Connect with us

Genel

Kayıp balıkçı İlyas Domaç son yolculuğuna uğurlanacak

Published

on

blank

Sarıyer Kilyos açıklarında tanker ile çarpışarak batan tekneden cesedi çıkartılan balıkçı, Büyükdereli İlyas Dolmaç’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Yarın ise Büyükdere Kethuda Camisi’nden cenazesinin kaldırılacağı öğrenildi.

Kilyos açıklarında Cuma günü yaşanan kazada balıkçı teknesi ile Rus tankeri çarpışmış, kazada 3 balıkçı kurtarılırken, 3 balıkçı ise denizde kaybolmuştu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi ve Sahil Güvenlik ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda bir balıkçının cenazesi bulunmuştu.

Ekiplerin çalışmaları sonucu bugün ikinci balıkçının cansız bedenine de ulaşıldı. Yaklaşık 70 metre derinlikten çıkartılan İlyas Domaç’ın cesedi, Sahil Güvenlik Komutanlığına getirildi. Cenaze burada savcının incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
CENAZE YARIN KALKACAK
Kilyos açıklarında tanker ile çarpışarak batan tekneden cesedi çıkartılan 70 yaşındaki balıkçı İlyas Domaç, tüm sevenlerini yasa boğdu. Büyükdere’nin sevilen simalarından İlyas Domaç’ın cenazesinin yarın(çarşamba) ikindi namazına müteakip Büyükdere Kethuda Camisi’nden kaldırılacağı öğrenildi.