Connect with us

Genel

Hayrettin Dereli: Sarıyer Belediyespor’u üst sıralara taşımak istiyoruz

Published

on

blank

Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Başkanı Hayrettin Dereli, Sarıyer Son Baskı gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Dereli, Sarıyerlilere takımlarına destek olma çağrısında bulundu.

Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Başkanı Hayrettin Dereli, gazetemizin sorularını yanıtladı. Dereli, “Zaten bu ligin kalıcı bir takımı olacağımızı geçen sene ispat ettik. Hedefimiz, takımımızı daha üst sıralara taşımaktır. Bu sene daha rahat bir sezon geçiririz diye umut ediyorum. Hem federasyon yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınmasına da karar verdi. İnşallah hastalık süreci daha da azalır ve seyirci oranımız daha da artarak sezonu tamamlarız.” ifadelerini kullandı.

İşte Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı Başkanı Hayrettin Dereli ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

Sarıyer Belediyesi Kadın Voleybol takımının transfer sezonunu değerlendirir misiniz?

Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımımız bu sene yeni bir yapılanmaya gitti. Geçen seneki oyuncularımızın çoğu takımdan ayrıldı. Biz daha genç bir kadro oluşturduk. Bu yapılanmayı hocamızın isteği doğrultusunda gerçekleştirdik. Hocamız iki senedir bizimle beraber ve bu yıl da bizimle beraber devam ediyor. Yardımcı antrenörlerimizle de devam ediyoruz. Bu sene, onların bizden istediği oyuncuları transfer ettik. Genç bir kadroya sahibiz. Kadromuzda uzun vadeli düşündüğümüz çocuklarımız bulunmaktadır. Ayrıca gençlerimiz, genç milli takım oyuncularıdır. Bu dönemde 16-17 yaşlarında çocuklarımız kadromuzda yer almaktadır. Bu kadromuzu üç tane de yabancı, daha tecrübeli oyuncuyla pekiştirdik. Takımımıza güç katacaklarına inanıyorum.

“LİGİN KALICI TAKIMI OLACAĞIMIZI İSPAT ETTİK”

Zaten bu ligin kalıcı bir takımı olacağımızı geçen sene ispat ettik. Hedefimiz, takımımızı daha üst sıralara taşımaktır. Bu sene daha rahat bir sezon geçiririz diye umut ediyorum. Hem federasyon yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınmasına da karar verdi. İnşallah hastalık süreci daha da azalır ve seyirci oranımız daha da artarak sezonu tamamlarız. Hazırlık dönemimizi 10 tane maç yaparak geçirdik. Takımımızdaki eksikliklerimizi gördük. Genç oyunculardan kurulu bir takım olmamızın dezavantajı, birlikte oynama alışkanlıklarının olmamasıdır. Maç oynadıkça daha iyi olacağız. Ligin ilk haftasında aldığımız Kuzeyboru galibiyeti de, bunun başlangıcı olmuştur.

Sarıyer’in Kupa Voley’e erken veda etmesini nasıl yorumlarsınız?

Biz Kupa Voley’i de, genç ve yeni kurulan takımımız için antrenman dönemi olarak lanse etmiştik. Set almayı, nasıl daha iyi oyun almamız gerektiğini bu süreçte gördük. Zaten iki yabancı oyuncumuz kupa maçlarında yoktu. Bahsettiğim 10 hazırlık maçının içerisinde kupa maçları da yer almaktadır. Biz orada takımımızı gözlemledik. Çoğu zaman çok iyi mücadele ettiğimizi gördüm. Tabi, öbür takımlar daha oturmuş gözüküyorlardı. Dediğim gibi, biz daha genç ve tecrübesiz bir takımız. Ama oynadıkça daha da gelişeceğiz. Az öncede ifade ettiğim gibi, ligin ilk haftasında oynadığımız Kuzeyboru galibiyeti de, bunun ilk göstergesi oldu.

“EN BÜYÜK HEDEFİMİZ, TAKIMIMIZIN AVRUPA’DA MAÇ OYNAMASIDIR”

Sarıyer Belediyespor’u avrupa kupalarına taşıma hedefiniz var mıdır?

Şükrü başkanımızın da en büyük hedefi, takımımızın avrupada maç oynamasıdır. Bu, Balkan Kupası veya Avrupa Kupası olabilir. Ligi ilk sekiz içerisinde bitirerek bunu başarmak istiyoruz. Takımımız bunu başaracak kapasitede gözükmektedir.

Sarıyerlilerden Kadın Voleybol takımına yeteri kadar destek aldığınızı söyleyebilir misiniz?

Son 1.5 yıldır doğal olarak pandemiden ötürü destek alamadık. Ancak öncesinde o desteği gördük. Bu senede o desteği hissetmeye başladık. Salonumuzda pandemi koşullarına göre tüm önlemleri aldık. Koltuklarımızı bile ona göre dizayn ettik. Taraftar bazında iyi bir ivme yakalamıştık. Bu sezon itibari ile o ivmeyi daha da yukarıya taşıyacağımıza inanıyorum.

Sarıyerlilere voleybol takımı üzerinden bir çağrınız var mıdır?

Sarıyer’in Sultanlar Ligi’nde oynayan bir takımı var. Avrupa’nın en iyi ilk üç ligi arasında yer alan bir ligde mücadele ediyoruz. Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol takımı, böyle zorlu, Avrupa’nın yakından takip ettiği bir ligde yer alıyor. Tüm Sarıyer’in takımımıza sahip çıkması, destek olması gerekir. Takımlarının her zaman yanında olmaları çağrısında bulunuyorum.

 

 

Genel

EÇADEM çocukları engel tanımıyor

Published

on

blank

EÇADEM öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde muhteşem bir etkinliğe imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya kadar hazırladıkları sahne şovlarını aileleri için sergileyen çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, Dünya Engelliler Günü’nde hazırladıkları gösterilerle gönülleri fethetti. Piyano gösterisi ile başlayan etkinlik ritim gösterisiyle devam etti. Yeşilçam filmlerinden kesitlerin yer aldığı oyunda Adile Naşit ve Türkan Şoray gibi usta oyuncuları canlandıran öğrencilerin performansı büyük alkış aldı. Etkinlikte Burak Pasun’un zeybek gösterisi büyük beğeni kazanırken, insan ve hayvan etkileşiminden yararlanarak, fizyolojik ve psikolojik mekanizmaları harekete geçiren, metabolizmada sağlığı olumlu yönde geliştiren değişiklikleri başlatan hayvan destekli terapi gösterisinin ardından sahne alan halk oyunları ekibini izleyenler ayakta alkışladı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Koç Üniversitesi Rektör Vekili ve Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, EÇADEM Müdürü Arzu İnan, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli ve Nihal Yeşilbaş ile EÇADEM öğrencilerinin aileleri katıldı.

YAŞAMLARINA DOKUNUYORUZ

6 yıl önce engelli çocuklara ve ailelerine destek vermek amacıyla EÇADEM’in kurulduğunu ifade eden Koç Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, “Engelli çocukların ve ailelerinin bakım ile danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, bu vesile ile aile bütünlüğünün korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çok önemli bir görevi yerine getiren EÇADEM projesine büyük katkı sağlayan Sarıyer Belediyesi’nden onur duyduğumuzu belirtmek isterim. EÇADEM olarak engelli bireylerin ve ailelerinin yaşamlarına dokunmak, ailelerin bakım ve yüklerine nefes olabilmek, gençlerimizin öz bakım becerilerini ve öz güvenlerini artıracak çalışmalar yaparak onlara katkı sağlamak için çok çalışıyoruz” dedi.

SINIRLAMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

Yaşamın her alanında engelli bireylerin hayat kalitelerini arttıran projelere imza atmaya büyük özen gösterdiklerinin altını çizen Sarıyer Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, “Yaşam bize sızlanmanın hiç kimseye faydası olmadığını öğretti. EÇADEM, oluşturacağınız küçük yaşam alanının koca yüreklere, milyonlara nasıl ulaşabildiğinin en somut örneğidir. Bireyi, sadece kendisine yapılacak eğitimle değil, ailesinin ruhsal olarak, psikolojik olarak duruma hazırlanması ile ilgili yapacağımız çok şey var. Küçük küçük fedakarlıklarla kocaman yüreklere dokunabiliriz” dedi.

Continue Reading

Genel

Reşitpaşa’da amcasıyla bekçiyi yaralayan şahıs intihar etti!

Published

on

blank

Reşitpaşa’da yolda yürüyen bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C.’yi silahla ağır yaralayan Hüseyin Arslan(20) aynı silahla intihar etti.

Olay, saat 22.00 sıralarında, Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, istirahatte olan bekçi Kerem C. ile amcası Sadık C. caddede yürüdükleri sırada silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan amca ile yeğen ihbar üzerine sevk edilen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Olaya ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Hüseyin Arslan’ın motosikletle kaçtıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde aynı silahla kendisini başından vurarak intihar ettiği ve hayatını kaybettiği belirlendi.

Ekiplerin olaya ilişkin çalışmaları sürüyor.

Continue Reading

Genel

Kılıçdaroğlu’ndan İstinye’ye ziyaret

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’deki İspirliler Derneği’nde vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sarıyer İstinye’de bulunan Erzurum İspirliler Derneği’nde mahallelilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç ve CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek de eşlik etti. Mahallede yoğun ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada ekonomiden, yaşam koşullarına dair ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçle ilgili önemli konulara değindi. Dernek yöneticilerinin sorularına da cevap veren Kılıçdaroğlu, onlara CHP’nin tüm bu sorunları nasıl çözeceğini de birçok çözüm yolu sunarak anlattı.

 

Continue Reading

Popüler

blank