Connect with us

Genel

Alpaslan Meydan: Sarıyer’e hizmet etmek için aday oldum

Published

on

blank

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi Aday Adayı Alpaslan Meydan gazetemizin sorularını yanıtladı. Meydan, “Sarıyer’ime hizmet etmek için meclis üyesi aday adayı oldum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sarıyer Meclis Üyesi Aday Adayı Alpaslan Meydan gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Çetin Ali Aytaç’ın sorularını yanıtladı. Meydan, “Yerelde siyaset yapmayı seven biriyim. Yaklaşık 40 yıllık Sarıyerliyim ve Sarıyer’i çok seviyorum. İlçeme belediyecilik anlamında da katkı sunmak istiyorum. Sarıyer’de yapılması gereken çok şeyler var. ” dedi.

İşte Alpaslan Meydan ile yaptığımız röportajın tamamı:

AK Parti Sarıyer’de ilçe yöneticiliği görevini yaptınız. Şimdi ise yerel seçimler öncesinde meclis üyesi aday adayı oldunuz. Kendinizi biraz tanıtır mısınız?

Erzincan Refahiyeli bir ailenin evladıyım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Marmara Üniversitesi mezunuyum. 20 yılı aşkın bir süreç zarfında ticaretle uğraşıyorum. Sigorta şirketi sahibiyim. Yine makina yedek parçaları üzerine ithalat, ihracat yapan bir firmanın ortağıyım. Yaklaşık 10 yıldır AK Parti Sarıyer’de siyaset yapmaktayım. Mahalle teşkilat başkanlığı yaptım, mahalle teşkilatında birçok görevde bulundum ve ilçe yöneticiliği görevimi de yerine getirdikten sonra, partime daha iyi hizmet edebilmek adına yerel seçimlerde meclis üyesi aday adayı olmaya karar verdim.

Neden meclis üyesi aday adayı olmaya karar verdiniz?

Yerelde siyaset yapmayı seven biriyim. Yaklaşık 40 yıllık Sarıyerliyim ve Sarıyer’i çok seviyorum. İlçeme belediyecilik anlamında da katkı sunmak istiyorum. Sarıyer’de yapılması gereken çok şeyler var. Kafamda Sarıyer ile ilgili güzel projeler var. Bunları hayata geçirmek, Sarıyer’ime hizmet etmek için meclis üyesi aday adayı oldum.

“BALIKÇILAR ÇARŞISI SORUNU VAR”

Sarıyer için gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Sarıyer’in meydan sorunu var. Sarıyer gibi Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birinde bir meydanın olmaması Sarıyer’e hiç yakışmıyor. Sarıyer’e hava katacak bir meydanın yapılması için yerel seçimlerde inşallah kazandığımızda elimden geleni yapacağım. Yine Sarıyer’de balıkçılar çarşısı sorunu var. Bir türlü çözülemedi. Bizim belediyeciliğimizde bu sorunun da çözüleceğini düşünüyorum. Sarıyer’in tapu sorununun çözümü için de mücadele eden bir meclis üyesi olacağım.

Sarıyer Belediyesi’nde başarılı bulduğunuz bir çalışma var mıdır?

Öncelikle Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını yeterli bulmuyorum. Özellikle bu son dönemde hiçbir şeyin yapılmadığını düşünüyorum. Verilen birçok söz tutulmadı. Birçok ilçe gelişirken, Sarıyer yerinde sayan bir ilçe oldu. Boğazın kıyısındaki böyle güzel bir ilçeye çok farklı bir hava katılabilirdi. 31 Mart akşamında inşallah bizim iktidarımızda Sarıyer güzel bir değişimi yaşayacak. Sorunuzun cevabına gelince ise bir tek eğitim alanında Sarıyer Akademi’yi söyleyebilirim. Ama tek başarılı bir proje, belediyenin başarılı olduğunu göstermez.

“PARTİM İÇİN ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM”

Meclis Üyesi olma şansınızı yüksek görüyor musunuz?

Öncelikle aday adayı olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Partimde yaklaşık 10 yıldır siyaset yapıyorum. Verdiğim mücadelenin karşısında meclis üyesi olmayı isterim. Ancak karar, parti yetkililerimizin olacak. Karar ne olursa olsun partim için elimden gelen mücadelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim.

Sizce Sarıyer’in en büyük sorunu nedir?

Sarıyer’de bir türlü bitmek bilmeyen bir tapu sorunu vardır. Bizim yereldeki iktidarımızda tapu sorunu yaşayan, mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlarımızın dertlerinin bitmesi için çabalayacağız. Sarıyer’de bir diğer büyük sorun da, özellikle Merkez Mahallesi’ndeki trafik sorunudur. Merhum Kadir Topbaş döneminde yapılan Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli Sarıyer trafiğini biraz rahatlasa da, özellikle Sarıyer’in yüksek kesimlerinde nüfusun artmasıyla birlikte trafik günden güne iyice artmaktadır. Köyler bölgesine ve üçüncü köprüye bağlantı kuracak yeni tünel Sarıyer trafiğini daha da rahatlatacaktır. Ancak yetmez. Sarıyer’e bir de metronun gelmesi gerekir, diye düşünüyorum. Sarıyer’de ayrıca spor tesisleri ve parklar çok yetersiz. Sarıyer gibi alanı çok fazla olan bir ilçede çocuklarımızın oyun oynayacağı, spor yapacağı alanlar yok denecek kadar azdır. Yine Sarıyer’de araç parkı konusunda ciddi problemler yaşanmaktadır. Katlı otoparkın yapılmaması, Sarıyer için en büyük sorunlarındandır. Böyle güzel bir ilçemizde sosyal tesislerin olmaması da çok büyük bir kayıptır.

Partinizin Sarıyer’de yerel seçimlerdeki şansını nasıl görüyorsunuz?

31 Mart akşamı seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Partimizin projeleriyle, çalışmalarıyla 15 yıl sonra Sarıyer’de tekrar AK Parti iktidara gelecek.

 

Genel

Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan Seyit Torun’a Oktay Aksu tepkisi

Published

on

blank

Tarabya’nın efsane muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, cami avlusunda partinin önemli isimlerinden Cengiz Alp ve Erol Aydın’ın tepkisiyle karşılaştı.

CHP Sarıyer’de belediye başkan adaylığı tartışması sürmeye devam ediyor… 94 yaşında hayatını kaybeden Tarabya’nın 64 yıllık muhtarı Hasan Refet Üstün’ün cenaze törenine katılan CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Cengiz Alp ve Erol Aydın’dan sert Mustafa Oktay Aksu tepkisi geldi.

“ANKETLERDE EN SONUNCU ADAY”

Alp ve Aydın Seyit Torun’a, “Sarıyer halkının sesini dinlemediniz. Seçilme kriteri en düşük ve anketlerde en sonuncu olan adayı Sarıyer halkına rağmen aday yaptınız. Sarıyer’de CHP’nin çok rahat alacağı seçimi ciddi anlamda riske soktunuz. Kimsenin istemediği bir adayı dayatmaya hakkınız yok. Hiçbir kritere uymayan bu adayı neye dayanarak aday gösterdiniz? Sarıyer halkı bunun hesabını seçim sonrasında sizden soracaktır.” diyerek çok sert tepki gösterdi. Cengiz Alp’in ve Erol Aydın’ın bu tepkileri karşısında Seyit Torun ise sorunu çözeceğiz diyerek bulunduğu ortamdan hızlıca uzaklaştı.

Continue Reading

Genel

Şükrü Genç’ten Bahçeköy ziyareti

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, Bahçeköy Mahallesi esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Genç’e, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda Sarıyerli gönüllü eşlik etti.

Sarıyerlilerin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esnaf gezisinde ekonomiden etkilenen esnafın, Sarıyer için öneri ve taleplerini dinledi. Başkan Genç’e, Bahçeköy Mahallesi esnafı ve halkı yoğun ilgi gösterdi.  Ziyareti sırasında kendisini yolda gören vatandaşlar ve gençlerle fotoğraf çektiren Başkan Genç, Bahçeköy buluşmasının ardından, Çayırbaşı Özden sitesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Continue Reading

Genel

Hüseyin Coşkun’dan KURSDER’e ziyaret

Published

on

blank

Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun, KURSDER İstanbul’u ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Meridyen Eğitim Kurumları Meridyen Ortaokulu Yerleşkesinde Sarıyer’de faaliyet gösteren Özel Okul ve Kurs kurucuları ve yöneticileriyle görüş alışverişinde bulunan Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, eğitimcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

KURSDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve EGİDER Genel Sekreteri aynı zamanda Meridyen Eğitim Kurumları kurucularından Abdullah Alp ve Mustafa Akyasan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmeye, Meridyen Eğitim Kurumları, Kolezyum Eğitim Kurumları, Zekeriyaköy VİP Final Kurs, Zekeriyaköy Kampüs, Özel İlgi Okulları, Tarabya Çözüm Okulları, Pozitif Kurs Merkezi, Modüler Kurs Merkezi, İstinye Vega Kurs Merkezi, Sarıyer Oğuz Fen Bilimleri, Sarıyer VİP Final Kurs Merkezi ve diğer Kurum Kurucuları ve yöneticileri katıldı. Görüşmede Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Köroğlu, Eğitim Bir Sen Sarıyer Şube Başkanı Halil İbrahim Kahraman ve Ak Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Korkmaz’da hazır bulundu.

Sarıyer özelinde eğitim öğretimde yaşanan sorunları, Sarıyer’in maddi imkanı yetersiz dezavantajlı gençlerinin sosyal belediyecilik anlayışı ile eğitime ulaşabilmeleri ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Cumhur İttifakı Sarıyer Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun, ‘Halkın teveccühüyle göreve geldiğimizin ilk ayında eğitim konusundaki konuları görüşmek üzere sizlerle belediyede toplantı yapacağız’ açıklamasını yaparken talepleri not aldı ve çözümü noktasında gereğinin yapılacağını belirtti.

KURSDER İstanbul Yönetim kurulu başkanı ve EĞİDER genel sekreteri ve Meridyen Eğitim Kurumları kurucusu Abdullah Alp, ziyaretinden ve sorunlarını dinleyerek çözüm sözü vermesinden ötürü Hüseyin Coşkun’a teşekkür ederken, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Popüler

blank