Connect with us

Kültür

REFERANDUMDA OYUNUN RENGİNİ BELLİ EDEN ÜNLÜLER…

Published

on

blank

Nisan ayında yapılması planlanan referandum için, futbol dünyasının önemli isimlerinden Rıdvan Dilmen, Arda Turan ve Burak Yılmaz gibi isimler hazırladıkları videoda “Evet” oyu kullanacaklarını belirtirken, Meltem Cumbul, Hayko Cepkin ve Erdal Beşikçioğlu gibi isimler “Hayır” oyu kullanacağını açıkladı.

Nisan ayında yapılması planlanan ve Türkiye’nin kaderini etkileyecek olan referandum öncesi, siyasi partiler, birçok kurum, sendika ve dernekler oyunun rengini belli etmeye başlarken, bazı ünlü isimlerde hazırladıkları videolarda veya sosyal medya hesapları üzerinden oylarının rengini açıklamaya başladı.

Futbol dünyasının önemli isimlerinden Rıdvan Dilmen, Arda Turan ve Burak Yılmaz ile birlikte popçu Murat Boz, hazırladıkları videoda “Evet” oyu kullanacaklarını belirtmişlerdi.Daha sonra bu ünlülere Yavuz Bingöl ve Nihat Doğan gibi isimlerde eklendi.Evet oyu kullanacak diğer ünlü isimler ise şöyle: Ersin Düzen, Ahmet Çakar, Ertem Şener, İbrahim Tatlıses, Mustafa Ceceli, Hamza Yerlikaya, Sinan Akçıl, Alişan, Murat Yıldırım, Cem Uçan, Nihat Hatipoğlu, Serdar Tuncer, Hakan Akkaya, Hidayet Türkoğlu, Ece Erken, Uğur Işılak, Fatih Tekke, Gökhan Töre,  Sedat Peker…

Referandumda “Hayır” oyunu kullanacağını açıklayan ilk ünlü isimlerden biri ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Meltem Cumbul oldu.Daha sonrasında bu kervana İlhan İrem, Hayko Cepkin ve Erdal Beşikçioğlu gibi ünlü isimler katıldı.Referandumda bu isimlerin dışında “Hayır” oyu kullanacak diğer ünlü isimler şöyle: Mehmet Okur, Barış Atay, Orhan Aydın, Müjde Ar, Tarkan, Rutkay Aziz, Müjdat Gezen, Selçuk Dereli, Cem Yılmaz, Fatih Portakal, Onur Akın, Gülben Ergen, Beyazıt Öztürk, Banu Avar, Ahmet Kural, Ata Demirer, Emre Aydın, Ferhat Göçer, Genco Erkal, Gülse Birsel, Gülşen, Haluk Levent, Kıraç, Sıla, Kenan Doğulu, Rasim Öztekin, Şahan Gökbakar, Zülfü Livaneli, Halil Sezai, Teoman, Volkan Konak, Burak Özçivit, Cahit Berkay, Selda Bağcan, Edip Akbayram, Ferhan Şensoy, Gökhan Türkmen, Haluk Bilginer, İlber Ortaylı, Mahsun Kırmızıgül, Metin Uca, Nihat Genç, Nuri Bilge Ceylan, Sunay Akın, Şevket Çoruh, Nejat İşler, Bergüzar Korel, Levent Üzümcü, Berna Laçin, Gökhan Özoğuz, Tuğba Özay, İsmail Küçükkaya…

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer ve İzmit’ten çağdaş eğitim modeli: Türkiye Akademi

Published

on

blank

Oluşturduğu altyapısıyla Sarıyer’den tüm Türkiye’ye eğitim imkânları sunan Sarıyer Belediyesi eğitim kurumu Sarıyer Akademi ile İzmit Belediyesi eğitim kurumu Çınar Akademi arasında kurulan iş birliği Türkiye Akademi adı altında örnek bir model oluşturdu. Yeni eğitim – öğretim yılına başlayan Türkiye Akademi’nin iki kurumu, tek bir çatı altında buluşarak hedefleri daha da büyüttü.

Kapılarını 2015 yılında çocukların ve gençlerin eğitim süreçlerini desteklemek amacıyla açan Sarıyer Akademi ile İzmit Belediyesi arasında geçen yıl başlayan ilişkiler, İzmit Belediyesi bünyesinde kurulan Çınar Akademi ile iş birliğine dönüştü.

Türkiye Akademi adı altında çalışmalarını birlikte sürdürme kararı alan kurumlar, eğitimde yerel yönetimlerin ortaya koyduğu önemli bir model olarak öne çıkıyor.

İzmit Belediyesi ev sahipliğinde Sarısu Kampı’nda düzenlenen iki günlük eğitimde buluşan kurum yöneticileri ve öğretmenleri; akademik toplantılar, sunumlar, zümre toplantıları ve içerik paylaşımlarının yanı sıra sosyal etkinlikler de gerçekleştirdi.

