GenelSon DakikaSpor

10 yaşındaki Derin Çimen Döger Sarıyer’in gururu oldu

Sarıyer’in Çayırbaşı Mahallesi’nde yaşayan Derin Çimen Döger, FC Barcelona’nın Türkiye’de faaliyet gösteren Barça Akademi İstanbul’a girmeye hak kazandı. Sarıyer’in gururu oldu.

23 farklı ülkede 6000’den fazla sporcuya eğitim veren Dünya markası Barcelona Futbol Kulübü’nün Türkiye’de faaliyet gösteren Barça Akademi İstanbul’a, Sarıyerlilerin gururu olan Derin Çimen Döger girmeyi başardı ve burslu olarak Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu’na kabul edildi.

Barca Academy, 4-14 yaş arası öğrencilere Dünya Markası olan Barcelona’nın felsefesini ve değerlerini öğretmeyi amaçlayan bir futbol okuludur. Bu futbol okuluna kayıt olabilmek için zorlu bir seçme ve seviye tespit sınavlarından geçmek gerekiyor. Bu sınavlardan geçenler, FC Barcelona stiliyle futbolu öğreniyor.

ÇAYIRBAŞI’NI SEVİNCE BOĞDU

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Didem İskender’in öğrencisi olan ve Çayırbaşı’nda uzun yıllardır yaşayan Döger ailesinden ve Sarıyer Belediyesi’nde çalışan Yaşar Döger’in kızı olan Derin Çimen Döger’in bu başarısı, tüm Çayırbaşılıları sevince boğdu.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı