Connect with us

Genel

Zekeriyaköy’de kaçak yapı tartışması

Published

on

blank

Zekeriyaköy’de Katarlı işadamı Mohd Abdulla Alsiddiqi Alemadi, komşusu Mehmet Ünal’ı “kaçak yapı” iddiası ile savcılığa şikayet etti. Milyon dolarlık villadaki yapı için  Katarlı işadamının şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Mehmet Ünal hakkında “imar kanununa muhalefet” iddiası ile soruşturma başlattı.

Sarıyer Zekeriyaköy’de değeri 1.5-2 milyon dolar arasında değişen 200 kadar villanın yer aldığı lüks sitede, villası bulunan Katarlı işadamı Alemadi  (58), komşusu Mehmet Ünal’ın (52), villasında onaylı projeye aykırı eklentiler yaptığını fark etti. Alemadi, komşusunun mevcut havuzu yıkıp daha büyük bir havuz yaptığını,  camlı balkon eklediğini, yeni bir oda yaptığını belirterek belediyeye şikayet etti. Sarıyer Belediyesi, villadaki kaçak yapılar için 13 Aralık 2018’de yıkım kararı aldı. Yıkım kararının uygulanmayıp, konunun İdari yargıya taşınmasının ardından  iş adamı Alemadi,  avukatı Ozan Kayahan aracılığı ile temmuz ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe vererek, komşusu Mehmet Ünal’ın İmar Kanununa aykırı inşaat yaptığını iddia ederek, cezalandırılması istemi ile şikayette bulundu.

Alemadi, şikayet dilekçesinde; “Şüpheli bahse konu mülkte tadilat, tamirat yapmaktadır. Bu yapı içerisinde ruhsata aykırı olarak havuz, çardak yapılmakta ve de beton dökülmektedir. Site yönetimi tarafından uyarılmasına rağmen şüpheli bu eylemlerine devam etmektedir.. Bu durumun ise açıkça kanuna aykırı olduğu ortadadır” ifadelerine yer verdi.  Alemadi’nin şikayet dilekçesini işleme koyan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Mehmet Ünal,  hakkında TCK’nın 184. Maddesinde düzenlenen,”İmar Kirliliğine Neden Olma” gerekçesiyle soruşturma başlattı.

DRONLA GÖZLÜYOR İDDİASI

İki iş adamı arasındaki anlaşmazlık, bir süre önce kaçak olduğu iddia edilen yapının drone ile tespit edilmesiyle başlamış, Mehmet Ünal  komşusu  Alemadi hakkında drone uçurarak evlerini gözetlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Alemadi ise olayın yaşandığı dönemde Türkiye’de olmadığını belirterek komşularının kendisi hakkında ‘iftira’ attıklarını öne sürüp, Mehmet Ünal  hakkında 30 bin TL’lik maddi-manevi tazminat talebinde bulunmuştu. İddialara göre, Alemadi’nin, Mehmet Ünal’ın  belindeki silahı göstererek bahçede ve evinin yakınlarında dolaştığını iddia etmesiyle yeni bir suçlamaya dönüştü. Katarlı iş adamı, farklı telefon numaralarından  Mehmet Ünal’ın kendisini arayarak öldürmekle tehdit ettiğini, sitede barındırmayacağını söylediğini ileri sürdü.

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank