Connect with us

Genel

Umut Oran’dan yeni parti iddialarıyla ilgili flaş açıklama!

Published

on

blank

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Eski yardımcısı Umut Oran kendi internet sitesinden yaptığı açıklamasında, “Benden duymadığınız hiçbir iddiaya itibar etmeyin!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Eski yardımcısı Umut Oran kendi internet sitesinden yaptığı açıklamasında, “Benden duymadığınız hiçbir iddiaya itibar etmeyin!” dedi.

Oran, “Son dönemlerde, özellikle sosyal medya platformlarında, yürütülen bazı tartışmalarda ismimin parti içi/parti dışı muhalefet olarak kodlandırıldığını ve çeşitli ‘hareketlerin ya da yeni kurulacak partilerin parçası olduğum/olacağım’ şeklinde iddiaların ortaya atıldığını görüyorum. Gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu tarz söylentilerin CHP’ye zarar verdiğini ve parti kamuoyunu da yanlış yönlendirdiğini düşündüğüm için siz dava arkadaşlarıma bu satırları yazma ve sizleri uyarma ihtiyacı duyuyorum” ifadelerini kullandığı açıklamasının tamamı şöyle:

“Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde büyük Türk milletinin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, belki de tarihinin en zorlu dönemini yaşıyor. Tüm dünya Covid-19’la, her geçen gün derinleşen ekonomik krizlerle ve 4.Sanayi Devriminin yarattığı inanılmaz boyutlardaki değişimlerle baş etmeye çalışırken Türkiye, tüm bunlara ek olarak, bir de “tek adam düzeninin” zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor.

Ne yazık ki çift taraflı bu kıskaçtan Türk milletini kurtarması beklenen muhalefet unsurları da, geçen 19 yıl içinde, gerekli adımları atamadılar ve Türk milletine umut olamadılar.

Ben de bu durumun sebeplerini, yani muhalefet bloğunun neleri yanlış yaptığını, tek başına iktidar olmak için yapılması gerekenleri uzun zamandır sizlerle paylaşmaya broşürlerle, basın açıklamalarıyla ve TV programlarıyla sizlere ulaştırmaya çalışıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ne de, bir partili sorumluluğuyla, doğru stratejiyi, doğru taktik adımları göstermeye uğraşıyorum. Açıkçası aklın ve bilimin ışığında “daha iyiyi” aramanın her Cumhuriyet çocuğunun görevi olduğuna da inanıyorum. Atatürk’ün manevi mirasçısı olarak ilk görevimin CHP’yi “doğru ideolojik ve örgütsel noktaya” ulaştırmak olduğunu düşünüyorum. Bu düşünce beni sürekli olarak üretmeye, partim, ülkem ve Türk milleti için daha çok çalışmaya sevk ediyor.

Ancak son dönemlerde, özellikle sosyal medya platformlarında, yürütülen bazı tartışmalarda ismimin parti içi/parti dışı muhalefet olarak kodlandırıldığını ve çeşitli “hareketlerin ya da yeni kurulacak partilerin parçası olduğum/olacağım” şeklinde iddiaların ortaya atıldığını görüyorum. Gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu tarz söylentilerin CHP’ye zarar verdiğini ve parti kamuoyunu da yanlış yönlendirdiğini düşündüğüm için siz dava arkadaşlarıma bu satırları yazma ve sizleri uyarma ihtiyacı duyuyorum.

Tüm siyasi hayatını Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında geçirmiş bir Cumhuriyet çocuğu olarak parti dışında örgütlenen herhangi bir “hareketle/partiyle/oluşumla” irtibatımın olmadığını ve olmayacağını;

Hangi ad altında olursa olsun parti içinde kurulan herhangi bir “hareketin, oluşumun, grubun” parçası olmadığımı, olmayacağımı;

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisi içinde, “bana ve fikirlerime inanan dava arkadaşlarımla beraber” aklın ve bilimin ışığında ilk günkü heyecan ve inançla Cumhuriyet Halk Partisini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk’ün işaret ettiği aydınlık geleceğe ulaştırmak için mücadeleye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum.

En başından beri bana, dava arkadaşlarıma ve fikirlerime inanan, dayanışma içinde olan tüm CHP’lilere ve her yaştan Cumhuriyet çocuğuna “benim ağzımdan duymadıkları hiçbir iddiaya itibar etmemelerini” mücadelemin CHP’yi tek başına iktidar yapana kadar devam edeceğini bildirmek istiyorum.

Bu itibarla tüm dava arkadaşlarıma ve benimle yol yürüyen tüm gönül dostlarıma hatırlatıyorum:

“Safları” sıklaştırın, CHP’yi ayağa kaldıracağımız günler yakındır!

Umudunuzu asla kaybetmeyin, gelecek 4 Eylül ruhuyla yol alan bizlerin olacaktır.

Dayanışma duygularımla,”

Umut Oran

Genel

Sarıyer Belediyesi, Ramazan ayında Sarıyer TV ile evlerinize misafir

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi her yıl birbirinden farklı programlarla insanları bir araya getirdiği geleneksel ramazan etkinliklerini bu yıl pandemi nedeni ile online platforma taşıdı. Sarıyer TV Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak etkinlikler arasında; tiyatro oyunlarından konserlere, radyo yayınlarından söyleşiye kadar birçok etkinlik sizlerle olacak.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinliklerini online platforma taşıyan Sarıyer Belediyesi, birbirinden farklı programlarla ramazanı evde geçirecek vatandaşlara eski ramazan ruhunu yaşatmaya devam edecek. 1 ay boyunca Hacivat-Karagöz gölge oyunları, meddah ve orta oyununun yanı sıra tasavvuf müziği dinletileri, ilahiler ve özel söyleşiler düzenlenecek. Program kapsamında tiyatro oyunları ve Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun sergileyeceği performanslar da Sarıyerlilerle buluşacak. Tüm etkinlikler iftar sonrasında saat: 21:00’de Sarıyer TV Youtube kanalında yayınlanacak.

