Connect with us

Genel

Yunus Emre ve Zeybek’ten Kağıthane Ardahanlılar Derneği’ne ziyaret

Published

on

blank

CHP İstanbul Milletvekilleri ve 2. Bölge Milletvekili Adayları Yunus Emre ve Gökan Zeybek, Kağıthane Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti. 

CHP İstanbul Milletvekilleri ve 2. Bölge Milletvekili Adayları Yunus Emre ve Gökan Zeybek, Kağıthane Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Katılımın yoğun olduğu ziyarette Kağıthane Ardahanlılar Derneği Başkanı Atilla Çelik ve Yönetim Kurulu, Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkanı Ersin Özer, Ardahan Yalnızçam Dernek Başkanı Cabbar Yiğit, Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkan Yardımcıları Sönmez Karadağ ve Aytaç Şentürk ile ARDAFED Kurucu Başkanı Güven Doğruyol yer aldı.

Sarıyer’de CHP’nin seçim çalışmalarına aralıksız katılan ve destek veren Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkanı Ersin Özer, dostu Atilla Çelik’e Kağıthane’deki çalışmalarda da katkı sağladı. Özer, Sarıyer ve Kağıthane Ardahanlılar Derneği’nin birlikte hareket ettiğini ifade ederken, çalışkanlığıyla öne çıkan Kağıthane Ardahanlılar Derneği Başkanı Atilla Çelik de, derneği yeniden elden geçirerek modernize bir hale getirdiklerini belirtti. Ayrıca dernek ziyaretinde Gökan Zeybek’e olan ilgi de gözlerden kaçmadı.

“TÜM ARDAHANLILARIN OYUNA TALİBİZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı seçeceklerini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili ve 2. Bölge Milletvekili Adayı Gökan Zeybek, “Tüm Ardahanlıların oyuna talibiz. Sizlerin oylarıyla ülkemize bahar gelecek. Bu kötü düzene son vereceğiz. Hepinizin haklarını koruyacağız. Ayrıca benim bölgemden Süleyman Soylu da aday. Beni mahçup etmeyin. Bu bölgeden birinci çıkalım. Soylu gibi siyasetçileri artık emekli edelim.” dedi.

blank

blank

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler