Connect with us

Genel

CHP’li Başkandan İstifa Mesajı

Published

on

blank

AKP’ye geçecek isimler arasında olduğu iddia edilen Tekirdağ’ın Ergene ilçesinin CHP’li belediye başkanı Rasim Yüksel, yakasında altı ok olan Atatürk fotoğrafını profil fotoğrafı yaptı. Söz konusu iddialara yanıt vermiş oldu.

Son dönemde yayınlanan anketlere göre, AKP’nin oy oranının sürekli düşmesi sonucu, geçen günlerde, parti kurmayları bir araya gelmiş ve bir toplantı düzenlemişti. Toplantının ardından, AKP’nin özellikle yerel seçimler sonrasında imajı ve gücünün farklı yöntemlerle onarılacağı konuşulmuştu.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da hafta sonu yaptığı açıklamada, diğer partilerden 100´e yakın belediye başkanının AKP rozeti takacağını ifade ederek, “Her hafta 5 arkadaşımız, her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Parti´ye katılacak” demişti.

Bugün ise 5 belediye başkanı düzenlenen törenle AKP’ye katıldı. 2’si bağımsız, 1’i CHP’li, 1’i İYİ Parti’li, 1’i SP’li 5 belediye başkanına bugün törenle Erdoğan rozet taktı.

ALTI OKLU ATATÜRK GÖNDERMESİ

AKP’ye geçecek isimler arasında olduğu iddia edilen Tekirdağ’ın Ergene ilçesinin CHP’li belediye başkanı Rasim Yüksel ise dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Daha önce de defalarca bu iddiayı yalanlamasına rağmen Yüksel’in ismi, AKP’ye geçecek başkanlar arasında geçiyordu.

Bugün, Ankara’da CHP Genel Merkezi’ni ziyaret eden Rasim Yüksel, ziyaret fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşarak, söz konusu iddialara bir yanıt vermiş oldu.

Çok sayıda vatandaşın etkileşimde bulunduğu paylaşıma, bir vatandaş da”yakasında altı ok olan Atatürk” fotoğrafı göndererek yanıt verdi. Kısa bir süre sonra Yüksel, paylaşılan Atatürk fotoğrafını alarak kendi profil fotoğrafı yaptı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in bu hareketi, söz konusu iddialara karşı bir yanıt olarak yorumlanırken, hareket, sosyal medyada çokça konuşuldu.

blank
blank
blank