Connect with us

Genel

Ünlü sanatçı Nesrin Akkoç, yeni yazılarıyla gazetemizde…

Published

on

blank

Dizi ve sinema oyuncusu, aktivist Nesrin Akkoç, yeni yazılarıyla Sarıyer Son Baskı gazetemizde siz okurlarıyla buluşuyor.

Ünlü sinema sanatçısı, dizi oyuncusu, 1988 yılında Milliyet gazetesinin açtığı bir güzellik yarışmasında “sinema kraliçesi” seçilen, ÇASOD üyesi, ÇYDD, Sakatlar Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşunda bir dizi etkinliğe katılan, 2009 Yerel Seçimleri’nde Sarıyer Belediye Meclis üye adayı olan, Umut Çocukları Derneği kurucu üyesi ve Dünya Çevre Bilinci ve Eğitim Derneği kurucu başkanı, simashaber.com’un yazarı Nesrin Akkoç, birbirinden değerli yeni yazılarıyla bundan böyle Sarıyer Son Baskı gazetemizde de siz okurlarıyla buluşacak.

İşte Nesrin Akkoç’un “Sevgi nedir” başlıklı gazetemizdeki ilk yazısı:

Merhaba sevgili dostlarım

Sevgi nedir?

***

Üzerine günlerce yazıp konuşacağımız bir kelime; ancak anlam yüklendiğinde sınırsız, uçsuz bucaksız bir güç, herkesin farklı algıladığı ve kesinlikle herkesin olmazsa olmazı olan önemli bir değer…

***

“Ya gerçek sevgiyi nasıl tanırım, nasıl ayıklarım sahtelerinden?” diye düşünürsek…

***

Öyle ya, bu dönemin en büyük meselesi… Her gün onlarca insan bize bizi sevdiğini söylüyor hatta bazıları daha da abartarak o gün tanıdığı insan için bize aşık olduğunu vs vs söylüyor “Onu seviyorum deli gibi. O da beni…” heyecanlarıyla ayakları yerden kesiliyor. Sevginin anlamlı zorluğunu biliyorlar mı ki…!

***

Yoksa… İnsanların artık bu çağda genelde bir çoğunda amacın aynı olduğunu, ele geçirip anlık zevkler yaşama telaşını “sevgi” lafının altına gizlediklerini… Heveslerin sevgi olmadığını ve çabucak alevlendiği gibi söndüğünü…

***

Oysa Gerçek sevginin emek ve zaman ve samimiyet istediğini ve asla sıradan olmadığını,

VE HER DUYULAN HEYECANIN YA DA HİSSEDİLEN FIRTINANIN GERÇEK SEVGİ OLMADIĞINI…

Sevginin çeşitliliğine bir bakarsak eğer; başta Allah sevgisi, Vatan sevgisi, Anne sevgisi, Aile sevgisi, Doğa sevgisi, İnsan sevgisi, Hayvan sevgisi, Evlat sevgisi…vs.vs. Bu liste uzar gider.

***

Vatan sevgisi en önemlilerinden biri her insan da olması gereken, tabii sahte olmayanı menfaatsiz olanı makbul ama bir değerlendirme yaparsanız ki herkesin değer yargıları farklı ve maalesef çok az insanda menfaatsiz Vatan sevgisi kaldı…!

***

Genel anlamda genellikle sevgi çok fedakarlık istiyor, emek istiyor “Sevdiklerimizin sevdikleri için bile fedakarlık gerekiyor…” Ama insanların zaman ve tahammülü kalmadı bu nedenle fast food kısa ve kolay sevgileri tercih ediyorlar. Emeksiz,sıradan ve anlamsız…Kim verecek o kadar zamanı, emeği, sevgiyi o bana versin ben niye vereyim ki…..Hep herkes kendisine bir şeyler verilsin ve karlı çıksın istiyor…!!!

***

Tabii ki o zaman da sıkıntılar giriyor devreye, çünkü gerçek sevgi de matematik yoktur.

***

Sevgi ve paylaşım adına acaba bir özeleştiri yapsak ne kadar özveriliyiz ve biz kendimizden neler veriyoruz kimselerden menfaat beklemeden kesinlikle karşılıksız…

***

AAA…. ama bunun adı son yıllar da saftriklik oldu. Hiç olur mu ? Niye karşılıksız selam vereyim ki, niye karşılıksız yaşlı teyzeye yardım edeyim ki, komşunun çocuğunu çalıştırayım ki. Niye o hanımefendiye emek vereyim o bana versin, niye o beyefendi ye emek vereyim önce o bana değer versin niye niye niyeler hayatımızı kilitledi…Hatta evliliklerde son zamanlarda herkes matematik evi var mı? arabası var mı??? Ailesi olmasın beraber oturamam vs.vs.

***

Beyler ise, hanımefendi çalışıyor mu? Babası zengin mi, zengin kadın avcılarına dönüştüler.Yazık gerçekten yazık.

***

Yaşamın tek bir sırrı var siz hayata ne kadar cömert olursanız ,

O da size o kadar cömert olur ve geri verir paylaştıklarınızı.Yani matematik yok.

***

Kıssadan hisse; gerçekten gerçek değerler tarafından sevilmek, gerçek dostluklar istiyorsanız uzun soluklu yolculuklara hazır olun, herkesi ve her şeyi çok sevin ve tüm bunları karşılıksız yapın.

***

Belki etrafınızda çok kimse olmayacak ama olanlar gerçek sevenleriniz olacaktır.

***

Yaşamın içinde Yargılamayın, Kınamayın, Beklemeyin.

***

Sadece sevin ve paylaşın karşılıksız.

Yüreğiniz sevgi ile ve ışıkla dolsun.

Nesrin AKKOÇ

Sanatçı/Yazar

[email protected]

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank