinin imza attığı çıkışların halktaki yansımasını ise araştırma şirketleri ortaya koyuyor. Bu kapsamda PİAR Araştırma 10-13 Ekim tarihleri arasında 26 ilde 2524 katılımcı ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını paylaştı. Anket sonuçları kararsızlar dağıtıldıktan sonra paylaşıldı. Sonuçlarda ilk sıralarda çok küçük bir farkla kıyasıya rekabet yaşandığı görüldü.

YARIM PUANLIK FARK

PİAR Araştırma’nın ekim anketinde katılımcılara “Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi. Sonuçlar kararsızlar dağıtılarak paylaşıldı. Buna göre ilk iki sıradaki parti arasındaki fark yüzde 0,5 oldu. Ankete katılan seçmenlerin yüzde 28,6’sının tercihi AKP’den yana oldu. AKP’yi ise yüzde 28,1 ile izleyen CHP oldu.

CHP’nin ardından 3. sırada ise İYİ Parti geldi. İlk sıradaki fark yalnızca yüzde 0,5 iken yüzde 11,7 oy alan İYİ Parti ile CHP arasındaki fark dikkat çekti.

FfWwNETWYAEC583

blank
blank
blank