Connect with us

Genel

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer’de Demircioğlu ile devam

Published

on

blank

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Sarıyer Merkez Mahallesi’ndeki Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gülden Demircioğlu, 54 oy ile yeniden başkan seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığını Türk Kadın Birliği ve İstanbul Şube Başkanı Selma Durak yaptı. Faaliyet raporunun ve hesap özetinin okunmasının ardından oylamaya geçildi. Olağan Genel Kurul’da 54 oy ile Gülden Demircioğlu yeniden başkan seçildi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ KADINLARIN TEK TEMİNATI”

Genel Kurulda bir konuşma gerçekleştiren Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Gülden Demircioğlu, “Zor bir dönem geçirdik. Göreve geldikten birkaç ay sonrasında Çin’den başlayan ve dünyaya yayılan pandemi süreci yaşadık. O süre zarfında bizde dernek olarak kapalıydık. Sosyal medya üzerinden çalışmalarımıza ve eğitimlerimize devam ettik. Bugün, 24 kişilik dev kadroyla yürütmeye geldik. Amacımız; kadının sosyal, siyasi ve eğitim alanındaki haklarını bilmesini sağlamak. Bunun içinde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Türkiye Cumhuriyeti, kadınların tek teminatı ve garantisi. Onun varlığı için çalışmak en büyük görevimiz. Bunun içinde kız çocuklarının mutlaka okuması lazım. Okuyan kız çocukları mutlaka haklarını öğrenebilir ve kendi ayakları üzerinde durabilirler. Bize hayatta kalan mutlu laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını sonuna kadar kullanabilen kadınlar lazım. O kadınlarla da sonuna kadar yürümek için and içtik.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR

Sarıyer Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden Demircioğlu, “Bizden desteğini esirgemeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibine, her zaman yanımızda olan esnafımıza çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İşte Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi’nin Asil Yönetim Kurulu Üyeleri:

Başkan Gülden Demircioğlu

  • Jale Karpat
  • Özlem Balcıoğlu
  • Gönül Serter
  • Hacer Gül Adatepe

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank