Connect with us

Genel

TDP Sarıyer İlçe Başkanı Kemer: Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır

Published

on

blank

Türkiye Değişim Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Kemer, “Sarıyer, Türkiye Değişim Partisi’nin etkisini hissedecektir. Sarıyer’de tüm seçmenlerimizden oy almak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızla halkımızın sorunlarına çare olmak, beklentilerini karşılamak istiyoruz. Hedeflerimiz; Sarıyer’de belediyeyi almak, Türkiye’de ise iktidara ortak olmaktır.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül’ün kurucusu ve Genel Başkanı olduğu Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer, gazetemizin sorularını yanıtladı. Kemer, “Mustafa Sarıgül’e inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. Sarıyerliler, Türkiye’nin gelişmesi, değişmesi, kutuplaşan bu eksenden çıkabilmesi adına Türkiye Değişim Partisi’ne oy vermelidir. Biz ne sağ, ne de sol diyoruz. İki tarafı da birleştiren bir siyasi anlayışa sahibiz. Biz bir yan parti ya da yandaş parti olmaya gelmedik. Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır. Ve bu kapıdan içeri giren herkes isteğini, fikrini istediği gibi söyleyebilecek. ” dedi.

İşte TDP Sarıyer İlçe Başkanı Murat Kemer ile yaptığımız röportajın tamamı:

Neden Türkiye Değişim Partisi’nde siyaset yapıyorsunuz?

Öncelikle, partimizin Genel Başkanı Sayın Mustafa Sarıgül’e inandığımız, güvendiğimiz için buradayız. Ve Türkiye Değişim Partisi ile Türkiye’de hem siyasi, hem de yaşamsal anlamda güzel değişimlerin yaşanacağına inandığımız için, Türkiye Değişim Partisi’nin iktidarı için yola çıktık.

Bir seçmen Türkiye Değişim Partisi’ne neden oy vermelidir?

Türkiye’nin gelişmesi, değişmesi, kutuplaşan bu eksenden çıkabilmesi adına Türkiye Değişim Partisi’ne oy vermelidir. Biz ne sağ, ne de sol diyoruz. İki tarafı da birleştiren bir siyasi anlayışa sahibiz. Artık 1980’lerde, 1990’larda değiliz. Türkiye siyasetinde yeni bir dönem başlamıştır. Bu yeni dönemde sağ ve sol kavramını artık bir şekilde bitireceğiz. Evrensel demokrasiyi Türkiye’ye getirmek ve de bunun devamlılığını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

“SARIYER, TDP’NİN ETKİSİNİ HİSSEDECEKTİR”

Sarıyer’e, Sarıyerlilere Türkiye Değişim Partisi’ni nasıl anlatmayı düşünüyorsunuz? Sonuçta burada CHP gibi köklü ve yerelde iktidar olan bir parti var. AKP gibi şu an iktidarda olan bir parti var. Ve MHP, İYİ Parti gibi yine TBMM’de temsil edilen güçlü partiler var. Bu partilerin arasından nasıl sıyrılmayı düşünüyorsunuz?

Biz parti olarak, belediyecilikten gelmiş bir partiyiz. Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, 15 yıl boyunca Şişli’de çok başarılı bir belediye başkanlığı yapmıştır. Görev süresince Türkiye’de belediyecilik konusunda birçok başarılı ilke imzalar atmış, Türkiye’nin dört bir yanına adını duyurarak, takdir toplamıştır. Bu anlamda yereldeki başarısı ve çok genç yaşta milletvekilliği yapmış olması da, bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bir tek Sarıyer’de değil, tüm Türkiye’deki ilçe başkanlarımız bir Mustafa Sarıgül olmaya geliyor. Onun vizyonunu, çalışma azmini, başarısını Türkiye genelinde ortaya koymak istiyor. Başkanımızın Şişli’deki çalışmalarını buraya yansıtabilmek adına çok ciddi çalışmalarımız bulunmaktadır. Şu an pandemi sürecinin yoğun etkisi nedeniyle Sarıyer sokaklarına çok fazla çıkamıyoruz. Ancak yakın zamanda, ülkemizdeki vaka sayılarının en alt seviyelere indiği, kısıtlamaların kalktığı süreçten sonra çalışmalarımızı Sarıyer’in tüm mahallelerinde ve sokaklarında en iyi şekilde yapacağız. Sarıyer, Türkiye Değişim Partisi’nin etkisini hissedecektir.

Türkiye Değişim Partisi’nin Sarıyer’de başarı çıtası nedir? 

Sarıyer’de tüm seçmenlerimizden oy almak istiyoruz. Yaptığımız çalışmalarımızla halkımızın sorunlarına çare olmak, beklentilerini karşılamak istiyoruz. Hedeflerimiz; Sarıyer’de belediyeyi almak, Türkiye’de ise iktidara ortak olmaktır. Biz bir yan parti ya da yandaş parti olmaya gelmedik. Biz, kendi vizyonumuzla ve de misyonumuzla Sarıyer’e talip olmaya geldik. Ve bunu da başaracağımıza inanıyorum.

“BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZDİR”

Türkiye Değişim Partisi olarak Sarıyer’de bir etki yaratmaya başladığınızı söyleyebilir misiniz?

Az öncede belirttiğimiz gibi, pandemi sürecinden dolayı sokaklara pek fazla çıkamadık. İnsanlarımızı da bu salgın sürecinde pek fazla rahatsız etmek istemedik. Ancak yaptığımız bazı çalışmalardan ve etrafımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımızın, partimizin kurulmasından oldukça memnun olduğunu görüyoruz. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün de dediği gibi, “belediyecilik bizim işimizdir” ve bu sloganımızla yola çıkarak tüm ilçelerimizde başarı sağlayacağımıza inanıyorum. Ben Murat Kemer olarak da, buna inanan biri olarak ilçe başkanlığı görevine seçildim. Sarıyerlilere’de değişimi, yeni dönemi anlatacağız. Sarıyer’in gerçekten bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sarıyer’in yazlık bölgesi çok fazladır. Turizm alanındaki çalışmaları yetersiz görüyorum. Yine okullara yapılan hizmetler çok eksiktir. Sarıyer’de gördüğümüz tüm bu eksiklikleri raporluyoruz.

“PARTİYE DEĞİL, LİDERLERE OY VERİLMELİ”

Sarıyer’de oy hedefiniz nedir?

Gönlümüzden geçen, tabi ki yüzde yüzünü almaktır. Ama tabi gerçekler, bazı tabular var. Öncelik olarak onları yıkmamız gerekir. Partiye değil de, liderlere oy verilmesi gerektiğini insanlarımıza anlatmamız gerekir. Kim hizmeti iyi getirirse hangi partiden olursa olsun ona oy verilmelidir. Artık Sarıyer halkının kutuplaşmadan çıkması gerekir. Bu durum aslında tüm ilçeler için geçerlidir. Sarıyer’de de belediye başkanlığı koltuğuna daha genç, daha dinamik, daha heyecanlı birinin oturması gerekiyor. Ve Sarıyer’i kazanmak için ne kadar oy almak gerekiyorsa, bu yüzde 60’ta olabilir, yüzde 40’ta… Ona göre mücadele etmemiz gerekir.

Sarıyer’de diğer siyasi partilerin çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Sarıyer’de siyasi anlamda ciddi bir boşluk görüyorum. Sarıyer’de halkın herhangi bir parti binasına gidip yardım istemesi, eğer o partiden değilseniz kabul edilmemektedir. İşte sağ sol, kutuplaşma olayları işin bu boyutunda devreye girmektedir. Bizim de yapmak istediğimiz şey, bu tür ayrımları yapmadan, hangi görüşte olursa olsun vatandaşımızın sesine ses olmak, beklentilerini, isteklerini karşılamak olacaktır. Sarıyer’de kapımız herkese açık olacaktır. Ve bu kapıdan içeri giren herkes isteğini, fikrini istediği gibi söyleyebilecek. Şeffaf bir belediyecilik anlayışı istiyoruz. Şeffaf bir particilik anlayışı istiyoruz. Bunu da getireceğimize inanıyoruz.

 

 

 

 

Genel

Sarıyer Akademi’nin yeni öğrencileri açıklandı

Published

on

blank

Sarıyer Akademi’ye kabul sınavının sonuçları bugün Sarıyer TV’nin, Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaptığı canlı yayın ile açıklandı. Günlerdir heyecanla bekleyen öğrenciler, velileri ile birlikte ekran başına kitlendi. 740 öğrenciye ücretsiz eğitim veren akademi artık; yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir araya getirildiği ‘hibrit’ sistemle, 700 öğrenciye daha ulaşacağının müjdesini verdi. Toplam başvurunun 2585 olduğu sınav ile bu yıl Sarıyer Akademi’de 1440 öğrenci eğitim görebilecek.

Sarıyer Akademi 2021-2022 yılının kazanan öğrencilerini Sarıyer TV’den yapılan canlı yayın ile duyurdu. İsimlerinin açıklanması ile mutluluklarını aileleriyle paylaşan çocukların coşkusu görülmeye değerdi. Toplantıya Sarıyer Akademi’de eğitim veren tüm öğretmenler ve pandemi nedeniyle az sayıda veli ve öğrenci katıldı. Konu eğitim olunca her aşamasını büyük bir titizlikle takip eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de aralarında bulunduğu toplantıda geçmişte ve günümüzde Türk gençlerinin ulaşmış oldukları önemli başarılara değinildi. Yaptığı konuşma ile öğrencilere ve velilere seslenen Başkan Genç, “Milli Eğitim Bakanlığı ile yarışmak gibi bir imkânımız yok ama kurumun bizim kurslarımıza ihtiyaç duymadan eğitimi kaliteli hale getirebilmesini isterdim. Ama olmuyor. Biz de o yüzden elimizden geldiğince bu işin ucundan tutmaya çalıştık ve Sarıyer Akademi’yi oluşturduk” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI DAHA İLERİYE GÖTÜRMELİYİZ”

Kendisini velilerin arayarak online derslere katılamayan çocuklarının olduğunu söylediklerini ifade eden Başkan Genç, “Bu durum bizler için bir zulümdür” dedi. Genç konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Ben çocuklarımızın bizim gençliğimizde yaşadığı sıkıntıları yaşamalarını istemiyorum. Bu ülke çok zor dönemlerden geçerek bu günlere geldi. Bizim çocuklarımız dünyayı tedavi edecek aşıyı buldu. Bugün iki Türk ismin bulduğu aşı ile Covid – 19 tedavi ediliyor. Benim sizlerden isteğim şu sevgili anne babalar, bu toplum eğitim olmaksızın, birlik beraberliğini kaybediyor olmanın önüne geçemezse zor günler bizi bekliyor demektir. Bu çocukların elinden tutmazsak yarın çok farklı şeyler olacak. Dünyanın en iyisi olmak, örnek olmak için bu çocukları daha ileriye götürmemiz lazım”

“BİZİM DÜŞÜNEN GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Genel hatları ile Sarıyer Akademi’de yürütülen eğitim sisteminden söz eden müdür Sami Görey; akademi de başarıya nasıl ulaşıldığına, canlı derslere, dijital içeriklere değindi. İnternet tabanlı eğitim sisteminin doğru kullanıldığı zaman çok verimli sonuçlar doğurabileceğinin altını çizen Görey, konuşmasında şu başlıklara değindi: “Ülkenin üretebilmesi gerekiyor. Bunun için de düşünebilen gençlere ihtiyaç var. Biz öğrencinin düşüncelerini hayata geçirebilmesi adına onların tasarım yapabileceği, yazılım yapabileceği ve ürün olarak çıktı alabileceği ortamı sağlayacağız. Başkanım daha çok öğrenciye ulaşmamız gerektiğini söyledi ve böylece hibrit eğitim sistemine geçmeye karar verdik. Akademi artık 7 gün boyunca çalışacak. Sarıyer Akademi’de çocuklar eksiklerini görüyor, değerlendirmelerini yapıyor ve online olarak istediği her an derslere erişebiliyor. Hibrit eğitim sistemi ile ders almaya başlayacak olan 700 öğrencimiz de Akademi imkanlarından sınırsız şekilde yararlanabilecek.”

blank

Continue Reading

Genel

Belgrad Ormanı’nda cumartesi yoğunluğu

Published

on

blank

Yaz aylarının kısıtlamasız ilk cumartesi gününde Belgrad Ormanı doldu, taştı. Orman havası almak isteyen vatandaşlar, Belgrad Ormanı’na akın etti.

Uzun zamandır pandemi nedeniyle hafta sonlarında sokak kısıtlaması uygulanıyordu. Normalleşmede, 1 Haziran’dan itibaren, uzun süre sonra tekrar cumartesi kısıtlaması kaldırıldı. Cumartesi gününü doğayla iç içe geçirmek isteyenler, Sarıyer Bahçeköy’deki Belgrad Ormanı’nın yolunu tuttu. Araçlarıyla gelenler Belgrad Ormanı girişinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Uzun süre araçlarıyla Belgrad Ormanı girişinde bekleyenler, içeriye girdiklerinde ağaçların gölgesine sığındı. Ailesiyle vakit geçirenler, kahvaltılarının ardından semaverleri ile çay içti. Öğle yemeği için de mangallara kömürler atıldı.

Yürüyüş, piknik veya doğa havası almak için ormana gelenler Belgrad Ormanı’na akın etti. Koşu parkurunda da, uzun zaman sonra sabahın ilk saatlerinden itibaren büyük bir yoğunluk oluşmaya başladı. Piknik yapmaya gelenlerin masalarının arasında ise sosyal mesafe olduğu görüldü.

Continue Reading

Genel

Çevre Günü’nde Sarıyer’den mesaj var

Published

on

blank

Bu yıl ana teması ‘Ekosistem Onarımı’ olan Dünya Çevre Günü’nde Sarıyer Belediyesi ve KRK Holding 215 ağaç dikti. SAGEM öğrencileri tarafından kurulan Su Meclisi ise manifestosunu okuyarak , “Suyuna sahip çık geleceğini koru!” mesajı verdi.

Birleşmiş Milletler tarafından her yıl 5 Haziran’da kutlanan Dünya Çevre Günü’nde bu yıl #EkosistemRestorasyonu sloganıyla; zarar görmüş ekosistemleri canlandırmak için acil eylem çağrısı yapıldı. Sarıyer Belediyesi de bu çağrıya kulak vererek KRK Holding’in de desteğiyle Zekeriyaköy Kadir Yiğit Bayraktar Ağaçlandırma ve Rekreasyon Alanı’na 100 adet gül ve 115 adet meyve ağacı dikti. Ardından, Sarıyer Belediyesi Çocuk Danışma Kurulunun önerisiyle gündeme gelen ve 11 SAGEM şubesinden 26 çocukla birlikte mayıs ayında kurulan Çocuk Su Meclisi manifestosu okundu. Kendilerine ‘Su Elçileri’ diyen çocuklar ellerinde “Su, gelecek ve yaşamdır”, “Suyuna sahip çık, geleceğini koru!”, “Yarının suyunu bugünden koru!” yazılı dövizler taşıyarak, “ Sarıyer’in suyuna sahip çıkacağız” dedi.

AMACIMIZ DOĞAYA KATKI SAĞLAMAK

Etkinlikte ilk olarak kürsüye çıkan KRK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Karakullukçu KRK Holding olarak faaliyet gösterdikleri her alanda doğaya katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirerek, “Bugün ağaca, yeşile, doğaya gönül vermiş bir kurum olan Sarıyer Belediyesi ile dünyamızın geleceğine katkı sağlamak amacıyla fidan dikim etkinliğinde bir araya geldik. KRK Gönüllüleri ekibimizle 200’ün üzerinde fidan ve ağacı burada toprakla buluşturduk” diye konuştu. Karakullukçu, katkılarından dolayı Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

HER BİR AĞACIN KIYMETİNİ BİLİYORUZ

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması için herkese büyük görevler düştüğünü belirten Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun ise, “Özellikle son günlerde artan doğa tahribatı bizleri endişelendiriyor. Bugün KRK Holding ile birlikte burada 200’ün üzerinde ağaç dikiyoruz. Yani kaybolan her bir ağacın bile önemini biliyor, bunun yerinde daha fazlasını koymaya çalışıyoruz. Tabi bunun sürdürülebilir olması içinde toplumla el ele olunması gerektiğinin de bilincindeyiz” dedi. KRK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Karakullukçu’ya teşekkür belgesi de takdim eden Coşkun, emeği geçenlere teşekkür etti.

SUSUZ BİR YAŞAM DÜŞÜNÜLEMEZ

SAGEM öğrencilerinin okuduğu “Su Meclisi” manifestosunda şu ifadelere yer verildi; “Susuz bir yaşam düşünülemez. Dünyamızın suyu hiç bitmeyecek gibi gelse de evde, sanayide ve tarımda kullanılan su miktarı artıyor ve suyumuz azalıyor. Bizler de tüm canlılar için vazgeçilmez olan suyun değerini anlatmak ve suyu korumak amacıyla yola çıkıyoruz.

Üretiminden elimize ulaşma zamanına kadar yediğimiz yemeğin, giydiğimiz kıyafetin ve kullandığımız tüm malzemelerin her aşamasında su kullanılmaktadır. Dalında büyüyüp evlerimize gelene kadar 1 elma için 70 lt su harcanıyor. Bunun dışında üretiminden tüketimine kadar; 1 A4 kâğıdı için 10 lt, 1 dilim ekmek için 40 lt,1 hamburger için 2400 lt, 1 tişört için 2700 lt, 1 çift deri ayakkabı için ise 8000 lt su kullanılıyor.

Bizler, Su Elçileri olarak diyoruz ki:

  • Okulumuzda, mahallemizde suyu tasarruflu kullanarak yakın çevremize örnek olacağız.
  • Yaşadığımız yeri tanıyacağız, su kaynaklarını öğreneceğiz.
  • Giderek azalan suyu koruyacağız ve tasarruf edeceğiz.
  • İhtiyacımızdan fazla yiyecek ve giyecek tüketmeyerek su tasarrufu sağlayacağız.
  • Sarıyer’in suyuna sahip çıkacağız.
  • Su, gelecek ve yaşamdır. Suyuna sahip çık geleceğini koru!”

Continue Reading

Popüler