Connect with us

Spor

GALATASARAY’DA SNEİJDER SÜRPRİZİ

Published

on

blank

Yeni sezon hazırlıklarının başladığı günden bu yana yıldız oyuncusu Sneijder’le olan krizi bir türlü gideremeyen Galatasaray’da, yıldız futbolcuyla yapılan görüşmede yeni bir detayın ortaya çıktığı öğrenildi.

Yeni sezon hazırlıklarına arka arkaya yaptığı yıldız transferleriyle başlayan Galatasaray’da, Sneijder krizi yıldız transferlerini gölgede bıraktı ve Dursun Özbek yönetimini de zora soktu. Tudor’un geldiği günden bu yana kadroda düşünmediği belirtilen Sneijder’in Galatasaray’da mutlu olduğu, mutlaka takımda kalmak istediği ve Dünya Kupası’nda da forma giymek için ilk on birde oynama garantisi istediği öğrenildi.

Maicon, Gomis ve Belhanda transferleriyle taraftarlarını heyecanlandıran ve taraftarlarıyla aradaki buzları eritmeye çalışan başkan Dursun Özbek’in, şimdilerde ise Sneijder sorunu sebebiyle taraftarlarıyla arası açılmış durumda. Galatasaray SK Başkanı Dursun Özbek’in Sneijder’le yaptığı ilk görüşmeden sonuç çıkmaması ve durumun olumsuzluğa doğru ilerlemiş olması, Galatasaraylı taraftarları adeta çıldırttı. Taraftarların büyük çoğunluğu, sosyal medya hesaplarından Sneijder’e destek verirken, başkan Dursun Özbek’i ve teknik direktör Tudor’u istifaya davet etti.

GÖRÜŞMENİN DETAYLARI

Başkan Dursun Özbek’le Wesley Sneijder’in görüşmesinin ardından birçok iddia ortaya atılırken, toplantıyla ilgili esas gelişmelerde ortaya çıkmaya başladı. Dursun Özbek’in Sneijder’e, Tudor’un kendisiyle çalışmak istemediğini söylemesi ve de yıllık ücretininde çok yüksek olmasından ötürü orta yolu bulalım demesinin ardından, Sneijder mutlaka takımda kalmak istediğini, kulübü ve taraftarları çok sevdiğini, gerekirse Tudor’la görüşmek istediğini ifade ettiği öğrenildi. Sneijder’in yıllık ücret konusunda indirime de tek bir şartla yaklaştığı, o da yıllık 3.5 Milyon Euro’dan 3 yıllık yeni bir sözleşme olursa kabul edeceği belirtildi.

Bu konuşmaların ardından ilk toplantıda orta yol bulunamazken, ikinci toplantının önümüzdeki hafta içinde gerçekleştirilmesi ve durumun çözüme kavuşturulması bekleniyor.

Geçen sezon Sneijder ile sözleşme yenileyen Özbek, Sneijder’in maaşına kendi insiyatifi doğrultusunda zam yapmıştı.

Click to comment

Bir Cevap Yazın