Connect with us

Genel

ADD BAŞKANINDAN BİLDİRİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR !

Published

on

blank

AKP hükümetinin son dönemlerde eğitim sistemini sıkça değiştirmesi ve eğitim sisteminin çağdaş eğitim modelinden iyice uzaklaşmasının ardından, tepkiler giderek artıyor.Birçok lisenin ayaklanmasının ardından, bir tepki de ADD Beşiktaş Şube Başkanı İlhan Gülek’ten geldi.

Türkiye’deki eğitim sisteminin çağdaş eğitim sisteminden iyice uzaklaştırılmaya başlanmasının ardından, tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.Liselerin ayaklanmasının ardından bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği Beşiktaş Şube Başkanı İlhan Gülek’ten geldi.İlhan Gülek yayınladığı bildiri şunları söyledi:

1919’da Amerikan Mandacıları’na, 2016’da Gericilere İsyan Eden Gençlik

1919’da Sivas Kongresi’nde Amerikan Mandası isteyenlere isyan eden Tıbbiyeli Hikmet’in torunları, Türkiye’nin dört bir yanındaki liselerden seslerini yükseltiyor ve gerici-baskıcı eğitim sistemine isyan ediyorlar.

Hikmet, bir tıp öğrencisiydi. İstanbul fiilen işgal altındaydı, yurtseverler birer birer düşman askerleri tarafından yakalanırken, zindanlara atılırken; bir grup arkadaşıyla, fakülte binasına koca bir Türk bayrağı astı.Hikmet bir öğrenci lideriydi, 18 yaşındaydı ama Sivas Kongresi’ne davet edilmişti.

Sivas Kongresi’nde mandacıların görüşlerini duyunca söz aldı ve ”Paşam, temsilcisi olduğum Tıbbiyeliler beni buraya İstiklal davamızı başarmak için gönderdiler. Mandayı” kabul edemem… Bunu kabul edecek olanları şiddetle reddederiz. Örneğin “manda” düşüncesini siz bile kabul etseniz, sizi de reddederiz.” dedi.

O dönemin Tıbbiyeli Hikmet’i bugün liselerimizin mezuniyet törenlerinden haykırıyor adeta.

Ne diyor liselilerimiz?

Bu körelme sürecine boyun eğmeyi reddediyoruz.
Gerici eğitimi kabul etmeyeceğiz.
Zulme sessiz kalmayacağız.
Dinsel propaganda ve uygulamalara son verin
Özel hayatımıza karışmayın.
Cinsiyet ayrımına son verin.

Sonra nasıl haykırıyorlar vatanın dört bir yanından:

Padişah yalakalarına ve karanlığa hep birlikte sırtımızı dönelim.
Bu kara mürekkebi dağıtmak için hep beraber ışığa koşacağız.
Çağdaş, modern, laik eğitim istiyoruz.
Karanlığı yok etmek için okuduk, kurtulduk dogmalarımızdan.
Atatürk gençliği mücadele bayrağını daha da yükseltecektir.
Birlikte olursak başarabiliriz.
Gençlik geleceği inşa edecektir.
Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Ve nasıl sesleniyorlar bize de ders verircesine?

Sen yanmasan,
ben yanmasam,
biz yanmasak
nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.

Ve,
Ne demişti M.Kemal?

”Bütün umudum gençliktedir.”

Ve,
Ne görev vermişti M.Kemal gençliğe Bursa’dan?

Türk Genci,devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir.
Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır.
Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.
Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir.
Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Gençlik, padişahlık, şeriat rüyası görenleri uyandırmak, cumhuriyeti devrimleri ve kazanımlarını korumak görevini üstlenmiştir.

O zaman rahatça ve liselerden ”biz buradayız” diyen gençlerle birlikte bir daha haykıralım sağır sultan duysun diye::

Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır!
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler müritler ülkesi olmayacaktır!

A.İlhan Gülek
ADD Beşiktaş Şubesi Başkanı
ADD Bilim Danışma Kurulu Üyesi

 

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Özgür Özel’den Başkan Genç’e teşekkür

Published

on

blank

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında, haftasonu açılışı yapılan Büyükdere Atatürk Fidanlığı için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM’de yaptığı grup toplantısında Pazar günü Sarıyer’de açılışını yaptığı Büyükdere Atatürk Fidanlığı’na değindi. Genel Başkan olarak yaptığı ilk açılışın önemine değinen Özel, bugüne kadar bu alanı koruyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yeşil alan olarak İstanbullulara kazandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

İMARA AÇMAYA DİRENEN ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR

Özgür Özel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Pazar günü çok önemli bir binayı açtık. Sadece açarken eski dokusuna uygun olarak yapılmış o binaların içinde, kadınlarımız çalışma hayatı içinde olsun diye bir tane kreş, bir tane meslek edindirme kursu, İstanbul Vakfı’nın bursiyer öğrencilerinin gelip doğayla çiçekle iç içe olacakları alan, bir tarafı yeniden bahçıvanlık okulu. İnanılmaz güzel bir tesisti. Kurdelesini kestiğim ilk açılış olmasından büyük memnuniyet duydum. Oraya emek veren, geçmişten bu güne orayı imara açmaya direnen Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e, meclis üyelerimize ve İstanbul’da yaptığı muhteşem işlerle İstanbulluların teveccühünü kazanan ve 31 Mart’ta rekor oyla yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak olan Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Continue Reading

Genel

Sarıyer Belediyesi ekipleri Sarıyerliler için seferber oldu

Published

on

blank

Sarıyer’de etkisini gösteren yoğun yağış ve fırtına sonrasında mazgallar taştı, çatılar uçtu ve ağaçlar devrildi.  Sarıyer Belediyesi ekipleri yağıştan etkilenen bölgelere hızla müdahalede bulunuyor.

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren sağanak yağış ve lodos sonrasında Sarıyerlilerin olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürüyor. Aşırı yağıştan dolayı caddelerde oluşan su birikintilerine müdahale eden Fen İşleri ekipleri, mazgalları da temizliyor. Park Bahçeler ekipleri ise fırtına nedeniyle devrilen ağaçları ve kırılan dalları kaldırıyor. Ekipler kriz masasından gelen ihbarları değerlendirerek, sorun yaşanan noktalara tek tek giderek çalışmalarına devam ediyor.

blank

 

Continue Reading

Genel

İbrahim Temur özel kalem bütçesini eleştirdi

Published

on

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2024 yılı bütçesinin kabul edilmesinden sonra İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi ile ilgili değerlendirme yapan İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor?” diye sordu.

İBB’nin 2024 yılı bütçesinin açıklanmasının ardından İBB’nin özel kalem bütçesi üzerinden Sarıyer Belediyesi’nin özel kalem bütçesini eleştiren İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2024 bütçesi, İBB Meclisinde kabul edildi. Öncelikle İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Sarıyer için dikkatinizi çekmek istediğim konu şu; İBB’nin 2024 Özel Kalem Bütçesi 13.157.000 TL Peki Sizce Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi ne kadar? Sarıyer Belediyesinin 2024 Özel Kalem Bütçesi 54.871.000 TL. Nasıl oluyor da Sarıyer Belediyesinin Özel Kalem Bütçesi, koskoca İBB’nin Özel Kalem Bütçesinin 4 katından fazla oluyor? Sarıyer Belediye Başkanı ve bu bütçeye Sarıyer Meclisinde kabul oyu veren Meclis Üyeleri nasıl oluyor anlatın!” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Continue Reading

Popüler