Connect with us

Genel

Sarıyer’de sokaklar bomboş(Özel Haber)

Published

on

blank

Dünya’yı sarsan ve Türkiye’yi de etkisi altına almaya başlayan koronavirüsü salgını nedeniyle tedbirler giderek arttırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşlara, “3 hafta sokağa çıkmayın” çağrısının ardından, bugün Sarıyer sokaklarının bomboş olduğu gözlemlendi.

Sarıyer’de koronavirüsü salgını nedeniyle vatandaşlar evlerine kapandı. Gündüz saatlerinde yoğun olan Sarıyer sokakları bu kez bomboş kaldı. Sarıyerli esnaf ise yaşanan bu süreçte kan ağlarken, bazı dükkanların günü siftahsız kapattığı öğrenildi. Berberlerin cumartesi gününden itibaren 2-3 müşteri ile dükkan kapadığı, bazı mekanların ise süreç geçene kadar dükkanlarını kapalı tutmaya karar verdiği ifade edildi.

“BÖYLE GİDERSE KİRAMIZI ÖDEYEMEYECEĞİZ”

Sarıyer Son Baskı gazetemize özel bir açıklamada bulunan Sarıyerli bir esnaf, “İnsan sağlığı, insan yaşamı her şeyden önemlidir. Bu süreçte vatandaşlarımızın bu tutumu, yaşanan virüs vakasını ne kadar önemsediğini gösteriyor. Umarım bu süreci ülke ve dünya olarak en az kayıplarla atlatırız. Ancak yaşamın bir de ayakta kalabilme boyutu var. O da, hayatımızı devam ettirebilmemiz adına yaptığımız işlerimiz… Yaşanan bu vaka hadisesinde karşılacağımız zararın farkındayız. Belki birkaç gün sonra süreç geçene kadar bizlerde dükkanlarımızı kapatıp evimize çekileceğiz. Ancak esas sorun, dükkan kiralarımızı nasıl ödeyeceğimiz!

“YİNE OLAN BİZE OLACAK”

Bu konuda hükümetimizin paketinden bize destek olacak bir yardımın çıkmasını beklerdik; ama maalesef olmadı. Bu virüs vaka sürecinde yaşanan kriz, böyle giderse hepimizi işinden edecek. Tabi ki, insan sağlığı her şeyden sonuna kadar önemlidir. Ancak paramız olmadan da evimizde oturup nasıl yaşam süreceğiz! Büyük kurumlara kolaylıklar bir şekilde sağlanacak. Bu açıklandı da. Ama yine olan bize olacak. Umarım sizlerin aracılığıyla birileri bizleri duyar.” ifadelerini kullandı.

HAYALET İLÇE

Trafiğin en yoğun, sokakların en kalabalık olduğu iş çıkış saatlerinde Sarıyer, adeta hayalet bir ilçeye döndü. Akşam saatlerinde sokaklarda yürüyen insanlara çok nadir olarak rastlanırken, yolların bomboş olması da gözlerden kaçmadı.

blank
blank
blank