Connect with us

Spor

DRAMATİK SON: 3-0

Published

on

blank

EURO 2016’da grubumuzdaki kader maçımızda, A Milli takımımız İspanya’ya 3-0 mağlup oldu ve gruptan çıkma umutlarını mucizelere bıraktı.

Grubundaki ilk maçında Hırvatistan’a 1-0 mağlup olarak, turnuvaya puansız başlayan millilerimiz, dünkü kritik İspanya maçına en az 1 puan parolasıyla başlamıştı.Ancak dünkü oyun ve sonuç hiçte istenilen gibi olmadı.Fatih Terim’in oyuncu tercihleri, Arda Turan’ın oyundan çıkarken taraftarlarımız tarafından ıslıklanıp, İspanyol taraftar tarafından alkış alması…Bütün olumsuzluklar ve kötü futbolun sonu hezimet oldu.

Maça etkili başlayan İspanya, milli takımımıza neredeyse saha içinde 3 pas yaptırmadı.Ataklarından istediği karşılığı bir türlü alamayan İspanyollar, perdeyi 34.dakikada Morata ile açtı.Henüz ilk golün şokunu atamadan 37.dakikada Nolito’nun attığı golle kalemizde 2.golün şokunu yaşadık.Acaba 2.yarı bir şeyler düzelir mi diye beklerken, ikinci yarının henüz başında, 48.dakikada Morata farkı 3’e çıkardı ve tüm umutlarımızın tükenmesine sebep oldu.

Bu turnavanın belki de en iyi yanı, normalde şu durumda umutlarımızın tükenmiş olmasına rağmen, 6 grupta 24 takımın olduğu şampiyonada 16 takımın 2.turdan yoluna devam edecek olmasıyla beraber hala gruptan en iyi 3.’ler arasında yer alıp çıkma umudumuzun kalmasıdır.Çek Cumhuriyeti karşısında millilerimizin tek hedefi var; o da galibiyet ! En iyi 3.olarak geldiğimiz şampiyonada, bakalım bu sefer de en iyi 3.’ler arasına girebilecek miyiz? 6 grupta 3.’lerden en iyi 4 takım gruptan çıkacak.3. olan takımların öncelik olarak puan ve averaj durumuna bakılacak.Eşitlik halinde attığı ve yediği gollere bakılacak.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Fatih Terim,”Gereğini yapacağım.”dedi.

Click to comment

Bir Cevap Yazın