Connect with us

Genel

AKP Sarıyer İlçe Başkanı Kurşun’dan Babacan’a tepki

Published

on

blank

AKP Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın Sarıyerli Bayraktar ailesinin çalışmalarına yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

AKP Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, katıldığı bir televizyon programında, Baykar’ın ürettiği İHA ve SİHA’larla ilgili, “Bu proje de öyle hale getirildi ki yani bu çok kutsal, dokunulmaz bak. Dokunanı mahvederiz falan filan. Kusura bakmayın ya. Biz dokunacağız” sözlerine tepki gösterdi.

Kurşun yaptığı açıklamasında, “Sarıyer’in yetiştirdiği önemli değerlerden olup, yerli ve milli üretim denilince ilk akla gelen isimlerden olan Merhum Özdemir Bayraktar’dan bayrağı devralan değerli evlatları, milletçe yüzümüzü ağartmaya devam ederken, bazı odakların rahatsızlığı günden güne artıyor. Bugün kimin sözcüsü olduğu belli olmayan Ali Babacan’ın açıklamaları, Türk milletinin bir evladı olarak, Sarıyer’in bir evladı olarak bizleri son derece üzmüştür.

Her ne kadar sayın Haluk Bayraktar konu ile ilgili olarak doğru yerlerde doğru açıklamaları yapmışsa da yerli ve milli üretimin önemini bilen vatan evlatları olarak bizlerin de bu durum karşısında sessiz kalma lüksümüz bulunmamaktadır. Sayın Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar liderliğini yaptığı çalışmaların ürünleri, ABD, Çin, İsrail gibi ülkelerin İHA’larıyla rekabet ediyor, 27 ülkeye ihracat yapıyor. Hem ticari hem de stratejik önemi itibariyle Türkiye ve dünyada adından söz ettiren bu marka, tüm projelerini öz kaynaklarıyla geliştirmesiyle de başlı başına bir başarı hikayesidir. Bugün bu çalışmalarla gurur duymak yerine ipe sapa gelmez iddialar gündeme getirmek, hiçbir siyasetçiyi siyasi gündemde yer bulabilmek adına kendini komik ve küçük düşürmenin ötesine taşımaz. Sayın Ali Babacan Siyasetten de yüksek teknolojiden de anlamıyorsa bile, Teknofest’e katılan çocuklarla sohbet etsin ki onlardan biraz bir şeyler öğrensin.” dedi.

“KENDİNE BAŞKA ENSTRÜMAN BUL”

Halil İbrahim Kurşun sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu olay Ali Babacan’ın ucuz siyaset anlayışını ortaya koymaktan öteye gitmemiştir. Önce çıkıp devletinin milletinin ilerlemesine karşı çıkan, küçük kalsın benim olsun zihniyetindeki her kesimin ilgisini çekecek ipe sapa gelmez sözler söyleyeceksin, ardından bu sözlerle gündeme gelip dikkatleri üzerine çekeceksin, sonra da tüm dikkatler üzerindeyken partinin 22 eylem planını açıklayacaksın. Sayın Ali Babacan: Bu işlere bu vatan evlatlarının milli hedeflerini alet edemezsin, bu millet bunu yapmana izin vermez, kendine başka enstrüman bul.”

BABACAN’DAN AÇIKLAMA

İktidar kanadı temsilcilerinin tepkilerinin ardından DEVA lideri Babacan, yeni bir açıklama yaparak sözlerinin çarpıtıldığını savundu. Yaptığı açıklamada Babacan, “Savunma sanayi de dahil ülkemizdeki mevcut her projenin doğru olanlarını devam ettiririz, yanlış olanlarını düzeltiriz, eksik olanlarını tamamlarız. Savunma sanayinde de ülkemize gururlar yaşatacak pek çok şirkete destek oluruz.”

Ankara, Bursa, Gaziantep, Denizli, Kayseri, Konya, Kocaeli ve diğer pek çok ilde yüksek teknolojiyle dünyaya üretim yapan “muazzam” firmaların olduğunu ifade eden Babacan açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bizim dünya çapında mühendisler yetiştiren üniversitelerimiz var. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Biz, eşitlik, hakkaniyet ve şeffaflıktan hiçbir koşulda vazgeçmeyiz. Tüm sanayicilerimizle ilişkimiz aynı yakınlıktadır. Ne torpil ne kayırma ne de nepotizme geçit veririz. Ülkemizin sanayicilerine, mühendislerine, bilim insanlarına eşit şekilde destek olmaya, herkese fırsat tanımaya, Türkiye’nin yıldızını tıpkı 2002-2014 arasında olduğu gibi parlatmaya kararlıyız.”

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Genel

Sarıyer’in Sultanları PTT’ye set vermedi

Published

on

blank

Sultanlar Ligi‘nde Play Off mücadelesi veren Sarıyer’in Sultanları, ligin orta sıralardaki ekibi PTT‘ye karşı zorlanmadı ve salondan 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Sultanlar Ligi’nde üst üste iki zorlu maçta THY’ye 3-0, Vakıfbank’a ise 3-1 mağlup olan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Play Off iddiası için mutlak kazanması gereken mücadelede konuk ettiği PTT’yi 3-0 mağlup etti. Bahçeköy Orman Fakültesi’nde oynanan ve Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos Sosyal Tesisleri’nde kalan depremzedelerin de izlediği mücadelede Sarıyer’in Sultanları, ilk seti 25-18, ikinci seti 25-20 ve üçüncü seti de 25-17 kazandı.

GALATASARAY’A KONUK OLACAK

21. haftayı 8. sırada tamamlayan Sarıyer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, 22. haftada Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray’a konuk olacak. Bu zorlu mücadele, 1 Nisan Cumartesi saat 15:00’te oynanacak.

Continue Reading

Genel

Derya Avcı DP’den aday adayı oldu

Published

on

blank

28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılan Derya Avcı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Demokrat Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

BASK İstanbul İl Temsilcisi ve TEÇ-SEN İstanbul İl Başkanı Derya Avcı, 28 yıldır çalıştığı devlet memurluğu görevinden emekliye ayrılmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimleri öncesinde Millet İttifakı ortağı Demokrat Parti’den, “Yeter! Söz milletindir.” diyerek Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu. Uzun yıllardır sendikal faaliyetlerde aktif görevlerde bulunan Avcı, mücadelesini daha etkin bir şekilde meclis çatısı altında sürdürmek istediğini ifade etti.

blank

Continue Reading

Genel

CHP’li belediye başkanları Ankara’da toplandı

Published

on

blank

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

“Yerelde yaptık, genelde de başaracağız” sloganı ile açılış konuşmasına başlayan Seyit Torun’un ardından Onursal Adıgüzel seçim güvenliği konusunda bilgilendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş‘ın konuşmaları ile devam eden toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hitap etmesiyle son buldu.
Basına kapalı gerçekleşen toplantı ile ilgili bilgi veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, güçlü yerel yönetimler kavramına vurgu yapıldığını söyledi.

Yaşamın merkezinde olan yerel yönetimlerin yetki ve imkanlarının artırılması ile sorunların daha kısa sürede ve daha doğru şekilde çözüleceğinin önemli olduğunu belirten Başkan Genç, “Yerel yönetimler katılımcılığın en önemli basamağıdır. Bu nedenle de demokrasinin gelişmesi için çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca sorunların tespitini daha kolay yapmak ve sürdürülebilir bir anlayışla çözebilmektedirler. Bu temelde paylaşımların yapıldığı toplantı çok başarılı geçti” dedi.

blank

Continue Reading

Popüler

blank