Connect with us

Genel

Ali Gökçe Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Published

on

blank

Tokat Kızıldere’de iki dönem belediye başkanlığı yapan, CHP Sarıyer’de önceki dönem ilçe sekreterliği görevini üstlenen Ali Gökçe, geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Gökçe, bugün Nurtepe Cemevi’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

CHP Sarıyer’in sevilen, saygı duyulan önemli siyasetçilerinden Ali Gökçe, geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Gökçe, bugün saat 17.00’de Nurtepe Cemevi’nden son yolculuğuna uğurlanacak ve yarın saat 12.00’de memleketi Tokat, Almus Kızıldere’de toprağa verilecek.

CHP’DE ÖNEMLİ GÖREVLERDE BULUNDU

59 yaşında yaşamını yitiren Ali Gökçe, Tokat Kızıldere’de 2 dönem belediye başkanlığı görevini yürütmüştü. Daha sonra siyasi kariyerine Sarıyer’de devam eden Ali Gökçe, 24 Aralık 2017 yılında CHP Sarıyer’de tek adayla yapılan ilçe kongresinde Sevim Yalınkılıç’ın yönetimine girmiş ve ilçe sekreterliği görevini üstlenmişti.

MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURMUŞTU

31 Mart yerel seçimleri öncesi Ekim 2018’de meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunan ve CHP Sarıyer ilçe yönetiminde istifa eden Ali Gökçe, atama yöntemiyle gerçekleştirilen meclis üyeliği listesine girmeyi başaramamıştı. Bir süredir rahatsızlığı bulunan Gökçe, CHP Sarıyer ilçe kongresi öncesinde Demokratik Değişim Grubu’nun öncü ve birleştirici isimlerinden olmuştu. 29 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen kongreye hasta yatağından kalkarak bitkin bir halde oyunu kullanmak ve yol arkadaşlarına destek olmak için gelen Ali Gökçe, tüm yol arkadaşlarıyla vedalaşır gibi salondan ayrıldı. Ardından gece saatlerinde hastaneye kaldırıldığı haberi geldi ve yaşam mücadelesinden yenik ayrıldı.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak Ali Gökçe’ye Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ise başsağlığı dileriz.