YEREL SANATÇILARA DESTEK

Pandemi nedeni ile uzun zamandır işleri azalan yerel müzisyenlere destek olmak için özenle hazırlanan ramazan etkinlikleri kapsamında; 30 yerel sanatçı, 20 sokak sanatçısı farklı akşamlarda Sarıyerlilerin evine misafir olacak. Rize’den Malatya’ya, Trakya’dan Artvin’e, Ordu’dan Tunceli’ye, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ardahan, Erzincan ve Çankıra’ya kadar uzanacak müzik ziyafeti için yapmanız gereken tek şey Sarıyer TV Youtube kanalını takip etmek.

 

 

Continue Reading

Genel

Son bir haftada vaka sayısı sadece iki ilde azaldı

Published

on

blank

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre geçen hafta en fazla vakanın görüldüğü Samsun, bu hafta 6’ncılığa geriledi.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 3-9 Nisan’ı kapsayan verilere göre, ülke genelinde 79 ilde Kovid-19 vaka sayısı artarken Samsun ve Ardahan’da azaldı. Sağlık Bakanlığı, 81 il için 3-9 Nisan’da her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Çanakkale, Yalova, Kastamonu, Samsun ve Tekirdağ’da 100 bin kişideki vaka sayısı 600’ün üzerinde, Kırklareli ve İstanbul’da ise 800’ün üzerinde görüldü.

Vaka sayısı 518,33’ten 882,13’e yükselen Kırklareli, hem toplam vaka sayısı hem de vaka artışı bakımından ilk sırada yer aldı.

Vaka artışında üç büyükşehrin durumu

Kırklareli’den sonra 100 bin kişide en çok vakanın görüldüğü İstanbul’da rakam 591,45’ten 804,97’ye yükseldi. İstanbul, bu tabloyla üç büyükşehir arasında ilk sırada yer aldı.

Ankara vaka sayısı bakımından geçen hafta 81 il arasında 29’uncuyken, bu hafta 25’inci sıraya yükseldi.

İzmir, üç büyükşehir arasında vaka sayısı bakımından üçüncü sırada yer aldı ve 40’ıncı sıradan 42’nciliğe geriledi.

Vaka sayısı azalan iki il

Önceki hafta en çok Kovid-19 vakası görülen iller sıralamasında zirvede yer alan Samsun, Ardahan’la birlikte bu hafta azalış görülen iki ilden biri oldu. Samsun, 100 binde 678,72’den 645,17’ye gerileyen vaka sayısıyla bu hafta 6’ncılığa düştü.

Ardahan’da 185,11 olan 100 binde vaka sayısı bu hafta 5,2 azaldı ve 179,91 oldu.

İllerin vaka artış aralıkları

Türkiye genelinde bir haftada 19 ilde 100 bin nüfusta Kovid-19 vakaları 1-50 aralığında arttı. Bu iller, Trabzon, Şırnak, Hakkari, Mardin, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adıyaman, Gümüşhane, Tunceli, Diyarbakır, Uşak, Sinop, Bolu, Muş, Ordu, Karaman, Rize ve Denizli oldu.

Vaka artışları 32 ilde 50-100 aralığında görüldü. Bu iller Batman, Hatay, Amasya, Niğde, Burdur, Muğla, Bitlis, Artvin, Mersin, Adana, Karabük, Osmaniye, Konya, Aydın, Aksaray, Gaziantep, Kırşehir, Bingöl, Antalya, Kayseri, Kars, Sakarya, İzmir, Giresun, Kütahya, Tokat, Zonguldak, Afyon, Elazığ, Kahramanmaraş, Balıkesir ve Iğdır olarak sıralandı.

100-200 aralığında vaka artışının yaşandığı 22 il ise Manisa, Çorum, Çankırı, Yozgat, Kilis, Erzurum, Yalova, Malatya, Ağrı, Sivas, Nevşehir, Düzce, Bilecik, Kırıkkale, Erzincan, Ankara, Kocaeli, Bursa, Isparta, Eskişehir, Edirne ve Bartın olarak kayda geçti.

Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Çanakkale bir haftada 100 binde Kovid-19 sayısı 200-300 aralığında artan iller oldu.

Kırklareli ise vaka artışı 300’ün üzerindeki tek il olarak tabloda yer aldı.

Continue Reading

Genel

Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Published

on

blank

CHP’yle yollarını ayırıp yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Muharrem İnce, koronavirüse yakalanmıştı. Son dakika gelişmesine göre İnce, hastaneye kaldırıldı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan, ardından ‘Memleket Hareketi’ni başlatarak CHP’den istifa eden ve parti kurma çalışmaları devam eden Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, önceki gün koronavirüse yakalandığını duyurdu. İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Corona test sonucum pozitif çıktı. Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum. Arayan, soran, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı, güzel günlerde buluşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İnce’nin tedavisinin Ankara Şehir Hastanesi’nde devam ettiği, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Continue Reading

Popüler