TEK BİR AMACIMIZ VAR: ÇOCUKLARIMIZA DESTEK OLMAK

Sarıyer Akademi ve Çınar Akademi iş birliği hakkında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocukların geleceğine yön verecek uzman eğitmenlerimizle güncel sınav sistemine en uygun eğitimleri veriyoruz. Yerel yönetimlerin eğitim kurumları içerisinde kendi yayınlarını çıkaran ilk eğitim kurumu olarak öne çıkıyoruz.

Ayrıca yapay zekâ, matematik olimpiyatları eğitimleriyle, öğrenci ve öğretmen gelişim programı ile Türkiye’nin en prestijli üniversite ve okullarına binlerce öğrenci yerleştirdik. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve bazı okullarla da iş birliği yaptık. Eğitim desteği sunduk. Tek amacımız var ki o da hep daha fazla çocuk ve gencimize destek olmak. Bu nedenle bizim gibi düşünen, eğitime önem veren, birlikte çalışarak daha çok üretebileceğimiz belediyelerimizle görüştük. Çalışmalarımızı Türkiye Akademi çatısı altında topladık.

İZMİT BELEDİYESİ BİZİ ETKİLEDİ, BAKIÇ AÇIMIZ GENİŞLEDİ

İzmit Belediyesi bizim paydaşımız oldu. Çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren gerek Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet gerekse çalışma arkadaşlarının eğitim konusundaki hassasiyeti bizleri çok etkiledi. Bizler Sarıyer Akademi’de 7 yılık tecrübemizi onlara aktarırken, onlar bize yeni bakış açıları kazandırdı. Böylece iki kurumu Türkiye Akademi adı altında birleştirmeye karar verdik” dedi.

ÖĞRENCİLER HAYALLERİNE KAVUŞACAK

Ücretsiz olarak hizmet veren Çınar Akademi’de öğrencilerin, tecrübeli ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile hayallerine kavuşabileceklerini belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “ Çınar Akademi, Sarıyer Belediyesinin yıllardır marka olmuş Sarıyer Akademi’den feyz alarak eğitim alanındaki fırsatları İzmit’e sunabilmek adına başladığımız bir projeydi. Sarıyer Belediyesi ve Sarıyer Akademi tecrübelerini bize aktararak en büyük destekçimiz oldu. Bizler İzmitli öğrencilerimizi kaliteli eğitimle buluşturmak için Sarıyer Akademi ile çalışmaya, onların tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Continue Reading

Genel

2. Sarıyer Festivali Türkiye’nin gündemine taşındı

Published

on

blank

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği, on binlerin katılım sağladığı ve Betül Demir ile Gripin konserleriyle Sarıyer’i sallayan 2. Sarıyer Festivali, ulusal basının da gündeminde yer aldı. 

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği 2. Sarıyer Festivali, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda on binlerin katılımı ile gerçekleşti. Modadan tasarıma, konserlerden yogaya, çocuk oyun alanlarından birbirinden güzel eşsiz lezzetlerin yer aldığı yemek alanlarına kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan 2. Sarıyer Festivali, ulusal basının da gündemine taşındı. Betül Demir ve Gripin konserleriyle Sarıyer’i sallayan 2. Sarıyer Festivali için Hürriyet Kelebek, Posta, Korkusuz ve Takvim gazeteleri festivalden büyük övgüyle bahsetti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Betül Demir rüzgarı esti

Published

on

blank

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği 2. Sarıyer Festivali, Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda Betül Demir’in coşkulu konseriyle devam etti. Binlerin akın ettiği konser, İzmir Marşı ile son buldu.

Sarı Platform Derneği’nin düzenlediği 2. Sarıyer Festivali, ikinci gününde sanatçı Betül Demir ile Sarıyerlileri buluşturdu. Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen konserde Betül Demir, birbirinden güzel şarkılarını alanı dolduran binlerce kişiyle birlikte söyledi. Konser devam ederken çocukların bariyerin ön kısmına geçmesini isteyen Demir, şarkılarını çocuklarla söylemeye devam etti.

blank

CÜNEYT GÜL ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Sarı Platform Derneği İkinci Başkanı Cüneyt Gül, konser devam ederken sahneye çıkarak Betül Demir’e çiçek takdim etti, teşekkür etti. Ünlü sanatçı Betül Demir de, çiçek için Gül’e teşekkür etti ve Sarı Platform’un bu zamana kadarki yapmış olduğu başarılı çalışmaları takdir ettiğini ifade etti. Daha sonra konserine devam eden Demir, coşkulu konserini binlerin de eşlik ettiği İzmir Marşı ile sonlandırdı.

blank

GRİPİN KONSERİ İLE SON BULACAK

Sarı Platform Derneği tarafından düzenlenen ve 5 Ağustos Cuma günü başlayan 2. Sarıyer Festivali, bugün (7 Ağustos Pazar) saat 20:30’daki Gripin konseri ile son bulacak. Konser, festivalin yer aldığı Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek.

Continue Reading

Popüler

blank