Connect with us

Genel

Sarıyer Belediyesi gece gündüz demeden Sarıyerlilerin hizmetinde

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ekipleri daha yaşanılabilir bir Sarıyer için çalışmalarını belirlenen plan dâhilinde sürdürüyor. Gece gündüz demeden çalışan ekipler, pandemi nedeniyle ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma yasağını da avantaja çevirerek, İBB ekipleriyle ortaklaşa çalışmalar yapıyor.

Planlı altyapı çalışmaları sayesinde ilçedeki sorunları çözüme kavuşturan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, pandemi döneminde de Sarıyerliler’in hayatını kolaylaştırmak için altyapı çalışmalarını dört bir koldan sürdürüyor. Ekipler; asfalt, duvar ve kanal yapımının yanı sıra, engebeli olan yerlerde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde ulaşımı kolaylaştırıyor, yağmur suyu kanallarını temizliyor, sosyal mesafeye uyulması için işaretlemeler yapıyor. Başta engelli ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların rahatlıkla sokağa çıkabilmesi için erişilebilirlik çalışmaları devam ediyor. Aynı zamanda genişletilmeye elverişli olan yollarda yapılan çalışmalarla tek aracın giremeyeceği alanları, iki aracın kolaylıkla hareket edebileceği konforlu yollara dönüştürülüyor.

İBB İLE ORTAK ÇALIŞMA

Sokağa çıkma yasaklarını da fırsat bilen ekipler, yapımına başlanacak asfalt kaplama, tıraşlama mazgal – baca yükseltme ve kreş inşaatı işlerine start verdi. Özel izinle çalışmalarını hafta sonu sürdüren ekipler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ortak planlama sayesinde ise bugüne kadar yapılmayan büyük çalışmalara da el atıyor. İşte tüm mahallelerde devam eden o çalışmalardan bazıları;

Ayazağa

Şehit Naci Tuncer ve Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, otobüs yolunda asfalt çalışmaları tamamlandı. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan noktalarda merdiven korkuluğu, kaldırım, çatı tadilatı, erişilebilirlik çalışmalarının yanı sıra okul duvarları da boyandı. Hadımkoru Yolu Caddesi’nde de İBB asfalt kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Bahçeköy

Suyolu Sokak’ta yapılan asfalt çalışmasının yanı sıra SAGEM ve okulların duvarları boyanarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlandı.

Baltalimanı

Anafartalar Sokak asfaltlandı ve bu sayede ilçedeki en büyük asfalt kaplama çalışmalarından biri tamamlandı. Mahallede ihtiyaç duyulan noktalarda başlatılan merdiven ve taş duvar çalışmalarında da tamamlandı.

Derbent

Ata Caddesi ve Akgün Caddesi’nde yapılan asfalt çalışmasıyla mahalledeki yollar yenilendi.

Kazım Karabekir

Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yol genişletme çalışması sayesinde araç geçişleri rahatlatılan mahallede Çuvalcı Sokak’ta ise yol genişletme çalışmasının yanı sıra asfalt dökümü de yapılarak tahrip olan alanlar yenilendi. Engebeli yapısı nedeniyle heyelan olasılığı yüksek olan Kocataş Sokak’ta ise asfalt kaplamasıyla birlikte bu sorunu önlemek adına duvar çalışması yapıldı.

Maden

Özdereiçi Sokak’ta araç geliş gidişinde sıkıntı yaratan yol genişletilerek asfalt kaplama yapıldı. Aynı zamanda vatandaşların talep ettiği engelli rampası ve yağmur suyu kanalı da tamamlandı. Yağmursuyu kanalı sorunu çözülen Yazgülü Sokak’ta asfalt da yenilendi.

İstinye

Kanarya çiçeği sokakta yağmursuyu kanalı ve asfalt kaplama, Önder Çıkmazı’nda yol genişletme, duvar ve asfalt kaplama çalışmasının yanı sıra Çayır Caddesi’nde engelli ve yardıma muhtaç bir vatandaşımızın evi yenilendi.

