GenelSon DakikaSpor

Büyükasar’dan Sarıyer’in şampiyon takımlarına tebrik

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle TFF tarafından tüm futbol liglerine uzun bir süre ara verilmişti. Yaşanan yeni normalleşme süreciyle birlikte profesyonel liglerin başlatılması kararı alınırken, 2. Amatör Lig’de ise tescil kararı çıktı.

TFF’den 2. Amatör Lig için tescil kararı çıktı. Pandemi sürecinin etkini azaltsa da devam etmesi, amatör lig maçlarında yeterli tedbirlerin alınma ihtimalinin az olması, maçların gündüz oynanacak olmasından ötürü aşırı yaz sıcaklarına denk gelmesi ve ekonomik boyutlar Amatör liglerde maçların devam etmesi koşullarını zorluyordu. Bazı kulüplerde daha önce liglerin tescil edilmesi için çağrıda bulunmuştu. TFF ise aldığı karar doğrultusunda 2. Amatör Lig’de tescil kararı aldı. Bu kararın ardından Sarıyer’in Yenimahalle Spor Kulübü, Büyükdere Spor Kulübü, Sarıyer FSM, Pınarspor ve Maden Gençlik Spor takımları şampiyon ilan edilerek 1. Amatör Lig’e yükseldiler.

BÜYÜKASAR’DAN TEBRİK MESAJI

Sarıyer Spor Kulübü Yöneticisi ve Futbol Şube Sorumlusu Ali Büyükasar, TFF’nin 2. Amatör Lig için tescil kararı almasının ardından şampiyon ilan edilerek 1. Amatör Lig’e çıkan Sarıyer’in takımlarını tebrik etti. Büyükasar, “İstanbul 2. Amatör Lig’de mücadele eden Yenimahalle Spor Kulübü, Büyükdere Spor Kulübü, Sarıyer FSM, Pınarspor ve Maden Gençlik Spor, TFF’nin aldığı tescil kararı kapsamında şampiyon ilan edilerek, İstanbul 1. Amatör Lig’e yükseldiler. Semtimizin takımlarını tebrik ediyorum.” dedi.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Bu haberi okumak isteyebilirsiniz

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı