Connect with us

Genel

Akşener’den Sarıyer’de esnaf ziyareti

Published

on

blank

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sarıyer’de esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Akşener’e yüzlerce İYİ Partili de eşlik etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sarıyer’i ziyaret etti. Akşener, önce yurttaşlarla sohbet etti, sonra esnafı ziyaret etti. Akşener’in, “Geçinebiliyor musunuz” sorusuna bir yurttaş, “Kendi evimiz olmasına rağmen çok zor. Şu şartlarda çok zor, git gide kötü oluyor. Bilmiyorum ne olacak halimiz? Kirada olanlara Allah yardım etsin. Şu yukarıda Hacıosman’da oturuyorum kiralar bin 500 liraydı şu anda 5 bin liraya kira yok” yanıtını verdi.

5 bin 250 lira emekli maaşı ile geçindiğini söyleyen yurttaş ise şunları söyledi:

“Bizi kurtarın, umudumuz sizsiniz. Emekliyim ve kira ödüyorum. Bin 950 lira kira veriyordum 5 bin lira oldu. Bu sefer artık umutlanalım. Görüyoruz bütün ülkeyi gezdiğinizi. Vahim bir durum var ortada.”

Akşener’e doktor olduğunu ve yurtdışında çalışacağını söyleyen bir yurttaş şöyle konuştu:

“Yapabiliyorsanız eğer doktorlara şiddete karşı bir şeyler yapılsın, ses çıkarmak gerekiyor. Bir doktorun yurtdışında intihar ettikten sonra herkesin telefonlarıyla katedral önünde bir protesto yapmaları o kadar manidar ki… Türkiye’de böyle bir yaşanmaması, insan sağlığı, canının kıymetinin olmaması çok zor bir şey hele ki doktor için” dedi.

Akşener, esnaf ziyareti sırasında gündeme ilişkin bir soru sormaya çalışan basın mensubuna, “Ben şimdi küçücük bir siyasi beyanat versem, buradaki yaptığımız bütün çalışmaları kimse yayınlamaz. O yüzden kusura bakmayın. Buradaki mesele, sizin derdiniz, onun derdi, çalışanın derdi, alışveriş edenin derdi, onu başarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

”İŞLER DÜŞÜK, BERBAT”

Akşener’in “2,5 yıl evvel burada kaç kişi çalışıyordu şimdi kaç kişi çalışıyor. 2,5 yıl önce kaç kilo döner takıyordun şimdi kaç kilo takıyorsun” sorusuna esnaf, “Geçen seneye rağmen bu sene kötü. Her şey çok pahalı” yanıtını verdi.

Akşener’in “İşler nasıl” sorusuna ise başka bir esnaf, “İşler düşük, berbat. Biz mağduruz, zor durumdayız, üç tane çocuğum var benim asgari ücretle çalışıyor. Kiradayım” karşılığını verdi.

Genel

Kocataş’ın ulaşım sorunu için İETT’de önemli toplantı

Published

on

blank

Kocataş Mahallesi’nde bir süredir ulaşım sorunu yaşanıyor. Yüksek enflasyonla birlikte mazotun çok pahalı olması nedeniyle bir süredir minibüs seferlerinin yapılmadığı Kocataş’ta minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesi, bir süredir ulaşım aksaklıklarının yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorun, İETT Genel Müdürlüğü’nce yapılan toplantıda ele alındı.

Sarıyer’in Kocataş Mahallesi’ndeki ulaşım sorunu İETT Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantının gündem maddesi oldu. Mazotun pahalı olması nedeniyle masraflarını karşılamakta güçlük çeken minibüs esnafının bir süredir seferlerini yapmadığı Kocataş hattında minibüs yolcusunun da otobüse yönelmesiyle birlikte ulaşımda önemli aksaklıklar meydana gelmeye başlamıştı.

GÜNDEM MADDESİ ULAŞIM VE OTOBÜS SORUNU

İETT Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon, Avrupa Yakası Muhtarlıklar Şube Müdürü Ali Öztürk, İETT Yolcu Hizmetleri Müdürü Büşra Boysan, İETT Avrupa Bölgesi Planlama Müdürü Suzan Tunç, İBB Mahalli İdareler Müdürü Ayşe Dündar, CHP İBB Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Görkem Kurşun ve Kocataş Mahallesi Muhtarı Serdal Doğan’ın katılımıyla Beyoğlu’nda düzenlenen toplantının gündem maddesi Kocataş’taki ulaşım ve otobüs sorunu oldu.

OTOBÜSLERİN TAMAMI DEĞİŞTİRİLECEK

Gerçekleşen toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocataş Mahalle Muhtarı Serdal Doğan, “Mahallemizdeki ulaşımla ilgili yaşanan olumsuzluklar, otobüslerin sefer iptalleri, iptallerden dolayı oluşan aşırı yoğunluk, araç arızaları ve seferlerin yetersizliğini en ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tarafımıza Kocataş Mahallemizde çalışan otobüslerin tamamının değiştirilerek, yaşanan olumsuzlukların bir an önce çözülmesi sözü verildi” diye belirtti.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’de Uygur Türklerinden Çin protestosu

Published

on

blank

Doğu Türkistan’da 30 katlı bir binada çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti. Sarıyer Tarabya’da eylem yapan 500 kişilik Uygur Türkü, yangında Çin yetkililerinin ihmali olduğunu söyleyerek protesto etti.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde bulunan 30 katlı bir binanın 15’inci katında 24 Kasım Perşembe günü yangın çıktı. 21’inci kata kadar sıçrayan yangında 6 ev yanarken, 30 kişi hayatını kaybetti. Çinli yetkililerin, Uygur Türklerinin yaşadığı binada çıkan yangına müdahale etmediğini iddia eden Uluslararası Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları Birliği üyeleri Tarabya’daki Çin konsolosluğu önünde eylem yaptı. Pankart ve dövizler açan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atıp Çin’i protesto etti. Saat 1400’da başlayan ve 1 saat süren eylem basın açıklamasının ardından son buldu.

Continue Reading

Genel

Sarıyer’den Amasra şehitlerinin çocuklarına eğitim bursu

Published

on

blank

Sarıyer Belediyesi, Amasra’daki maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarına eğitim desteği vereceğini açıkladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, toplamda 55 çocuğa verilecek burs desteği için Sarıyerlilere ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi Meclisi’nden oy birliğiyle geçen karar doğrultusunda; Türkiye’yi yasa boğan maden faciası sonrasında 42 maden işçisinin çocuklarına burs imkanı sağlanacak. 0-6 yaş arası 33 çocuğa 1.000 TL afet yardımı yapılacak. İlk, ortaokul ve lise olmak üzere 22 çocuğa ise 1.600 TL verilecek.

Yaraları Sarmak Hepimizin Görevi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptığı açıklamada; “Bartın’da yaşanan maden faciası hepimizi büyük acılara boğdu. Ailelerin yuvasına ateş düştü. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zor koşullarda çalışarak evine ekmek götürme derdinde olan madencilerimizin bizlere emaneti olan ailelerine destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Devletimiz, STK’lar, hayırseverler üzerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Biz de yerel yönetim olarak ailelerimizin yanında olmak istedik ve meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla çocuklarımıza burs desteği sağlayacağız. Yaraları sarmak hepimizin görevi” dedi.

Continue Reading

Popüler

blank