Connect with us

Genel

Uğurhan Atma Sarıyer Belediye Başkanlığı için başvuru yaptı

Published

on

blank

CHP’de kurultayın bitmesi sonrasında yerel seçim süreci ile aday adaylıklarına başvurular da devam ediyor.

Sarıyer’in gençlik siyasetinden beri önemli isimlerinden olan Uğurhan Atma, CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Uğurhan Atma kimdir?

36 yaşında olan Uğurhan Atma, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezundur. İleri seviye İngilizce ve orta seviyede İspanyolca bilen Atma, reklam sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın en büyük reklam teknoloji şirketlerinde yöneticilik yaptı. Danimarka, İngiltere, Polonya, Çekya, Litvanya, BAE ve Güney Afrika gibi ülkelerde reklam ve iletişim projelerine dahil olan Atma, 10’dan fazla ulusal ve uluslararası Reklam / İletişim ödülü kazandı.

Uğurhan Atma, 2019 Yerel Seçimlerinde beri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kampanyasında, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu kampanyasında ve CHP Kurultayında Genel Başkan Özgür Özel’in çalışmasında, reklam ve tanıtım süreçlerinde aktif olarak yer alarak katkı sağladı.

Sarıyer’de Aldığı Siyasi Görevler

CHP Sarıyer Üniversite Komisyonu Başkanı

CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı

CHP Sarıyer Mahalle Başkanı

CHP Sarıyer Seçim Koordinasyon Kurulu Başkanı

CHP Sarıyer Örgütten Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı

Uğurhan Atma açıklaması şu şekilde:

Değerli Sarıyerli Hemşehrilerim,

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı üzerine başvurumun heyecanını ve sorumluluğunu hissediyorum. Sarıyer’in evladı olarak, bugüne kadar partimizin çeşitli kademelerinde ve sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak edindiğimizdeneyimleri, ilçemizi daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir bir kent haline getirme arzusuyla birleştiriyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen projelerle Sarıyer’deki potansiyeli daha da ön plana çıkaracağımıza olan inancımı taşıyoruz. Bu kapsamda, Sarıyer’deki mülkiyet sorunlarına karşı çözüm odaklı yaklaşımlar planlamayı ve ilçemizin değerlerini koruyarak geliştirmeyi hedefliyoruz.

Üniversitelerimizle koordineli bir şekilde çalışarak, bir takım sebeplerde askıda kalan altyapıdan kültürel turizme kadar tüm alanlara yönelme ve çözme taahhüdümüz var. Ayrıca, Sarıyer’deki mülkiyet sorunlarına yönelik adil ve etkili çözümler üreterek, ilçemizin her bir sakininin yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyoruz.

Özellikle çocuklarımız için Sarıyer’de spor ve kültürel faaliyetlerin artması, sporun yaygınlaşması ve buna uygun alanların arttırılması hususunda dikkatli davranacağız. Zira hedefimiz Sarıyer Belediyesi’nin çocukların belediyesi olmasıdır.

Siz değerli Sarıyerlilerle birlikte, birlikte daha güzel günler için çalışmak ve ilçemizi hak ettiği yere taşımak dileğiyle, desteklerinizi bekliyoruz.

ATMA’DAN 2028 VURGUSU

“Aday adayı olan tüm arkadaşlarımız birbirinden değerli siyaset insanları. Tüm aday adaylarımız ile birbirimizi tamamlayacağız ve hepimiz tek yumruk Sarıyer olacağız. Hep birlikte önce 2024’e sonra 2028’e giden süreçte birbirimize omuz vereceğiz.

Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in hedef gösterdiği istikamette ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun ortaya koyduğu siyaset yaklaşımının en çalışkan neferlerinden olma gayretindeyiz. Zira çıktığımız 2028 yolculuğunda Sarıyer önemli bir konumda olacak.

Sarıyer’de sosyal demokrat belediyecilik 2034 yılını planlarken, aklında ve kalbinde 2028 olacak” dedi.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank