Connect with us

Genel

TDP Sarıyer İlçe Başkanı Kemer: Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır

Published

on

blank

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Kemer, “Sarıyer, Türkiye Değişim Partisi’nin etkisini hissedecektir. Sarıyer’de tüm seçmenlerimizden oy almak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızla halkımızın sorunlarına çare olmak, beklentilerini karşılamak istiyoruz. Hedeflerimiz; Sarıyer’de belediyeyi almak, Türkiye’de ise iktidara ortak olmaktır.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül’ün kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, gazetemizin sorularını yanıtladı. Kemer, “Mustafa Sarıgül’e inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. Sarıyerliler, Türkiye’nin gelişmesi, değişmesi, kutuplaşan bu eksenden çıkabilmesi adına Türkiye Değişim Partisi’ne oy vermelidir. Biz ne sağ, ne de sol diyoruz. İki tarafı da birleştiren bir siyasi anlayışa sahibiz. Biz bir yan parti ya da yandaş parti olmaya gelmedik. Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır. Ve bu kapıdan içeri giren herkes isteğini, fikrini istediği gibi söyleyebilecek. ” dedi.

İşte TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer ile yaptığımız röportajın tamamı:

Neden Türkiye Değişim Partisi’nde siyaset yapıyorsunuz?

Öncelikle, partimizin Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’e inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. Ve Türkiye Değişim Partisi ile Türkiye’de hem siyasi, hem de yaşamsal anlamda güzel değişimlerin yaşanacağına inandığımız için, Türkiye Değişim Partisi’nin iktidarı için yola çıktık.

Bir seçmen Türkiye Değişim Partisi’ne neden oy vermelidir?

Türkiye’nin gelişmesi, değişmesi, kutuplaşan bu eksenden çıkabilmesi adına Türkiye Değişim Partisi’ne oy vermelidir. Biz ne sağ, ne de sol diyoruz. İki tarafı da birleştiren bir siyasi anlayışa sahibiz. Artık 1980’lerde, 1990’larda değiliz. Türkiye siyasetinde yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönemde sağ ve sol kavramını artık bir şekilde bitireceğiz. Evrensel demokrasiyi Türkiye’ye getirmek ve de bunun devamlılığını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

“SARIYER, TDP’NİN ETKİSİNİ HİSSEDECEKTİR”

Sarıyer’e, Sarıyerlilere Türkiye Değişim Partisi’ni nasıl anlatmayı düşünüyorsunuz? Sonuçta burada CHP gibi köklü ve yerelde iktidar olan bir parti var. AKP gibi şu an iktidarda olan bir parti var. Ve MHP, İYİ Parti gibi yine TBMM’de temsil edilen güçlü partiler var. Bu partilerin arasından nasıl sıyrılmayı düşünüyorsunuz?

Biz parti olarak, belediyecilikten gelmiş bir partiyiz. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, 15 yıl boyunca Şişli’de çok başarılı bir belediye başkanlığı yapmıştır. Görev süresince Türkiye’de belediyecilik konusunda birçok başarılı ilke imzalar atmış, Türkiye’nin dört bir yanına adını duyurarak, takdir toplamıştır. Bu anlamda yereldeki başarısı ve çok genç yaşta milletvekilliği yapmış olması da, bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bir tek Sarıyer’de değil, tüm Türkiye’deki ilçe başkanlarımız bir Mustafa Sarıgül olmaya geliyor. Onun vizyonunu, çalışma azmini, başarısını Türkiye genelinde ortaya koymak istiyor. Başkanımızın Şişli’deki çalışmalarını buraya yansıtabilmek adına çok ciddi çalışmalarımız bulunmaktadır. Şu an pandemi sürecinin yoğun etkisi nedeniyle Sarıyer sokaklarına çok fazla çıkamıyoruz. Ancak yakın zamanda, ülkemizdeki vaka sayılarının en alt seviyelere indiği, kısıtlamaların kalktığı süreçten sonra çalışmalarımızı Sarıyer’in tüm mahallelerinde ve sokaklarında en iyi şekilde yapacağız. Sarıyer, Türkiye Değişim Partisi’nin etkisini hissedecektir.

Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer’de başarı çıtası nedir? 

Sarıyer’de tüm seçmenlerimizden oy almak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızla halkımızın sorunlarına çare olmak, beklentilerini karşılamak istiyoruz. Hedeflerimiz; Sarıyer’de belediyeyi almak, Türkiye’de ise iktidara ortak olmaktır. Biz bir yan parti ya da yandaş parti olmaya gelmedik. Biz, kendi vizyonumuzla ve de misyonumuzla Sarıyer’e talip olmaya geldik. Ve bunu da başaracağımıza inanıyorum.

“BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZDİR”

Türkiye Değişim Partisi olarak Sarıyer’de bir etki yaratmaya başladığınızı söyleyebilir misiniz?

Az öncede belirttiğimiz gibi, pandemi sürecinden dolayı sokaklara pek fazla çıkamadık. İnsanlarımızı da bu salgın sürecinde pek fazla rahatsız etmek istemedik. Ancak yaptığımız bazı çalışmalardan ve etrafımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımızın, partimizin kurulmasından oldukça memnun olduğunu görüyoruz. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün de dediği gibi, “belediyecilik bizim işimizdir” ve bu sloganımızla yola çıkarak tüm ilçelerimizde başarı sağlayacağımıza inanıyorum. Ben Murat Kemer olarak da, buna inanan biri olarak ilçe başkanlığı görevine seçildim. Sarıyerlilere’de değişimi, yeni dönemi anlatacağız. Sarıyer’in gerçekten bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sarıyer’in yazlık bölgesi çok fazladır. Turizm alanındaki çalışmaları yetersiz görüyorum. Yine okullara yapılan hizmetler çok eksiktir. Sarıyer’de gördüğümüz tüm bu eksiklikleri raporluyoruz.

“PARTİYE DEĞİL, LİDERLERE OY VERİLMELİ”

Sarıyer’de oy hedefiniz nedir?

Gönlümüzden geçen, tabi ki yüzde yüzünü almaktır. Ama tabi gerçekler, bazı tabular var. Öncelik olarak onları yıkmamız gerekir. Partiye değil de, liderlere oy verilmesi gerektiğini insanlarımıza anlatmamız gerekir. Kim hizmeti iyi getirirse hangi partiden olursa olsun ona oy verilmelidir. Artık Sarıyer halkının kutuplaşmadan çıkması gerekir. Bu durum aslında tüm ilçeler için geçerlidir. Sarıyer’de de belediye başkanlığı koltuğuna daha genç, daha dinamik, daha heyecanlı birinin oturması gerekiyor. Ve Sarıyer’i kazanmak için ne kadar oy almak gerekiyorsa, bu yüzde 60’ta olabilir, yüzde 40’ta… Ona göre mücadele etmemiz gerekir.

Sarıyer’de diğer siyasi partilerin çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Sarıyer’de siyasi anlamda ciddi bir boşluk görüyorum. Sarıyer’de halkın herhangi bir parti binasına gidip yardım istemesi, eğer o partiden değilseniz kabul edilmemektedir. İşte sağ sol, kutuplaşma olayları işin bu boyutunda devreye girmektedir. Bizim de yapmak istediğimiz şey, bu tür ayrımları yapmadan, hangi görüşte olursa olsun vatandaşımızın sesine ses olmak, beklentilerini, isteklerini karşılamak olacaktır. Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır. Ve bu kapıdan içeri giren herkes isteğini, fikrini istediği gibi söyleyebilecek. Şeffaf bir belediyecilik anlayışı istiyoruz. Şeffaf bir particilik anlayışı istiyoruz. Bunu da getireceğimize inanıyoruz.

 

 

 

 

Genel

İmamoğlu’ndan öğrencilere yurt müjdesi: Eylüle kadar 2700, önümüzdeki sene 5000 yatak olacak

Published

on

blank

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çarşamba mesaisinin büyük bölümünü Bağcılar’a ayırdı. Bağcılar’daki İBB projelerini ve geldikleri aşamaları yerinde inceleyen İmamoğlu, Yenimahalle’deki 510 yataklı öğrenci yurdu inşaatı şantiyesinde açıklamalarda bulundu. “Her yönüyle çok sağlam bir kompleks” diyen İmamoğlu, “Biz, eylülde yurtlarımızda 2 bin 700’e ulaşacağız yatak sayısında. Bu aslında ara dönemde devreye girecek. Bunların da katkısıyla, bir sonraki seneye hedefimiz, 5000 yatakla eğitim sezonuna dahil olmak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da 28 Şubat 2022’de açtıkları Sosyal Uyum Destek Merkezi’ne (SUDEM) yaptığı ziyaretin ardından ilçeden ayrılmadı. İlçedeki İBB hizmetlerini yerinde deneyimleyen İmamoğlu, sırasıyla; Ebubekir Otopark Üstü Meydan ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı’nda, Bağcılar Otizm Temalı Park’ta, Yenimahalle Yurt İnşaatı’nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu, Bağcılar turuyla ilgili değerlendirmesini de önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 510 yatakla hizmet vermesi planlanan öğrenci yurdu şantiyesinde yaptı.

“BAĞCILAR BENİM İÇİN DUYGUSAL BAĞI ÇOK YÜKSEK BİR YER”

Bağcılar’ın kendisi için duygusal bağı çok yüksek bir yer olduğunu vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’da, Avrupa yakasında ilk iş yerimiz Güngören sınırlarındaydı. Bağcılar’la, Esenler’le, Bahçelievler’le bu alanla çok ilişkili bir yaşamım oldu. Ama bu 4 ilçe, gerçekten zor bir yaşam alanına dönüştü. Bir kısım adımlar atılmıştı. Şimdi daha zevkli, daha renkli ve daha çevreye uyumlu bir biçimde dönüşümler yapıyoruz. Yaptıkça da bence çok daha iyi sonuçlar alacağız. İşte bulunduğumuz merkezin, bu anlamda hem yurt ihtiyacımıza ilave katkısı var. 510 yatak kapasitesine sahip. Mahalle içinde kapalı otoparkıyla hizmet edecek. Aynı yerde 4 sınıflı kreşimiz var. Aynı yerde e-spor merkezimiz var. Aynı yerde konferans salonumuz var. Çevreye etkisi olacak bir düzenleme kabiliyeti ve kapasitesi olacak” bilgilerini paylaştı.

“SUDEM’LERİN VE KENT LOKANTALARI’NIN SAYILARI ARTACAK”

“Her yönüyle çok sağlam bir kompleks” diyen İmamoğlu, “Bu tür yapılar çevresine hem buluşma şansı fırsatı verir, komşuluğu hissettirir hem de aynı zamanda burada hayatı değiştirir, dönüştürür. Her yönüyle çok etkili bir alan olacağını şimdiden hissedebiliyorum. Zira biz, eylülde 2 bin 700’e ulaşacağız yatak sayısında yurtlarımızda. Bu aslında ara dönemde devreye girecek. Dolayısıyla bunların da katkısıyla, bir sonraki seneye hedefimiz, 5000 yatakla eğitim sezonuna dahil olmak” ifadelerini kullandı. Bağcılar’da gezdiği İBB hizmetlerini sıralayan İmamoğlu, İstanbul’un farklı yerlerindeki alanlara otizm temalı parklar kurma hedefinde olduklarının müjdesini verdi. Bağcılar ve Sultanbeyli’de açtıkları SUDEM’lerin sayısını da artıracakları bilgisini paylaşan İmamoğlu, ikincisini çok yakında Bağcılar’da açacakları Kent Lokantaları için de aynı hedefle yol yürüdüklerinin altını çizdi.

“BÜTÜN ATTIĞIMIZ BU ADIMLAR, DAYANIŞMA AHLAKI SORUMLULUĞU”

Kent Lokantaları’nda yaptıkları işin bugünün ihtiyacına yönelik olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, “Yoksa restoranı olan, lokantası olan; onların segmenti, işi başka, bizim yaptığımız şey başka. Bu bağlamda, bu zor günleri aşmanın yolunu hep birlikte bulmak zorundayız. Bütün attığımız bu adımlar, aslında dayanışma ahlakı, dayanışma sorumluluğu. Onu yerine getiriyoruz. Bunları keşke konuşmasak. Konuşmayacağımız günler de gelecek. Yoksulluğu değil, zenginliği, eşit dağılımı, gelirin eşit paylaştırıldığı, insanların mutlu olduğu günleri, inşallah hep birlikte başaracağız. O zaman başka adımları, başka yatırımları, başka atılımları konuşuyor olacağız” dedi.

“TEMEL MESELE: İSTANBUL’UN HER NOKTASINA EŞİT HİZMET”

Gezdikleri hizmetlerin, Bağcılar’da yürüttükleri projelerin tamamı olmadığının altını çizen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Burada yürüttüğümüz temel mesele şu: İstanbul’un her noktasına eşit hizmet. Her yaptığımız sadece mimarın kaleminden çıkmıyor. Aynı zamanda yakın çevrede talep edilen ne var? Burada oturan insanların demografisi, yaş grubu, beklentileri, onlara nasıl hizmet edebiliriz? Örneğin burada çocuk sayısı fazlaysa, burada bir kreş ihtiyacı var demektir. Gençler varsa, evet e-sporla ilgili bir talep varsa, onları yine kontrollü bir alanda, iyi bir eğitimle eğitmenlerle buluşturmanın mutlaka zeminini hazırlamanız gerekir. Bütün bu yönleriyle bir değişim yaşattık. Birçok projemizde, ne yazık ki göreve geldiğimizden sonra, tasfiye kararı olan müteahhitler, konkordato ilan eden müteahhitler süreçleri, ihale yapma konusundaki sorumlu süreçler… Bütün bunları aşıp, tekrar burada harekete geçmek ve hızlıca bunları hem 2022’ye hem 2023’ün başına yetiştirme hedefi koyan hem yönetici arkadaşlarıma olsun hem de yüklenici firmalarımıza olsun, Allah kolaylık versin. Öyle ya da böyle bu işi toparlayacağız, hızlıca -başta Bağcılar olmak üzere- bütün ilçelerdeki işlerimizi vatandaşlarımıza hediye edeceğiz. Yolumuz açık olsun. Keyifli bir gün geçirdik. Umuyoruz, Bağcılar’da keyifli bir günü de hatta birkaç günü de bunların açılışlarını yaparken, hep birlikte geçiririz.”

ESNAF VE PAZAR ZİYARETİ

İmamoğlu, ziyaretlerinin ardından Fatih Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulunup, Fevzi Çakmak Mahalesi’nde kurulan semt pazarında vatandaşlarla buluştu. Yaşadıkları ekonomik sıkıntıları İmamoğlu ile paylaşan esnaf ve vatandaşlar, İBB Başkanı ile anı fotoğrafları çektirdi.

Continue Reading

Genel

Kimya Çiftçi Dumlu: Evlilik doyumunu etkileyen faktörler

Published

on

blank

En başarılı ve mutlu ailelerde bile zaman zaman çatışmalar yaşanabilir. Her evlilik ilişkisinde çatışma, tartışma ve ardından çözüm bulma süreci, ilişkinin doğasında yer alır ve süreklilik gösterir. Çiftlerin evlilik ilişkisinde yolunda gitmesini sağlayan faktör; evliliklerinde tartışma ve çatışma yaşamıyor olmaları değil, yaşadıkları tartışmaları çözüme ulaştırabilmeleri ve çatışmalarını çözebilecek beceriye sahip olmalarıdır. Aksi takdirde aile içerisinde sürekli tartışmaların ve çözülemeyen çatışmaların var olması, ailenin stres seviyesini yükselterek evlilik fonksiyonlarında bozulmalara yol açmaktadır.

***

Evlilik ilişkilerinde sürekli çatışma yaşayan ve çatışmaları genellikle hayal kırıklıkları, incinme ve küskünlükle sonuçlanan çiftler zamanla evliliklerinden aldıkları doyumu yitirirler. Eşlerin birbirlerine olan bağlılıkları ve güvenleri azalır. Oysa çiftlerin ve aile üyelerinin aralarındaki sorunları çözümleyerek yaşamdan aldıkları doyumu arttırabilmeleri mümkündür.

***

Uzun süreli beraberlikler, çatışmaları çözme becerisinin bir sonucudur. Evlilik çatışmalarıyla başa çıkabilmek için sahip olunması gereken beceriler bulunmaktadır. Çiftler bu becerileri kazanarak evlilik doyumunu arttırabilir. Açık İletişim Çoğunlukla eşler arasında çatışmaya sebep olan veya çatışmaları alevlendiren en önemli şey, ağızdan çıkan cümlenin eşiniz tarafından, söyleyenin niyetinden farklı bir biçimde algılanmasıdır. Bunun pek çok farklı sebebi olabilir. Örneğin çiftler tartışırken aslında birbirlerinin ne dediğini tam olarak dinlemiyor. Zihinleri birbirlerinin ne dediğini anlamaya çalışmak yerine, karşısındaki susunca kendisinin ne diyeceğini düşünmekle meşgul oluyor. Tartışma esnasında birbirlerinin fikirlerini çürütmeleri gerektiği ya da her tartışmadan birinin galip çıkması gerektiği ön yargısıyla hareket etmektedirler.

Açık iletişimde önemli olan hususlar şunlardır:

• Eşinizin zihnini okumaya çalışmayın, fikirlerini ifade edebilmesi için onu can kulağıyla dinleyin,

• Tartışma esnasında eşinizi suçlama ve eleştiriden uzak durmaya çalışın,

• Tartışırken kendinizin ve eşinizin beden dilinin farkında olun (Örneğin dinlerken kollarını kavuşturmak, göz iletişiminden kaçınmak, yüz buruşturmak gibi davranışlar, karşıdaki kişi tarafından anlattıklarının onaylanmadığı şeklinde algılanır.)

• Aynı fikirde olunmasanız bile eşinizin neden böyle düşünüyor olabileceğini anlamaya çalışın, konuya bir de onun gözünden bakarak aynı fikirde olunmasanız bile eşinizin fikirlerine saygı göstermeye gayret edin.

***

Olumsuz Düşünceleri Kontrol Edebilmek

Tartışmalar esnasında eşlerin birbirlerine duygu ve düşüncelerini çekinmeden aktarabilmeleri ve içlerinden geçenleri ifade edebilmeleri oldukça önemlidir. Ancak eşlerin sürekli olarak birbirlerine olumsuz düşüncelerini ifade etmeleri tartışmaları daha da fazla çözümsüzlüğe sürüklüyor. Tartışma esnasında eşler esas konudan uzaklaşarak birbirlerinin yetersizliklerine ve zayıf yönlerine odaklandığı zaman tartışma gittikçe daha acı verici ve rahatsız edici bir hâl alır. Bu sebeple eşlerin birbirleri hakkındaki düşüncelerini kontrol etmeyi öğrenmeleri gerekir.

***

Olaya Eşinizin Gözünden Bakabilmek

Tartışma esnasında taraflardan biri karşısındakinin haksız olduğunu düşünebilir. Ancak yine de mutlaka olaya bir de eşinizin gözünden bakmaya ve onun bakış açısını anlamaya çalışmalısınız. Eşinizin gözüyle bakmayı denemek, kendini onun yerine koymak size yeni bir ufuk açabilir.

***

Affedicilik

Her evlilikte, yaşanan çatışmalar dolayısıyla zaman zaman eşler arasında incinmişlik ve kırgınlık duyguları meydana gelebilir. Eşler yorgun, meşgul veya öfkeli olduklarında birbirlerine karşı daha az hoşgörülü davranırlar. Hatta birbirlerini daha az çekici olarak bile algılayabilirler. Aslında tüm bu duygular gelip geçicidir. Eğer eşler duygularının zeminine birbirlerine duydukları bağlılığı yerleştirirlerse bu, ilişkilerini güçlü tutar ve birbirlerini affetmelerini kolaylaştırır. Çatışma durumları anlayış ve affedicilikle çözümlenemediği takdirde, ilişkide karşılıklı sevgi bağının gelişmesi mümkün olamaz. Yaşanan tüm olaylar, zamanla geride kalır. Onları zihinde yaşatarak sürdürmek ise kişinin tercihidir. Fakat bu ilişkide doyumu azaltacak en tehlike unsur olacaktır. İlişkinin olumlu yönlerine ve içinde bulunulan ana odaklanmak, her zaman için daha sağlıklı bir yoldur.

Problem Çözme Becerisi

Birbirlerine karşı destekleyici bir tavır sergilemeyen çiftler, problemlerine eleştirel bir tarzda yaklaşır ve “sen ve ben birbirimize karşı” yaklaşımını benimserler. Oysa destekleyici bir ilişki geliştirebilmiş olan çiftler problemlerine “takım ruhu” ile yaklaşırlar. Aslında tüm tartışmalarda her iki tarafın da ortak bir ihtiyacı vardır: Anlaşılmak… Eşine kendisini tam olarak ifade edebildiğini ve eşi tarafından anlaşıldığını hissedebilmek. Burada önemli olan “sen-ben” güç dengesindeki çekişmeden vazgeçerek “biz” olabilmeyi başarmak ve tartışmanın sonunda ortak hedefe ulaşabilmektir.

***

Evlilik ilişkinizde problem ve çatışma çözme becerilerinizi geliştirmeye çalışırken ilişkinizi sağlıklı yollardan desteklemeyi unutmayınız. Bunun için çift ilişkisi danışmanlığı alabilirsiniz.

Continue Reading

Genel

Beyaz Martılar’ın grubu belli oldu

Published

on

blank

2022-2023 sezonu TFF 2. Lig gruplarında yer alacak takımlar, yapılan kura çekimi ile belirlendi. Sarıyer, birbirinden zorlu ekiplerin olduğu Kırmızı Grup’ta yer aldı.

TFF 2. Lig’de gruplar belli oldu. Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen kura çekimiyle birlikte Kırmızı ve Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan takımlar belirlendi. Kura çekimine; Türkiye Futbol Federasyonu 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın, kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.

2022-2023 sezonunda TFF 2. Lig; Beyaz ve Kırmızı Grup olarak iki gruba ayrılırken, Kırmızı Grup’ta 20, Beyaz Grup’ta 19 takım yer alıyor. TFF 2. Lig’de müsabakalar, 27-28 Ağustos 2022 tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlayacak ve normal sezon 29 Nisan 2023’te sona erecek.

İşte gruplarda yer alan takımlar:

Beyaz Grup

Afjet Afyonspor

Amed Sportif

24 Erzincanspor

Ankaraspor

Arnavutköy Belediyespor

Batman Petrolspor

Bayburt Özel İdare

Düzcespor

Bursaspor

Çorum FK

Esenler Erokspor

Nazilli Belediyespor

Ispartaspor

İnegölspor

Menemenspor

Sivas Belediyespor

Somaspor

Şanlıurfaspor

Tarsus İdman Yurdu

Kırmızı Grup

Sarıyer

Kırklarelispor

Zonguldak Kömürspor

Ankara Demirspor

Erimasgut Belediyespor

Pazarspor

1462 Trabzon FK

Silahtaroğlu Vanspor FK

Diyarbekirspor

Adıyaman Futbol Kulübü

İskenderunspor

Serik Belediyespor

Fethiyespor

Uşakspor

Bucaspor 1928

Balıkesirspor

Kocaelispor

Karacabey Belediyespor

GMG Kastamonuspor

 

Continue Reading

Popüler

blank