Connect with us

Genel

Kamuoyuna açıklama

Published

on

blank

Gazetemiz tarafından “Sarıyer’de 33 kişi karantina altına alındı” başlığıyla yapılan haberimiz, kaynağımızın bilgisini geri çekmesinden ötürü, gazetemizce kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bütün dünyayı kasıp kavuran, binlerce kişinin ölümüne neden olan ve insan yaşamını kısıtlayan Corona Virüsü, ülkemizde de haklı olarak birçok tedbiri beraberinde getirmiştir ve gazetemize virüs salgınıyla ilgili çok sayıda ihbar gelmekte olup, gelen bu ihbarlar tarafımızca titizlikle araştırılarak doğruluğu teyit edildikten sonra servis edilmektedir. Söz konusu haberimizde ise haber kaynağımıza güvendiğimizden dolayı ve haberin önemine binaen, halkımızı bilgilendirebilmek amacıyla gazetecilik refleksiyle haberleştirilmiştir. Ancak haber kaynağımızın bilgisini geri çekmesi nedeniyle gazetecilik mesleğimizin vermiş olduğu refleksten ötürü yapmış olduğumuz bu haberin, resmi makamlarca da teyite muhtaç olması ve doğrulanmaması nedeniyle haberimizi geri çekerek açıklama yapma gereği duyduk. Haber kaynağımıza güvenerek yapmış olduğumuz bu haberden ötürü kamuoyunda yanlış bir anlaşılmaya neden olduğumuz için tüm kamuoyundan özür dileriz.

Sarıyer Son Baskı gazetesi olarak, bundan önce olduğu gibi her ne kadar kaynaklarımıza güvensek de, doğruluğundan emin olmadığımız hiçbir haberi yayınlamamaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.