Reşitpaşa

Ekiplerimiz Posta Yolu ve Muhtar Sokak’ta asfalt kaplama çalışması yaptı. Aynı zamanda İBB’ye bağlı ekipler de Tuncay Artun Caddesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi

Ferhat Sokak ve Bilgi Sokak’ta asfalt kaplama yapıldı.

Ferahevler

Salkım Söğüt Sokak’ta merdiven, yağmursuyu kanalı ve mazgal imalatı yapıldı.

Cumhuriyet

İBB ekipleri tarafından Cumhuriyet, Kireçburnu ve Tarabya mahallelerini birbirine bağlayan Araba Yolu Caddesi’nde asfalt kaplama çalışması yapıldı.

Uskumruköy

Gündüler, Filyos, Üstçayır Yolu ve Acısu sokaklarında asfalt kaplama çalışmaları yapıldı.

Maslak

AOS genelinde asfalt kaplama, yağmursuyu kanalı ve mazgal imalatları yapıldı.

Huzur

Sanayi mahallesinde asfalt kaplama çalışmaları gerçekleştirildi.

Genel

Pınar Mahallesi’nde fırtınadan uçan baca, karşı binanın çatı katı duvarını yıktı

Published

on

blank

Sarıyer’de dün akşam saatlerinde etkili olan yağış ve fırtınayı seyretmek için balkona çıkan evli çift, salona döndüklerinde kalktıkları koltuğun üzerinde karşı binanın bacasını buldu. Odalarının duvarını yıkan bacayı gören çift büyük şok yaşadı.

Olay dün akşam saatlerinde Sarıyer Pınar Mahallesi İğde Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Elif ve Enes Şahin çifti salonda bulunan üçlü kanepenin üzerinde oturmuş televizyon izliyorlardı. Yağmur yağmaya başlayınca yağmuru izlemek için kalkıp balkona çıkan çift, birkaç dakika sonra büyük bir gürültü duydu. Birkaç dakika önce oturdukları kanepenin üzerinde karşı binanın bacasını, evin çöken çatısını gören çift şok geçirdi. Çifti komşuları teselli ederken, olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İtfaiye ekipleri kopan çatıdan kalan ve tehlike arz eden parçaları da aldı.

Yaşanan olaylardan sonra belediye ekipleri çevrede başlattığı hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de şiddetli fırtına ağaçları yola devirdi

Published

on

blank

İstanbul genelinde etkili olan şiddetli yağış ve rüzgar nedeniyle Sarıyer’de ağaçlar gövdesinden kırılarak yola devrildi. Ağaçlar nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde şiddetli yağış ve rüzgar etkili olmaya başladı. Sarıyer’de yağış ve rüzgar etkisini artırarak Büyükdere Caddesi ve Sakıp Sabancı Caddesi’nde bulunan bazı ağaçların yola devrilmesine neden oldu. Yolların ağaçlarla kapanması nedeniyle trafikte uzun araç kuyrukları oluştu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri yol üzerinde önlem alarak trafiği başka yollara yönlendirirken, itfaiye ekipleri ise ağaçları kaldırmak için çalışma başlattı. Yol üzerinde geri dönüşleri mümkün olmayan İETT otobüsleri ise kontak kapatarak, ağaçların kaldırılmasını bekledi.

Ekipler, yoğun bir çalışmayla yoldaki ağaçları temizledi ve daha sonra trafik yeniden normal akışına döndü.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’deki köpek otelinde dehşet

Published

on

blank

Sarıyer’deki hayvan otelinde köpeği, başka bir köpeğin saldırısı sonucu ölen Beliz Naz Özışıkçılar savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beliz Naz Özışıkçılar, Sarıyer’deki köpek oteline 18 Temmuz’da yurt dışı seyahatine gitmeden önce Pomerian cinsi Puffy isimli köpeğini bıraktı. Otelde bulunan Staffordshire cinsi köpek, Puffy’e saldırdı. Otel çalışanının gözlerinin önündeki saldırıda Puffy hayatını kaybetti. Olayın ardından Özışıkçılar, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Özışıkçılar, yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlattığı dilekçede, arayan kişinin kendisine köpeğinin öldüğünü söylediği belirtildi. Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığı kaydedilen dilekçede işletmecinin otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı öne sürüldü

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Continue Reading

Popüler

blank