Connect with us

Genel

ŞORTLU KIZA SALDIRAN ŞAHSIN BABASI OĞLUNU HAKLI BULDU!

Published

on

blank

İstanbul Pendik’te şort giydi diye Ercan Kızılateş tarafından yumruklu saldırıya uğrayan Asena Melis Sağlam’a yapılan saldırıyı, saldırganın babası haklı buldu.

Türkiye, minibüste üniversite öğrencisi Asena Melis Sağlam’a yapılan yumruklu saldırıyı konuşuyor. İstanbul Pendik’te 14 Haziran’da minibüse şortla binen Gelişim Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Asena Melisa Sağlam, “Bu ne biçim kıyafet? Ramazanda böyle giyilir mi?” diye bağırıp hakaretler eden Ercan Kızılateş’in yumruklu saldırısına uğradı.

Saldırgan minibüsten inip kaçarken, genç kız karakola giderek darp raporu alıp, şikâyetçi oldu. Sağlam’ın teşhis ettiği ve 17 Haziran’da yakalanan saldırgan Ercan Kızılateş, bu suçtan savcılık talimatıyla serbest kaldı. Ancak Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nden “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçundan 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olması sebebiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

SALDIRGANIN BABASI: OĞLUM HAKLI! KIZ KISACIK ŞORT GİYMİŞ

Pendik’te yaşayan Ercan Kızılateş’in babası Halil Kızılateş darp olayıyla ilgili Habertürk’e konuştu. Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden emekli olan 61 yaşındaki baba, şunları söyledi:

“Biz burada eşim Elif ve diğer oğlumla beraber yaşıyoruz. O gün oğlum oruçluymuş. Çok iyi niyetli biridir. Mahallede de herkes sever. Dolmuşta kadın küfür edince o da elinin tersiyle vurmuş. Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş. Onun annesi babası yok mu? Öyle giyinmesini doğru bulmuyorum. Kız sonra gidip darp raporu alınca olay buralara kadar geldi. ‘Vergi Kanunu’na muhalefet’ suçu varmış. Polisler almaya geldiğinde öğrendim. Önceki gün bilmediğim 2-3 kişi evimizi taşlamaya kalktı.”

 

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın