Connect with us

Genel

AK Parti’nin Sarıyer adayları bir araya geldi

Published

on

blank

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları, İlçe Başkanlığında bir araya gelerek hem birbirlerine başarılar dilediler, hem de projelerini masaya yatırdılar.

AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayları buluştu. AK Parti Sarıyer ilçe binasında İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un ev sahipliğinde bir araya gelen Aday Adayları; Hüseyin Coşkun, Muzaffer Çorbacı, Sami Kılıç ve Şems Çakıroğlu, birbirlerine başarılar dilerlerken, Sarıyer’de yeniden AK Partili bir belediyecilik anlayışı getirerek Sarıyerlinin hasret kaldığı hizmete kavuşturacaklarını ifade ettiler.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, tüm aday adaylarına aday adaylığı sürecinde başarılar dilerken, “bugün nasıl burada Sarıyer’in güzel geleceği için kol kola ve birlik içindeysek, genel merkezimizin belirleyeceği aday etrafında da bu şekilde bir arada olacağız. Sarıyer o kadar hizmete aç ve adeta kaderine terk edilmiş ki, seçimi kazandığımız gün itibariyle kayıp 14 senenin telafisi yolunda yine burada olduğu gibi birlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Değerli Aday adaylarımızla yaptığımız istişareler onu gösteriyor ki; her birimiz Yarın değil, “hemen şimdi” diyoruz! 2024 yolunda, “BİRİZ” diyoruz. Sarıyer’imizin sözü olarak da “Sevdamız Sarıyer” diyoruz.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan daha önce olduğu gibi bugün de devam eden bu birlik ruhunun ve kenetlenmenin başarının işareti olduğunu ifade eden Şems Çakıroğlu da; “Rakip olmayı, kavga etmekten ayırabilmiş her organizasyon, sonunda başarılı olmuştur. Biz aday adayları, eş uyum halinde, birbirimizi yıpratmadan ortak hedefimize yoğunlaşmış kişileriz. Sarıyer’e, seçilmiş bir kamu yöneticisi olarak hizmet edebilmek bahtiyarlığı, çok büyük bir hedeftir. Biz aday adaylarının, başarılı olamamamıza sebep olacak tek rakibi: Tefrika’dır. Tercih edilen adayın etrafında, tüm yapı ile kenetlenebilirsek, başarı mutlaktır.” dedi.

”YILLARDIR SARIYER’E EMEK VEREN EKİBİZ”

Bir diğer aday adayı Hüseyin Coşkun da açıklamasında, “Burada görmüş olduğunuz bu ekip sadece bugün değil yıllardan beri Sarıyer için çalışan, Sarıyer için emek veren Sarıyer’i çok iyi tanıyan ve çözüm noktalarını çok iyi bilen bir ekiptir. Her birimiz Sarıyer’e yeniden hizmet eden bir belediye kazandırma gayretiyle göreve talip olmuş ve bu birlikteliği dün olduğu gibi yarın da devam ettirecek insanlarız.” dedi.

Aday adaylarının biraya geldiği çalıştay mahiyetindeki toplantı, Sarıyer’in bugünkü durumunun yanı sıra, seçimi kazandıktan sonra gerçekleştirilecek projelerin detaylarının istişaresiyle devam etti.

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank