Connect with us

Genel

Alpaslan Meydan: Sarıyer’e hizmet etmek için aday oldum

Published

on

blank

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi Aday Adayı Alpaslan Meydan gazetemizin sorularını yanıtladı. Meydan, “Sarıyer’ime hizmet etmek için meclis üyesi aday adayı oldum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi Aday Adayı Alpaslan Meydan gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Meydan, “Yerelde siyaset yapmayı seven biriyim. Yaklaşık 40 yıllık Sarıyerliyim ve Sarıyer’i çok seviyorum. İlçeme belediyecilik anlamında da katkı sunmak istiyorum. Sarıyer’de yapılması gereken çok şeyler var. ” dedi.

İşte Alpaslan Meydan ile yaptığımız röportajın tamamı:

AK Parti Sarıyer’de ilçe yöneticiliği görevini yaptınız. Şimdi ise yerel seçimler öncesinde meclis üyesi aday adayı oldunuz. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Erzincan Refahiyeli bir ailenin evladıyım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Marmara Üniversitesi mezunuyum. 20 yılı aşkın bir süreç zarfında ticaretle uğraşıyorum. Sigorta şirketi sahibiyim. Yine makina yedek parçaları üzerine ithalat, ihracat yapan bir firmanın ortağıyım. Yaklaşık 10 yıldır AK Parti Sarıyer’de siyaset yapmaktayım. Mahalle teşkilat başkanlığı yaptım, mahalle teşkilatında birçok görevde bulundum ve ilçe yöneticiliği görevimi de yerine getirdikten sonra, partime daha iyi hizmet edebilmek adına yerel seçimlerde meclis üyesi aday adayı olmaya karar verdim.

Neden meclis üyesi aday adayı olmaya karar verdiniz?

Yerelde siyaset yapmayı seven biriyim. Yaklaşık 40 yıllık Sarıyerliyim ve Sarıyer’i çok seviyorum. İlçeme belediyecilik anlamında da katkı sunmak istiyorum. Sarıyer’de yapılması gereken çok şeyler var. Kafamda Sarıyer ile ilgili güzel projeler var. Bunları hayata geçirmek, Sarıyer’ime hizmet etmek için meclis üyesi aday adayı oldum.

“BALIKÇILAR ÇARŞISI SORUNU VAR”

Sarıyer için gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Sarıyer’in meydan sorunu var. Sarıyer gibi Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birinde bir meydanın olmaması Sarıyer’e hiç yakışmıyor. Sarıyer’e hava katacak bir meydanın yapılması için yerel seçimlerde inşallah kazandığımızda elimden geleni yapacağım. Yine Sarıyer’de balıkçılar çarşısı sorunu var. Bir türlü çözülemedi. Bizim belediyeciliğimizde bu sorunun da çözüleceğini düşünüyorum. Sarıyer’in tapu sorununun çözümü için de mücadele eden bir meclis üyesi olacağım.

Sarıyer Belediyesi’nde başarılı bulduğunuz bir çalışma var mıdır?

Öncelikle Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını yeterli bulmuyorum. Özellikle bu son dönemde hiçbir şeyin yapılmadığını düşünüyorum. Verilen birçok söz tutulmadı. Birçok ilçe gelişirken, Sarıyer yerinde sayan bir ilçe oldu. Boğazın kıyısındaki böyle güzel bir ilçeye çok farklı bir hava katılabilirdi. 31 Mart akşamında inşallah bizim iktidarımızda Sarıyer güzel bir değişimi yaşayacak. Sorunuzun cevabına gelince ise bir tek eğitim alanında Sarıyer Akademi’yi söyleyebilirim. Ama tek başarılı bir proje, belediyenin başarılı olduğunu göstermez.

“PARTİM İÇİN ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM”

Meclis Üyesi olma şansınızı yüksek görüyor musunuz?

Öncelikle aday adayı olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Partimde yaklaşık 10 yıldır siyaset yapıyorum. Verdiğim mücadelenin karşısında meclis üyesi olmayı isterim. Ancak karar, parti yetkililerimizin olacak. Karar ne olursa olsun partim için elimden gelen mücadelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim.

Sizce Sarıyer’in en büyük sorunu nedir?

Sarıyer’de bir türlü bitmek bilmeyen bir tapu sorunu vardır. Bizim yereldeki iktidarımızda tapu sorunu yaşayan, mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlarımızın dertlerinin bitmesi için çabalayacağız. Sarıyer’de bir diğer büyük sorun da, özellikle Merkez Mahallesi’ndeki trafik sorunudur. Merhum Kadir Topbaş döneminde yapılan Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli Sarıyer trafiğini biraz rahatlasa da, özellikle Sarıyer’in yüksek kesimlerinde nüfusun artmasıyla birlikte trafik günden güne iyice artmaktadır. Köyler bölgesine ve üçüncü köprüye bağlantı kuracak yeni tünel Sarıyer trafiğini daha da rahatlatacaktır. Ancak yetmez. Sarıyer’e bir de metronun gelmesi gerekir, diye düşünüyorum. Sarıyer’de ayrıca spor tesisleri ve parklar çok yetersiz. Sarıyer gibi alanı çok fazla olan bir ilçede çocuklarımızın oyun oynayacağı, spor yapacağı alanlar yok denecek kadar azdır. Yine Sarıyer’de araç parkı konusunda ciddi problemler yaşanmaktadır. Katlı otoparkın yapılmaması, Sarıyer için en büyük sorunlarındandır. Böyle güzel bir ilçemizde sosyal tesislerin olmaması da çok büyük bir kayıptır.

Partinizin Sarıyer’de yerel seçimlerdeki şansını nasıl görüyorsunuz?

31 Mart akşamı seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Partimizin projeleriyle, çalışmalarıyla 15 yıl sonra Sarıyer’de tekrar AK Parti iktidara gelecek.